Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdemes tételesen elmondani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes tételesen elmondani az okokat szakításkor?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel 3 hónapja jöttünk össze, nagy fellángolással kezdődött, folyton egymás nyakán lógtunk és szerelmes is lettem, azt hittem Ő is. Úgy 1,5 hónap után kezdett távolságtartó lenni (se puszi, se ölelés magától, egyáltalán nem féltékeny, nem hiányzom neki annyira elmondása szerint), amire felhívtam a figyelmét kétszer is, de csak rosszabb lett. Folyton mondta, hogy szeret, és nem akar elveszíteni, de nem olyan személy aki ki tudja fejezni az érzelmeit. Egy ideig elhittem, sőt magamban kerestem a hibát, de már ott tartunk, hogy azt mondta, hogy neki jobb lenne a heti 1 találkozó (50 km-re lakik, előtte heti 3-4 tali volt), de nagyon szeret, csak Ő ilyen típus, fogadjam el. Nos, szerintem ez vicc, akinek havi 4 alkalommal kellek csak, az nem szerelmes. Elvileg Ő mindig ilyen volt, mással is így viselkedett előttem. Én az utolsó két hónapban minden nap szenvedtem miatta, alig ettem, vagy aludtam, nem tudtam mitévő legyek, hisz nem ebbe a lányba szerettem bele és totál úrrá lett rajtam a pánik, amit neki nem mutattam ki amúgy. Sajnos buta és naiv voltam, nem tudtam időben elfogadni a dolgot, de ez a mostani találkozós leépítés szerencsére visszarázott a valóságba, ezért szakítani szeretnék vele.

Érdemes szerintetek elmondanom, hogy ha így viselkedik, akkor nem lesz alkalmas párkapcsolatra, vagy hogy mivel bántott meg, esetleg hogy szerintem nem is szerelmes belém csak azt hiszi? Érdemes bármit részletezni, hátha tanul belőle? Vagy csak pár mondatban mondjam el, hogy ez így nekem nem megy és viszlát?



2015. júl. 1. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, beszéljétek meg, az mindenkinek jobb szerintem.
2015. júl. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ok annyi, hogy mások az igényeitek, úgyhogy nem tudtok boldogok lenni egymás mellett. Részletezheted hajnalig, de ez lesz a vége. Tanító célzattal minek oktatni? Fordított esetben, ha ő szakítana veled, mert túl sokat akarsz találkozni, és szerinte ezen változtatnod kellene, ha valaha normális párkapcsolatot akarsz, változtatna a hozzáállásodon? Mindketten meg vagytok róla győződve, hogy reálisak az igényeitek. Még ha az emberek nagy része valóban a szorosabb kapcsolattartást preferálja, ő akkor sem tudná magára erőltetni. Majd megtalálja azt a férfit, aki úgy gondolkodik, mint ő. Felesleges győzködnöd arról, hogy milyen módszerekkel építhet olyan párkapcsolatot, ami amúgy sem felelne meg neki. Mindketten tanuljatok a dologból, és legközelebb válasszatok hozzátok illőbbet.
2015. júl. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2

Igazad van, nem illünk össze, elfogadom az érvedet :)

De létezik olyan ember, akinek nagy szerelemben elég csak heti egy találkozó? Én ezt aligha tudom elképzelni. Ilyenkor a lányok meg szoktak bolondulni és csak a másikkal akarnak lenni nem? Főleg a 3. hónapban...

2015. júl. 1. 14:51
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

"Érdemes szerintetek elmondanom, hogy"

-ha így viselkedik, akkor nem lesz alkalmas párkapcsolatra -> ez a te értékítéleted, egyáltalán nem objektív. Lehet, hogy valakinek pont ilyen párkapcsolat felel meg az elején, és később alakul ki olyan szintű kötődés, amikor már jobban vágyik a másik közelségére. Tehát alkalmas párkapcsolatra, csak nem veled.


-vagy hogy mivel bántott meg -> ez az egyetlen, aminek van létjogosultsága, hiszen a saját érzéseidről tudsz csak hitelesen beszámolni.


-esetleg hogy szerintem nem is szerelmes belém csak azt hiszi -> visszautalva az előző pontra: mások érzéseivel kapcsolatban nem érdemes találkozásokba bocsátkozni. Neked más a kötődési stílusod, mint neki, de ez nem azt jelenti, hogy ez az egyetlen helyes út, és azt sem jelenti, hogy nem szeret. Azt jelenti, hogy nem tudja úgy kifejezni az érzéseit, ahogy neked jólesne.


Azt mondd el, hogy TÉGED személy szerint mi bánt, mi esik rosszul, milyen érzéseket vált ki belőled. Minden más: minősítgetés, feltételezés, stb. pont ellentétes eredményre vezet, mint aminek szánod.

2015. júl. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!