Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ket es fel eve vagyunk egyutt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ket es fel eve vagyunk egyutt es most kovetkezne egy "kis ido" (2 ev) kulon. Mukodhet? Velemenyek?

Figyelt kérdés

En 23 eves vagyok o pedig 24. Kapott egy osztondijat hogy kulfoldon vegrzhessen egy mesterit. Tenyleg nagy dolog egy ilyen osztondij, nem is gondolta, hogy mrgkaphatja, de sikerult. Tudon, nekem tamogatnom kene de egyszeruen nem is tudom mit gondoljak. Eddig minden szuper volt szeretjuk egymast. Nekem elso komoly baratom en pedig neki a 3ik. Nem valami csajozos tipus sosem volt ellenben komoly es nagyon fontos neki a tanulas. De egy kollegiumba lakni, tele fiatalokkal... elkerulhetetlen az ismerkedes. Tudom nem csalna meg de egy kis feltrkenyseg azert van bennem.

Felek nagyon, hogy mi lesz. Nem akarjuk elvesziteni egymast. O azt mobdja, hogyha igazi ami koztunk van es tenyleg akarjuk akkor mukodni fog, ha pedig nem akkor elobb utobb szakitas lenne a vege. En pedig egy kicsit ugy latom? Hogy ha igazi, akkor miert hagy itt? Vagy lehet, hogy epp ez lesz az ok amiert nem fog mukodni, hogy elmegy. :( velemenyek?


2015. jún. 17. 08:07
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

9:13-as valaszolo


Bar egy kicit rosszul esik amit irtal, be kell lassam, hogy igazad van. En sosem mondtam neki olyat, hogy ne menjen, nem hinnem, hogy lenne barmifele beleszolasom ebbe a dologba. Sot, en is azt mondtam neki, hogy menjen, viszont ismer, es tudja, hogy legbelul nagyon szomoru vagyok.

Az a dolog, hogy nem erzem magam eleg jo nonek..., nem is tudom mit mondjak. Jo nonek erzem magam, viszont vannak onbecsulesi problemaim, es azert feltem ot, hiszen o is nagyon jol nez ki, es tudom, hogy sok csaj utana nez. En jelen pillanatban, megha egy picit naivitas is, tuzbe tennem a kezem erte, hogy nem csalna meg, mert tisztel annyira es tudom, szeret. En se tudnam megtenni soha. De felek az egesztol. Hagyom szarnyalni, de feltem, es felek, hogy elveszitem. De igen...ez a mondatod, hogy "talan nem en vagyok neki az igazi, ha igy gondolkodom", egy picit megerintett, azt hiszem onzobb vagyok mint azt gondoltam.

A normalis az lenne, hogy oruljek neki, es biztassam, hogy menjen es majd velunk lesz ami lesz?!

Azt hiszem megsem vagyok epp olyan jo baratno, mint azt gondoltam. De talan mert az elso kapcsolatom?! Az elso olyan fiu, akinek kimondtam, hogy szeretem? Nem tudom, de mindenkeppen koszi a valaszt, ezen most elgondolkoztam...

2015. jún. 17. 09:27
 12/22 A kérdező kommentje:
Nem kell epp ilyen "kemeny" lenni, ertem, amit kozolni szeretnel. Hidd el, ahogy olvastam, kicsordult a konny a szemembol, mert tudom, hogy igazad van. Hibasnak tartom magam, hogy nem tudok 100%-osan orulni annak, hogy megy. De igyekszem maskepp gondolkozni. Talan azzal, hogy ilyen szomoru lettem a hir hallatan, benne is felkapcsolodott egy kis villanykorte, hogy nem en vagyok az igazi... hisz ha neked ez jutott az eszedbe, talan neki is...
2015. jún. 17. 09:32
 13/22 A kérdező kommentje:
Es egyebkent azert nem megyek vele, hogy valaszoljak egy kerdesre, mert sajnos nem engedhetem meg magamnak, o kap osztondijat, de nekem nem lenne mibol fizessek mindent. Es a problema, hogy minden fel evben mas orszagban lesz, ugyhogy megcsak munkat se tudok keresni, hisz fel evig sehova sem vennenek fel.
2015. jún. 17. 09:34
 14/22 anonim ***** válasza:
Azt meg honnan tudod,hogy nem vennének fel sehova sem? Ez itthon esetleg tényleg így van,de külföldön minden csak akarás kérdése,gondolom nem egy kelet európai , távol keleti országba megy,hanem nyugatra tanulni, ott meg egy közepes angol tudással jó lehetőségek adódhatnak.
2015. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Valoban nem tudom, csak igy gondolom. De egyelore nem tevodott fel a tema, nem mondta, hogy kimehetnek esetleg en is vele. Legalabbis meg nem. Talan egy ido utan.
2015. jún. 17. 09:40
 16/22 anonim ***** válasza:

#7es vagyok, vagy a 9.13as, ahogy tetszik.

