Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ami tanácsot adtok, - azt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ami tanácsot adtok, - azt a saját életetekben is úgy csinálnátok?

Figyelt kérdés
Tanácsot adni könnyebb, mint következetesen úgy cselekedni. Az érzések lehet, hogy mást diktálnak, mint a józan ész, NEM?

2015. júl. 27. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
De!
2015. júl. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, úgy. Bár volt amit elég keservesen sikerült megtanulni.
2015. júl. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pontosan.. gyakran hiába tudom mit kellene tennem, egyszerűen nem megy. Vagyis nem mindig.
2015. júl. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kívülről nézve egy helyzetet mindig sokkal könnyebb objektíven elemezni, mint akkor, ha az ember saját maga van nyakig benne egy nehéz helyzetben. A saját problémáink esetében a saját, személyes érzelmeink, régi, rossz beidegződéseink, ilyen-olyan félelmeink mindig elhomályosítják a látásunkat. A saját kapcsolatainkat is a személyes szűrőnkön át látjuk. Akarva-akaratlanul is elfogultak lehetünk a másik emberrel. Pl. egy nehéz válás után, ha mondjuk megcsaltak, megaláztak bennünket, nem valószínű, hogy a szeretőt, vagy annak cselekedeteit képesek vagyunk pozitívan látni, még akkor sem, ha az adott helyzetben tényleg éppen jót akar. De ez fordítva is igaz. Ha nagyon szeretjük a fiunkat, nehezen hisszük el róla, hogy otthon, a négy fal között csúnya dolgokat tehet a családja ellen, hiszen mi nem ilyennek ismerjük őt, és "biztos a menyünk a hibás a történtekért"...


Ezért jó, ha vannak körülöttünk "tükrök". Tükrök, akiken át szembenézhetünk a valósággal, akik objektíven, befolyásoló érzelmektől mentesen láthatják át az életünk nehéz kérdéseit. Rajtuk keresztül jobban megismerhetjük önmagunkat, megláthatjuk a saját hibáinkat, erényeinket, feltéve, hogy van bátorságunk belenézni a képbe, amit elénk tárnak. Tükrök lehetnek a barátok, vagy az adott problémában nem érintett családtagok (ha épp nem elfogultak ők is a történet valamelyik szereplőjével), és minden olyan idegen, aki képes az adott szituációt ítélkezés nélkül látni. (Itt a GYIK-en sajnos sokan a saját életük tragédiáit is a kérdezőkön igyekeznek elverni, jól látszik ez pl. a válás témakörnél érkező válaszokon. Na ők sajnos torz tükrök, mert képtelenek elvonatkoztatni a saját életüktől...)


A magam tükre viszont éppen azért nem lehetek, mert a saját problémámat nem láthatom teljesen objektívan. Néha magam is meglepődök, amikor valakinek tanácsot adok, és pár hét, hónap múlva hasonló szituációban találom magam, mint a kérdező... És rájövök, hogy bár tudom, mit kellene tennem (hiszen én magam javasoltam ezt másnak akkor, amikor még nem játszott bele a történetbe semmilyen személyes érzelem), de megtenni mégis nagyon nehéz.

2015. júl. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Objektív tanácsot szoktam adni.

Ha pedig én kerülök slamasztikába, és nem tudom objektívan megítélni a helyzetet, akkor vannak hozzám hasonlóan böszme barátaim, akik objektív tanácsot tudnak adni.

2015. júl. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, a való életben is azt teszem amit tanácsolok.
2015. júl. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 opened paradise ***** válasza:

99,99%-ban.

A maradék a "merj lépni",ahhoz nekem is idő kell.

2015. júl. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy tanácsot adni könnyebb, mert egy kívülálló, vagy egy rendszerben gondolkodó ember jobban átlát dolgokat, mint az, aki benne van a szituban.


Ami tanácsot adok X-nek, Y-nak, az rendszerint az én életemben nem jelenik meg, vagy ha igen, akkor is csak nagyon ritkán. A tanácsaim olyanok, hogy - mivel hamar kiismerem a tanácsot kérőt - bizton merek neki olyan tippet adni, ami neki tuti bejön, de én nem merném megtenni a személyiségemből adódóan - de tudom, hogy az, akinek tanácsolom azt az X dolgot, az nyerni fog vele.

2015. júl. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!