Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a tapasztalat, az igaz,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a tapasztalat, az igaz, hogy ha a férfi megüti a nőt 1-szer (2-szer), akkor az újra kezdés ürügyén, már többet nem fogja bántani. SOS?

Figyelt kérdés
Ma csak felém lépett, és kiabált, mert 12 óra előtt 5 perccel még nem volt kész a túrós tészta---mellesleg, úgy volt megbeszélve, hogy ma nem fontos főzni---'5 perccel később, ahogy belépett az ajtón kész volt az étel, de mivel különlegesebbet akartam készíteni, pestoval kevertem össze, túróval, sült szalonna kockával, kevés sajttal a tetején. Gondoltam, nem lehet ez bolyan rossz étel. Dühből, mert a váratlan időpontban nem volt ott a kaja, meg sem kóstolta, undorkodott, aztán elment. Ez csak pillanatkép......de ez normális dolog?

2015. aug. 7. 16:18
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megértettem. És teszek érte, hogy vége legyen. Majd titokban, mert agyonüt. Én nem fiatal vagyok, mint ti. Nektek más. Nekem, ez volt az utolsó esélyem
2015. aug. 7. 16:45
 12/35 anonim ***** válasza:

"Nem kamu, sajnos nem! Csak eddig nem volt részem ilyenben. Mi tart mellette? Félek újra a magánytól, félek, új albérletet keresni, félek, hogy nagyon nehezen jövök ki a kis pénzemből."


Igen, nehéz elhinni, hogy minden ok nélkül veled történik. Sajnos én is belecsöppentem egyszer egy hasonló kapcsolatba, súlyos mentális, egészségügyi és anyagi károkkal tudtam csak kilépni belőle. (Az ex ugyanis bosszút állt azért, mert elhagytam..) Neked talán más hibájából kéne tanulnod.

A magány nem üt meg, nem kell jobban félned tőle, mint a párodtól. Egyedülállónak lenni pedig nem jelent automatikusan magányt. Szedd össze a barátaidat, családodat, kérd a segítségüket, hogy elköltözz, ameddig nincs otthon az exed (agresszív embereknél ez a biztonságosabb), húzd meg magad valakinél, ameddig nem találsz egy szobát. Kérj segítséget vagy tanácsot valamilyen egyesülettől (NANE), keress sorstársakat, akik erőt adhatnak neked az első lépéshez, utána pedig már azért fogsz kitartani, mert rájössz, valóban az érdekedet szolgálja. Felnőtt nő vagy, viselkedj annak megfelelően. Nem veszed észre, hogy most valóban magányos vagy, szövetségesek nélkül, csak még egy bántalmazó férfit is el kell viselned?

2015. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de a kérdés marhaság. Normális nőnek erről nincsen tapasztalata, mert az első eset után megszakít a baromállattal minden kapcsolatot. Akinek van tapasztalata a továbbiakat illetően, az meg nem normális, tehát az ő véleményére balgaság lenne hagyatkozni.
2015. aug. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. Igaz, hogy annyira akartam, hogy képes lettem volna mindenre. De nem megy, és megyek tönkre. Mindenkinek köszönöm a tanácsot. Szégyellem, de talán nem én vagyok az egyedüli gyáva nő a világon. Milyen pozitívumokat kaptam tőle?? Szerinte sokat, szerinte, én tőle csak kapok...mindegy. Nem folytatom, cselekdnem kell......
2015. aug. 7. 16:57
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Remélem kérdező tényleg elhatározásra jutottál, és okosan tartani is fogod magad a döntésedhez. Attól, hogy úgy érzed, nem lesz más esélyed, még nem lesz jobb ez a kapcsolat, mintha egyedülálló lennél. Nem hiszek abban, hogy ez volt az utolsó esélyed, tényleg..:) A nem fiatal nem tudom, mit takar, én 30 vagyok, de nem hiszem, hogy lenne olyan életkor, amiben el kellene tűrnöd, hogy bántalmazzanak és kihasználjanak. Egy élete van mindenkinek, és minél idősebb valaki, annál kevesebb időt kellene rossz emberekre pazarolnia. A párod nem tud úgy szeretni, hogy az téged boldoggá tegyen. Annyi mindent elviseltél eddig, hogy meg sem kottyan az, ami előtted áll. Sok sikert a változáshoz!
2015. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
53%

"Majd titokban, mert agyonüt."


