Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki, hogyan értelmezi azt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki, hogyan értelmezi azt a családi állapot kategóriát, hogy "KAPCSOLATBAN"?

Figyelt kérdés
Két unokahúgom is úgy azt jelölte be az iWiW-en - igaz, a definició adott -, pedig csak együtt járnak azzal a bizonyos fiúval, de a szüleik háztartásában élnek.
2010. márc. 7. 09:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
64%
én azt nem értettem soha, hogy valaki miért szégyelli, hogy van valakije?
2010. márc. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Miért kellett lepontozni?

Ha van valakim, akkor sem írok oda semmit, anincs senkim akkor sem.


Az egyik hozzászólóhoz:

Ha a "kapcsolatban" csak élettársinak számít, akkor ha valaki jár valakivel akkor az "egyedülálló" ?

2010. márc. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

10:15-nek: REMÉLEM, NEM HALLGATNAK RÁD! Óriásit tévedtél!!!!!

A Ptk. 4 féle családi állapotot különböztet meg.

- Hajadon - Nőtlen

- Házas

- Elvált

- Özvegy

(A bejegyzett élettársi kapcsolat más kategória)

Az egyedüláll lehet

- hajadon vagy nőtlen

- elvált

- özvegy

REMÉLEM EGYETÉRTESZ!!!


A másik kérdésre - az időpont és a százalék alapján annál is Rád tippelek -: Nem azt szokták szeégyelleni, ha valakinek van valakije, hanem azt, ha nincs!!

2010. márc. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
34%
az iwiwre gondoltam, mikor azt írtam, hajadon kategória nincs
2010. márc. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
27%
és az itteni válaszolókra, akik azt írták, minek írják ki, hogy kapcsolatban vannak
2010. márc. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%

10:25-nek: Nem én pontoztalak le.

Válaszom: Jogilag igen, illetve ilyen definició, ahogyan egy korábbi kedves hozzászólót korrigáltam, nincsa, csak hajadon és nőtlen, mert a

- házas

- elvált

- özvegy

kategóriákhoz csak azok illenek. Az egyexdülálló társadalmi, illetve érzelmi kategória!


A magukat kapcsolatban élőnek valló unokahúgok érzelmi és társadalmi alapon töltötték ki az adatlapot. Jogi érteelmezésben - a házahoz, özvegyhez, elválthoz képest - tévedtek!!

2010. márc. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
69%
iWiW, iWiW, az úgy rossz ahogyan van. Helytelen és kevés az egyedülálló megnevezés is. Viszont a kapcsolatban pedig rossz értelmezésre ad okot, a jogi és érzelmi részek keverednek.
2010. márc. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a kapcsolatban szó ráadásul az iwiw-re vonatkoztatva egyszerűen csak annyit jelent, hogy az illetőnek van barátja/barátnője. Nem kell ezt túl bonyolítani. Manapság sokaknak ha megtetszik valaki, akkor az az első dolguk, hogy felmennek iwiw-re, és megnézik a kiszemelttel kapcsolatban ezt az adatot... bár nem épp romantikus, de (sajnos) ez van. S végülis valamennyire jó dolog ez, mert ha valakinél ki van írva e kis bűvös szó, akkor az megálljt parancsol a hódítani akarónak (legalább is a legtöbb esetben...) Szerintem jó dolog, hogy ki tudod írni, hogy "egyedülálló" vagy e vagy "kapcsolatban", mert így a többiek is tudják, hogy zöldet mutat e a lámpa vagy pirosat. Nem kell ezt túl magyarázni jogi definíciókkal, mert a legtöbb ember szerintem hasonlóan gondolhatja...
2010. márc. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

A 10:12-es kedves hozzászólóval értek egyet, annak ellenére, hogy gonoszul lepontoztátok. Valószíínűleg a választható kategóriák meghatározása pontatlan. A hajadon-nőtlen kérdést nyilván azért adták össze, mert az egyedülállóságon belüli kategória az illető neméből adódik.


10:47-nek Az elejével egyetértek, de itt egy adatlapról van szó, ahol tényeket kell beírni. (Ezét kell a jogi és érzelmi kategóriát külön választani. Férjes asszonynak például nem ad olyan lehetőséget, hogy "Milyen magányosnak érzem amagmat a férjem mellett!") A választható kategóriák, sajnos, rosszul lettek definiálva.

A piros-zöld jelzés egy nagyon érdekes gondolatmenet, de érzésem szerint az iWiW, nem egy társkereső, hanem ismerős megtaláló fórum. Én például az surf-ölök számára nem elérhetővé tettm, mert amíg ott szerepelt, hogy elvált, rosszabbnál rosszab, akár 30 évvel fiatalabb lotyók barátjukként kívántak megnevezni. Amióta letiltottam, elkerülnek az ilyen levelek.

2010. márc. 7. 11:01
 20/24 anonim ***** válasza:
79%
könyörgöm, az iwiw nem egy jogi adatlap...
2010. márc. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!