Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nehéz elfogadni a párunk gyerekét? (pszichológia)

Figyelt kérdés

Sajnos(?) beleestem egy olyan kapcsolatba, ahol a páromnak már van egy kislánya.

30 leszek lassan, nekem nincs gyerekem, nem is nagyon volt kapcsolatom gyerekekkel, hogy őszinte legyek.


Nem tudok mit kezdeni a szituációval, sokat olvastam erről és úgy látom, hogy a férfiaknak ez könnyen megy, a nők nagy többségének nem.


Nem az "utálom a gyerekeket" vagy a "nem akarok gyereket" részéről van szó, hanem amikor megjelenik a féltékenység, a nő azt érzi, hogy csak 2. (amiről tudom, hogy normális, mert az embernek első a gyereke) de nem csak a gyerek után, hanem az ex után is, ha azt érzi, hogy egy lehetőségtől (az első közös gyerektől) meg lett fosztva, a közös első gyerek már nem lesz ugyanolyan neki, stb.


Ez a férfi az álmaim pasija, "1 a millióhoz", túl akarok lenni ezen és elfogadni, ahogy van, úgyhogy kérek mindenkit ne jöjjön a "ha nem megy hagyd ott"-al, mert szembe akarok nézni a félelmeimmel és megoldani, túllenni rajta és egy csodás kapcsolatot akarok ezzel a csodás férfivel.


Mi az oka PSZICHOLÓGIALAG, hogy az emberben ez megy végbe? Önbizalomhiány? Félelem valamitől? Megfelelni akarás?


Bárki, aki átment ezen (és csak is az, akinek sikerült is) írjon legyen kedves, szeretném a fejemben átkapcsolni azt a gombot, ami segít abban, hogy tisztábban lássam az elmémet és rájöjjek, hol hibázik a rendszer.


Tudom, hogy ahány ember, annyi agy, nem lehet általánosítani, de nyilván oka van, hogy a nők többsége így érez és nehéz így egy kapcsolatot megtartani.



Előre is köszönök minden hasznos választ.



2015. júl. 13. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy ahány ember, annyi agy, nem lehet általánosítani"

Ez így van, éppen ezért senki nem fogja tudni megmondani, hogy NÁLAD mi az ok. Ezt csak te tudod feltárni magadban. Tapasztalatból írom, hogy a tudatosítás nagyon sokat segít. Ha nem boldogulsz, kérd szakember segítségét, mert megéri!

2015. júl. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is belecsöppentem egy olyan kapcsolatba hogy a barátnőmnek volt egy fia. Én simán adtam magam gondolva ha jó, ha nem nem tudok más lenni úgy sem. Voltak nagy tervek hogy szeretnénk egy közös gyereket is stb. igaz 4 év után elváltak útjaink de nem a gyerek miatt. Igaz a fiú már 6 éves volt talán ha nagyobb könnyebb kijönni vele. Teljesen közösen neveltük nem volt semmi probléma ilyen téren. Azt tudom tanácsolni add magad és ne akarj "görcsösen" megfelelni. Ha az ember szorong attól csak elcseszni lehet a dolgokat. Annyi biztos bele kell szokni a szituba. Sok szerencsét!
2015. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sokat gondolkodtam ezen a kérdésen.

Szerintem ez azért van mert a nő értékrendje és fontosság listája párosulva az önbizalomhiánnyal egy érzelmi gubancot hoz létre a lelkében.

A nő az életét főként érzelmileg éli meg, minden az érzelmek körül forog. Érzelmi kötődést akar. A szeretett férfi életében mindég első és a legfontosabb akar lenni. Mert számára ez a legfontosabb. A férfiak is akarnak érzelmi kötődést,de ez mellett még sok minden mást is,és a férfiak racionálisak szépen szét tudják válogatni a dolgokat. Ez a szeparálás a nőknek kevésbé megy. A férfinak a külvilági siker az elismerés a megállom a helyemet a világban, az alkotás, valaminek a létrehozása szerintem első helyen áll a fontossági listán. Ez mellett akarnak kapcsolatot, érzelmi kötődést, családot. Ezt a kettőt szépen szétválasztják tevékenység területén de valahol mégis összeér bennük. Ezért nem is értik meg igazán a nő fontossági listáját ahol minden az érzelmekről szól és mindég elsők akarnak lenni.