Természetes, hogy félted, de ahogy előttem is írta valaki, én is azt vallom: ha arra gondolsz, hogy elveszíted, hogy most milyen rossz lesz, stb, akkor az fog bekövetkezni. Ha rossz érzéseid vannak miatt, hogy elmegy, akkor rosszul is fog alakulni a dolog, hisz az Univerzum megadja amit kérsz, de nem tesz különbséget, hogy az jó vagy rossz dolog. Ami napi szinten benned van érzés, azt fogod viszontlátni az életedben. Ha boldog vagy, akár ok nélkül is, jó dolgok történnek, de ha görcsölsz, ideges vagy, aggódsz akár a kapcsolat miatt, akkor az fog megtörténni.


Az, hogy első kapcsolat vagy sem semmit nem befolyásol, nekem párom már a 4., mégis félteném, de nem állnék az útjába. Próbálnék folyton arra gondolni, hogy később nekünk lesz jó, és elképzelni a közös jövőnket.

Ez neked is egy jó lökés lehet, hogy képezd magad, érd utol teljesítménybe, hogy később utána tudj menni, ha esélye lesz kint elhelyezkedni. Tanuld a nyelvet, amit választottál, tanuld a szakmád, igyekezz a legjobb lenni, hogy később utána tudj menni, és ezzel is ösztönözd arra, hogy maradjon kint.

2015. jún. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért, szerintem indokolatlanul kemények veled itt a válaszolók. Nem azt kérdezted, hogy hogyan akadályozhatnád meg, hogy elmenjen, hanem, hogy hogyan lehetne ezt az időt átvészelni. Szerintem nem önzőség, hogy hiányolod a szerelmed, akit mostantól 2 évig jó, ha 4 alkalommal fogsz élőben látni... Belegondolok, én is szomorú lennék és hiányolnám. Sőt, én is féltékeny lennék és félnék, hogy mi van, ha...? Ettől még nem leszel önző. Ezek teljesen természetes gondolatok, és őszintén, ha valakinek ilyen helyzetben ez nem jutna eszébe, hát, az vagy nagyon szerencsés, hogy ENNYIRE bízhat benne és az érzéseiben, vagy nem is igazán érdekli, mit csinál a másik. 2 év baromi hosszú idő.


Nyilván nem "töröd le a szárnyait", csak ugyanazt csinálod, mint a 7es pasija, aki annyira szid téged- jelzed neki, hogy szomorú vagy, de támogatod. Nem is értem, honnan jött ez a nagy agresszió belőle, hogy te itt ártasz neki és nem is vagy jó barátnője :D Ne vedd magadra kérdező, nincs igaza. Egy szerelmes ember nyilván nem boldogan ugrálva fogja várni, hogy szerelme tárgya elmenjen a világ másik felére, és majd csak félévente lássa pár hétre.


Nehéz lesz, az biztos, kérdező. A bizalom sokat segít a dolgon, ősznte kommunikáció, satöbbi. De a távolság, ha csak ritkán látjátok élőben egymást, még ha skype-on sokat is beszéltek, akkor is kicsit enyhíti az érzelmeket. Félévente találkozni nehéz, de még mindig jobb így, hogy tudod, "csak" két évről van szó, tehát vigasztalhat a tudat, hogy biztosan tudod, mikor lesz vége, és nem csak "kimegyek dolgozni külföldre, aztán majd amikor elég pénzünk lesz..." címszóval fogalmad sincs róla, mennyi időre számíthatsz. Tudod biztosan, hogy mennyi ideig tart a képzés, tudod biztosan, hogy mikor lesz vége. Ez erőt adhat a kitartáshoz. Ennek ellenére nehéz lesz. Sok és őszinte kommunikáció, bizalom, ezek azok, amik esetleg segíthetnek a dolgon.


De ha már úgy érzed, nincs értelme rá várnod, mert az érzelmeid enyhültek, akkor ez jó próba volt arra, hogy lásd, nem vagytok az igazik.


Mindkettőtöknek igazat adok amúgy. A barátodnak is, hogy ez jó próba, ha kibírjátok, onnantól kezdve semmi sem választhat el egymástól, és neked is, hogy ez nagyonis olyan dolog, ami tönkretehet egy kapcsolatot. De csak rajtatok áll, hogy mi lesz a vége.

2015. jún. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Utolsó :) Egyáltalán nem értelmezted, amit én írtam. Igen, párom jelzi, hogy hiányoznék neki, de soha nem nevezne engem önzőnek, mert ki akarok menni dolgozni egy fél évre...


A kérdező önzőnek nevezi a párját, illetve felteszi magában a kérdést, hogyha a pasi az igazi számára, miért hagyja itt. Ebből nekem az jön le, hogy önző, hisz azt nézi, neki mi a legjobb, belül a pasiját vádolja, mert ki mer menni, itt hagyja őt. Megkérdőjelezi a kapcsolatukat.

