Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem vesz részt a házimun...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem vesz részt a házimunkában?

Figyelt kérdés
Barátommal együtt élünk egy nem kicsi családi házbna és már sokadjára veszekszünk azon, mert nem segít nekem a házimunkában. Ha szóvá teszem akkor azzal védekezik, hogy ő sokat doldozik olyat, amit én nem tudnék megcsinálni pl autó szerelés stb, meg előhozakodik olyannal, hogy én nem becsülöm ő mennyit dolgozik. Ez abszolút nem igaz, hanem inkább fordítva, mert elvárja, hogy megdícsérjem, ha megcsinál valamit, amit szívesen meg is teszek, de nekem mikor fogja megköszönni, hogy főztem, mostam, takarítottam?
2015. júl. 17. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ebben nem tudtok megegyezni, akkor nem csak evvel van a baj, hanem az egész kapcsolatotokkal.
2015. júl. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mind a ketten nagyon akaratosak vagyunk, ez az egy baj van.
2015. júl. 17. 11:35
 3/9 anonim ***** válasza:
A párod túl kényelmes. Te meg nem vagy elég határozott. Szolgálhatod majd örökké, ha most nem állsz a sarkadra. Néhány évig ki lehet bírni, 20-30 év után majd gondold át, hogy most és itt szúrtad el.
2015. júl. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy ezt írom, de a pasid egy önző egoista!

Mi az, hogy ilyen autószereléses dologgal védekezik? Az eszem megáll, de komolyan!

Te nem vagy rabszolga, hogy mindent te végezz el! Egy háztartásban éltek, tehát neki is be kell segíteni a házimunkába!


Jobb lenne, ha szakítanátok, mert ha egy ilyen alapvető dolgon ennyit balhéztok, akkor mi lesz később! Ezen vitatkozni se kéne! Ez olyan, mintha azon vesznétek össze, hogy ki vigye le a szemetet, vagy ki vásároljon be!

Alapdolog, ha együtt élsz valakivel, hogy a házimunkát megosztjátok egymás között! Hisz együtt éltek!

A másik nem rabszolga, hogy mindent ő csináljon!

2015. júl. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Cseréljetek. Te elvégzed az ő munkáját, ő meg letörli a port a könyvespolcról és feldob egy zacskós levest.
2015. júl. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem fogok szakítani, mert szeretjük egymást. Azt nem értem ezen az oldalon bárki kiír valami párkapcsolati problémát az emberek 80%-a egyből azt írja, hogy szakítsatok. Ez azért nem így működik lássuk be. Megoldást keresek a problémámra, valamint választ, hogy miért ilyen ebben a témában. Bár sejtem, hogy azért mert az apukája az a tipikus "ez nem férfi munka" szöveget lökő hülye. És gondolom kiskora óta ezt a remek felfogást nevelte belé.
2015. júl. 17. 11:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Már bocs, kérdező, de te kérdeztél! Komolyan, minek kérdezted akkor meg?

Erre két megoldás van: 1. egy jó kis elbeszélgetés és elmondani neki, hogy te nem rabszolga vagy és segítsen ő is be, mivel együtt éltek 2. ha nem hajlandó erre, ami alapvető dolog lenne, akkor vagy szakítasz, mert nem tudtok ebben megegyezni, vagy élvezheted a további rabszolga sorsot!


Ennyi, de most komolyan, ezért kellett az összes választ lepontoznod, mert tanácsot adtunk és esetleg azt is, hogy ez így nem nagyon működőképes kapcsolatotok?

2015. júl. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ui.: a szeretet az együttélésnél már nem biztos, hogy elég! Ott már közös érdekek is képviselve vannak! És szerinted, ha a pasid annyira szeretne téged, akkor elvárná, hogy állandóan gürizz és te végezd el a rabszolga módon az összes házimunkát, és neki ebben részt se kell vennie?

Kapj már az eszedhez, legyen tartásod, és ne engedd, hogy kihasználjon téged!

2015. júl. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit!! Én csak a nagyon tahókat szoktam lepontozni. A jó tanácsokat meg meg szoktam fogadni, de szakítani viszont tényleg nem akarok.
2015. júl. 17. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!