Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom depressziós, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom depressziós, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Több, mint egy éve vagyunk együtt a barátommal. Mindketten 21 évesek vagyunk. Amikor megismerkedtünk, életerős, energikus volt, bár túl sok céllal akkor sem rendelkezett. Aztán, egyre több időt töltöttünk együtt, és azt mondta, én adtam célt az életének. Érdeklődött a továbbtanulás, különböző munkák, jogosítvány iránt. Tett is dolgokat, amiket elmondása szerint korábban sosem csinált volna meg. Később elárulta, hogy előttem nem érdekelte semmmi, csak élte az életét, de nem volt boldog, amikor találkoztunk, akkor viszont feltöltődött energiával, és úgy érezte, túl tud lépni ezen a hozzáálláson. Aztán teltek a hónapok, és kb. fél év után előjött nála egy nagyon melankolikus, depressziós állapot. Ez engem is nagyon lehúzott, főleg, hogy kb. kéthetente jelentkezett. Ebben az időszakban nem volt munkája sem, és bár, csak egy érettségivel rendelkezett, de nem akart semmilyen irányban továbbtanulni. Egész nap csak otthon ült, és számítógépezett illetve velem találkozott. Volt, hogy azt mondta, nem biztos a kapcsolatunkban, nekem jobb lenne nélküle, pedig korábban szóba jött az összeköltözés is. Ez az állapot azóta tart, kisebb-nagyobb megszakításokkal. Próbáltam neki többször mondani, hogy menjen el szakemberhez, de az volt a válasza, hogy neki ez nem ér meg ennyit,jó így. Viszont ez engem is teljesen felőröl. Elveszi az önbizalmam, mintha nem jelentenék neki semmit. Ő nem nagyon mondja, hogy találkozzunk, mindig én hozom fel. Néha azt állítja, "emberundora" van. Ilyenkor alszik, vagy játszik. Most van egy munkahelye,ahol elég sokat dolgozik, de ez sem lendítette ki az egészből. Már a barátaival való találkozásokat is lemondja, csak velem találkozik leginkább. Otthon él a szüleivel, de az egész depresszió pont a gyerekkorából származik,a szülei jelenléte és viselkedése csak tovább ront a helyzeten. Elköltözni nem tudna a fizetéséből. Többször felhoztam már az összeköltözés gondolatát, de azt mondta, ő nem tudna nekem megfelelni. Pedig mindent megtennék érte, semmi dolga nem lenne, így is folyton megteszek neki bármit, csak egy picit boldognak lássam. Nem tudom, mit tehetnék, szeretem őt nagyon, próbálok neki segíteni, de egyszerűen nem hagyja.

2015. júl. 1. 22:39
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
A könyékünkön van ingyenes pszichológus. Ha a pénzen múlna,én bármikor fizetném neki, de nem hiszem, hogy ez lenne a gond. Ehhez azonban akarnia is kellene. :(
2015. júl. 2. 13:34
 12/13 anonim ***** válasza:
beszélj vele ,biztos belemegy
2015. júl. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Beszélj vele, és a szüleivel együtt. Ha eredménytelen, és nem hagyja hogy segítsd, felemeld, kiemeld, akkor lépj tovább. Mindenkit nem lehet megmenteni!

Te is rámehetsz!

2015. júl. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!