Egy férfinak akinek már van gyereke egy előző kapcsolatából annak már van egy érzelmi kötődése ami örökre szól. Ez a gyerek ha el is váltak az anyától mindörökre összeköti a két embert valamilyen szinten. És ezt nem lehet überolni. Tehát a következő partner egy "legyőzhetetlen vetélytársat" érez, kisebbségi érzés hatalmasodik el benne amit a mindennapi apró cseprő események erősítenek. Akinek egészséges az értékrendje, tudja a maga értékeit, és erős egyéniség az soha nem fog egy gyerekkel vetélkedni. Tudja hogy egy apa-gyermek kapcsolat minőségében teljesen más kapcsolat mint egy párkapcsolat. Azt hiszem ez a kulcsszó. A nőnek tudnia kell egy ilyen férfi mellett felállítania a reális fontossági sorrendet.A férfi életében a gyerek az első mert előzőleg felelősséget vállalt ezért a gyerekért akinek szüksége van az apjára az apja szeretetére, van egy kötődése ami egy életre szól, én ezt a férfit így vállalom ezzel az elköteleződésével együtt. A férfi életében társként, partnerként én vagyok az első és számára legfontosabb,érzelmileg hozzám kötődik,szerelemmel engem szeret, nincs más.A kettő kapcsolat minőségében teljesen más. Egy szülő gyerek kapcsolatban soha nincs olyan fokú, minőségű mély intimitás, szeretkezés mint társak között, tehát a szülő a gyerekét nem olyan érzelmekkel szereti mint a társát.szerintem nem csak nevetséges, hanem önmagára nézve degradáló is ha felnőtt ember egy gyerekben vetélytársat lát vagy úgy éli meg azt.


"a közös első gyerek már nem lesz ugyanolyan neki,"

Az ember nagy tévedése a hasonlítás. Ebből van később egy rakás gondja. Minek?

Miért kell hogy ugyanolyan legyen egy teljesen más nővel teljesen másik, másmilyen kapcsolatban más életkorban, egy másik jövevény? Nincs ember aki egyfolytában ugyanúgy érez és minden időben ugyanúgy él meg dolgokat mint egy előző pillanatban. Egyszer voltál szerelmes aztán még hússzor utána és mindet másképpen élted meg.Egyik sem volt ugyanaz. A gyerekekkel is így van ez.Ha egy anya öt gyereket szül ő is másképpen éli meg egyik sem ugyanaz. Szerintem.

2015. júl. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Nagyon jó volt az olvasmányod, köszönöm :)

Kívülről én is tudom, hogy nevetséges és szánalmas vetélytársat keresni a gyereknek, magamtl is megkérdezem, hogy "miért?", hidd el...

Mintha az agyam valami teljesen mást játszana le, idegörlő...

De köszönöm amit írtál, nagyon hasznosnak találom, még párszor tuti átolvasom :)

2015. júl. 18. 21:37
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. még kiegészíteném ezzel:

A szeretetből sosem elég. Rengeteg ember szeretethiányosan nő fel többé-kevésbé, és ezt felnőtt korban az adott partnerrel szeretnék pótolni. Mondhatni dupla adag szeretetet igényelnek mert hiányuk van.

Egy gyerek szeretetet, gondoskodást, figyelmet, kényeztetést, babusgatást, időt igényel Valamilyen szinten a nő is ezt igényli a társától. Nehéz megkülönböztetni a kettőt mert valójában ugyanúgy nyilvánul meg csak szintbeli, minőségi különbség van a kettő között. ezért ha a nő azt látja, hogy a férfi a gyerekével foglalkozik akkor megfosztva érzi magát mert neki- úgy érzi-"kevesebb" jut. Felébred a gyermeki énje és az követeli a többet.Itt kerül vetélkedésbe a gyerekkel. Tudat alatt a gyermeki énje féltékeny a másik gyerekre. Szóval a régi hiányt nem lehet pótolni, és nem ésszerű a partnertől túl sokat várni, csak a normális "adagot" .

Egyébként az apa gyermek kapcsolatra ha féltékeny egy később jött nő,és ez ellen nem tesz semmit, nem csak elhidegül tőle a férfi, hanem meg is utálja. Komolyan mondom.

Tönkre ment a kapcsolata a gyerek anyjával. Már ez egy gond.Válás, ami mindenkit megvisel senkinek sem mindegy ez. Akkor próbálja menteni a menthetőt,a jó kapcsolatát fenntartani a gyerekkel, és vállalni a kötelezettségeit a nehéz körülmények ellenére is. Jön egy nő akit kedvel,szeret, és az most féltékeny lesz a gyerekére és ezt a kapcsolatot is tönkre akarja tenni. Na ezt a férfi nem fogja megengedni. Eddig is fontos volt a gyereke, de most még fontosabb lesz. Kiéleződik a helyzet. A féltékeny nő maga alatt vágja a fát.

Örülj, hogy szereti a kislányát és szeresd te is mindkettőjüket. Akkor minden jó lesz.

2015. júl. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!