Ő nem csak fél és félti a párját, hanem elvárná tőle, hogyha szereti, és ő az igazi, akkor maradjon. (jelzem, a kérdésből ez jön le, az ilyen apró elejtések sokat számítanak ám a valódi hozzáállásban)


"En pedig egy kicsit ugy latom? Hogy ha igazi, akkor miert hagy itt?"


Én ez alapján és a kommentje alapján írtam, hogy kissé önző, hisz a pasiját okolja, mert itt akarja hagyni.

Amiről természetesen szó sincs, de ha racionálisan gondolkozunk látjuk, hogy a fiú részéről ez a legjobb döntés, a jövő ezzel biztosabb, mintha itthon marad, csak hogy bizonyítsa, ő az igazi. Egy ilyet, hogy igazi vagy sem nem ebből kell megítélni, ezért is kérdőjeleztem meg, hogyha így gondolkozik a kérdező, akkor megfelelő társa (!!!!)-e a párjának.


Mivel itt társról van szó, nincs alá és fölé rendelt fél, itt most a pasinak van nagyobb szüksége a támogatásra. Te csak a lányt nézed. Igen, nehéz lesz neki is, de a fiú szakad ki a környezetéből, neki is hiányozni fog a barátnője, ráadásul neki helyt kell állnia a suliban, teljesítenie, elnyomnia az otthona és a szerettei hiányát. Míg a lánynak csak el kell viselnie a barátja hiányát, de a barátai, a szülei, a megszokott környezete megmarad.


Kérdem akkor én, hogy ki az, aki valóban önző, ki az, akinek most nagyobb támogatásra és erőre van szüksége? Ha az én párom mondana olyat, hogy lehet nem is én vagyok az igazi, mert ki akarok menni dolgozni, akkor elgondolkoznék a kapcsolat jövőjén, hisz miatta is csinálom, az én jövőm az ő jövője is, mert vele tervezek, őt akarom. De ha ő már ettől megkérdőjelezi a kapcsolatunkat, akkor lehet nem ő számomra az igazi.


Nálunk szerencsére nincs ilyen, ő sem ugrál örömében, én is vonakodva hozom meg a döntésem, de tudjuk, hogy később jobb lesz, és könnyebben fogunk utána együtt boldogulni.

2015. jún. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Latom a velemenyek kicsit megoszlanak, de ha teljesen oszinte akarok lenni magamhoz, es nincs miert ne az legyek... sajnos a 7-es valaszoloval ertek egyet. Vagyis ott leg leg leg belul vele. Hiszen nekem tenyleg tamogatnom kell, es ha hiszek a kapcsolatunkban, akkor tudom, hogy minden rendben lesz es ket ev, az eltelik pik pak. Viszont ez olyan borzasztoan nehez :( mert amugy is olyan erzekenyebb tipus vagyok es szuksegem van a szeretetre, es tudom, hogy nem fogom tudni megolelni, hozzabujni, nem fogunk tudni egyutt tolteni egy unalmas vasarnapot filmnezes kozben, nem fogunk tudni setalni egyet, es semmit. Nem marad semmi csak az, internet es telefon, meg persze az, hogy tudom szeret es remelem hogy minden jo lesz, vagyis a bizalom. Remelem azok a dolgok, hogy kihul a kapcsolat egy ido utan, nem igaz...es nekunk sikerul megoldani. De nem gondolhatok magamra, hisz nekem itt lesznek a barataim es mindenki, neki pedig valoban, senki... esetleg az uj baratok akik majd lekotik a figyelmet. Onzo vagyok igen, mert magamra gondolok, pedig ra is kellene, hogy neki is ugyan olyan rossz lesz. Fel kell dolgoznom, el kell fogadnom, es csak arra szabad gondolnom, hogy minden jo lesz, es ez egy szuper kapocs lesz, ami segitsegevel talan mindketten rajovunk, hogy tenyleg egyutt kell maradjunk es szeressuk egymast ameddig meg nem halunk...
2015. jún. 17. 11:55
 20/22 anonim ***** válasza:
Szia. Nem olvastam el, csak pár hozzászólást, viszont elmondanám, hogy ez a távkapcsolat megoldható. A barátom külföldön él, én még itthon. Már egy éve tart ez a dolog, és szeptember óta 2x találkoztunk, utoljára januárban. Nem mondom, hogy egyszerű lesz, de kibírható. Mindketten féltékeny típusúak vagyunk, de feltétel nélkül megbízunk egymásban. Gondolom ti is megbíztok egymásban. Hidd el pikk pakk eltelik. Ami meg a munkavállalást illeti Angliában felvettek engem 5 hétre dolgozni. Szóval csak akarás kérdése ez a munkás dolog. :D Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan.
2015. jún. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!