Ha már itt tartotok, akkor hiába az utolsó esélyed, hiába nem ilyen férfival gyanítom nem akarod leélni az életed csak, hogy legyen melletted valaki. Ha mégis, akkor lehet egyszer tényleg agyonüt és úgy lesz vége.

2015. aug. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
0%
Én is ütnélek
2015. aug. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

"Már ne is haragudj, de a kérdés marhaság. Normális nőnek erről nincsen tapasztalata, mert az első eset után megszakít a baromállattal minden kapcsolatot. Akinek van tapasztalata a továbbiakat illetően, az meg nem normális, tehát az ő véleményére balgaság lenne hagyatkozni."


Alapvetően igazad van, normális nő nem viseli el, hogy így bánjanak vele. Létezik azonban olyan, hogy naivitás, tapasztalatlanság, esetleg kiszolgáltatottság, ami megnehezíti, hogy az ember azonnal lépjen, amikor mondjuk egy párkapcsolatot már felépített az illető. Az én exem 3 év után bolondult meg, előtte tényleg nem lehetett rá panaszom, úgyhogy nehéz volt elfogadni, hogy valami megváltozott, és sosem lesz a régi. Drámai gyorsasággal durvult a dolog, és a szétköltözés után is zaklatott egy évig. Szóval tapasztalatom van, még ha nem is fogadtam el egy pillanatra sem a bántalmazás létjogosultságát. Nem hiszem, hogy rossz tanács lenne az, hogy meneküljön, ahogy csak a lába bírja. Mindent összevetve én normális, intelligens nőnek tartom magam, jelenleg is szép párkapcsolatban élek, soha nem fordult elő a környezetemben bántalmazás. Szóval nem mondhatnám, hogy személyiségbeli problémáim miatt választottam öntudatlanul is azt az idiótát.. Egyszer mindenki belenyúlhat a darázsfészekbe. Ha kétszer történik, akkor már nem csak a balszerencse a hibás a dologban.

2015. aug. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint nem használt a pszichiátria. Olyan nincs, hogy nem enged el, ha menni akarsz. Gyenge vagy, mert nem tudod otthagyni ezt az agresszív állatot. Ha Te nem lennél, találna más nőt, akin kitölthetné a mérgét. Mi a fene van benne, amiért mindent elviselsz tőle és vele maradsz? Sose értettem, hogy akit megütnek, megaláznak az ezt mért viseli el? Ha látja, hogy bármit megtehet veled, mért ne tenné meg újra és újra? A kérdésed hülyeség, a napnál is világosabb, hogy megint meg fog ütni, reménykedned felesleges.Nyilván alacsony az önértékelésed és nem hiszed el, hogy neked is jár egy normálisabb pasas. Próbáld magad másként látni!!!!
2015. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Éltem ilyen ember mellett 3 évig. Ütött, vert, alázott, és a végén tényleg elhittem, hogy sz.rt sem érek. Rámentem lelkileg, meghíztam, az életem egy nagy nulla volt, öngyilkosság gondolata kerülgetett. Én is féltem, mert nem volt rajta kívül senkim, és anyagilag is nehezen tudtam volna megoldani. Új városba költöztem, jó messzire, hogy ne tudjon utánam jönni, zaklatni. Elkezdtem edzeni, leadtam a súlyfeleslegem,most már bomba alakom van. Anyagilag helyrerázódtam. Párom azóta sincs, pedig rengeteg a "hódoló", de már nem állok össze bárkivel, várom az igazit, ha még létezik olyan egyáltalán. Baráti társaságom nehezen alakul, néhány haver van, most így jól érzem magam a bőrömben. A lényeg, hogy elhidd: egyedül is lehetsz boldog és egyedül is megállod a helyed az életben. Rossz üres lakásba hazajönni, de jobb, mintha mindig állna a bál még mindig, minden nap.

Én büszke vagyok magamra, hogy ilyen szépen kimásztam a gödörből, és szégyellem, hogy valaha hagytam, hogy valaki nevetve felmossa velem a padlót. Sok szerencsét kívánok neked is!

2015. aug. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!