Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » SOS! Félek, hogy a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS! Félek, hogy a barátom szakítani akar velem?

Figyelt kérdés

A barátommal nagyon nagyon szeretjük egymást, lassan egy éve vagyunk együtt, és a rózsaszín köd kezd elszállni a kapcsolatunkból, kezdenek a hibái is feltűnni. Először is nem illedelmes. Másodsorban Nem bánik velem nőként. Ezeket annak tudom be, hogy neki sosem volt az apja jelen az életében, így nem is láthatott soha példát arra, hogy párkapcsolaton belül a felek hogyan bánnak egymással.Az anyja nevelte egyedül ,és világ életében haverként kezelte a fiát. Egyedüli gyerek ,és sosem volt tiszteletre tanítva az anyja iránt. Sajnos velem is tiszteletlen és türelmetlen. De ezektől elvonatkoztatva nagyon szeretem, mert nagyon nagyon mély érzésű és kedves srác.

Viszont ami az utóbbi időben szemetszúrt és nagyon bánt az az, hogy ha Róla van szó, én akármikor hajlandó vagyok dobni a programjaimat. Viszont részéről ez fordítva működik. Bárki (főként család) kedvéért hajlandó dobni a velem kapcsolatos programokat.

Ez történt a minap is. Elterveztük, hogy romantikus estét tartunk, én persze lemondtam aznap estére minden más programot. Majd ahogy az este közeledett, egyszer csak családi elfoglaltságok miatt lemondta. Nyilván nagyon ideges lettem, hisz ez már nem az első eset. Aznap nagyon flegmán beszéltem vele végig (azon a bizonyos közösségi oldalon). Akkor próbálgatott békítgetni, de meg volt győződve róla, hogy a semmiért sértődtem be. Másnap már nem volt semmi harag bennem, csak nagyon rosszul esett, amit csinált. Majd mivel nyilván, össze voltunk veszve, az aznapi programunkat inkább lemondtam és találkoztam helyette a barátaimmal. Közben végig írogatott nekem, hogy én lelkileg terrorizálom és öngyilkos lesz, ha ezt nem hagyom abba, miattam van idegileg kikészülve, stb. Nyilván nagyon rosszul esett, hogy ilyeneket a fejemhez vágott, pedig a terrorizálásnak a halvány gondolata sem merült fel bennem. Mindössze reménykedtem benne, hogy beismeri, hogy hibás a dologban és próbál megbékíteni... Ezen kívül, van egy olyan szokása, hogy ő megbánthat bármivel, nem sértődhetek meg, mert azt magára veszi és onnantól nem ő vígasztal engem, hanem én őt...

Mit tegyek? Pár nap múlva lesz a szülinapja, amire ajándékkal készültem. Egyáltalan felköszöntsem? Nem tudom mit tegyek, így még sosem vesztünk össze. Kérlek segítsetek, normális válaszokkal! Előre is köszönök minden segítséget! 20/L


2015. aug. 22. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább nemed kéne dobni és olyat keresni aki nőként tekint rád és foglalkozik veled.
2015. aug. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kis problémákat írtál le. Ezeket célozgatással, rávezetéssel nem lehet megváltoztatni, csakis kőkemény neveléssel.

Az a kérdés, hogy erre képes vagy-e, illetve hogy egyáltalán hajlandó vagy-e rá. Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy minden egyes alkalommal el kell tudnod mondani neki, hogy mi a problémád, úgy hogy azt ő meg is értse és elfogadja, ne pedig dacos reakciót váltson ki belőle.

"Drágám, nem a semmiért vagyok megsértődve. Lemondtam miattad minden programom, mert úgy volt, hogy együtt leszünk és te vagy a legfontosabb számomra. Ezzel szemben számodra a tetteid alapján fontosabbak más elfoglaltságaid. Okkal érzem rosszul magam. Legalább annyit megtehettél volna, hogy vagy előre szólsz és akkor nem mondom le a programjaim, vagy átteszed a te programod máskorra. Érted már a problémám?"

Ha megsértődsz is el kell magyarázni neki, hogy miért sértődtél meg. Emellett nem szabad elfogadnod, hogy ő bevágja a durcit. Nyilván neki sokkal kényelmesebb, de ilyenkor is minden alkalommal el kell neki mondani, hogy ne játssza a sértődöttet, hiszen épp ő bántott meg ezzel meg ezzel.


Elég hosszadalmas és fárasztó dolog, ráadásul nincs is garancia rá, hogy működik. Szerintem én nem erőltetném a helyedben.

2015. aug. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenki magából indul ki, ő is, mert ő terrorizál lelkileg. Szerintem beszéld ezt meg vele, téged zavar, hogy ő dobja a programjaitokat mások miatt, holott te nem stb.
2015. aug. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 omba ***** válasza:

Ahogy én látom, egy elkényeztetett kis tökfej.

Nem az a terror, hogy nem vala vagy, ha éppen szánna rád időt, hanem a barátaiddal.

Nem gondolom, hogy meg tudod nevelni, azt még kevésbé, hogy a te dolgod volna.


Ő nem fog veled szakítani, ezen ne aggódj - de ha talál egy másik lányt, arról nem fog beszámolni neked.



"Mély érzésű" - írod: meg, hogy tiszteletlen, türelmetlen, nem kezel nőként... (önző is - bár ezt nem írtad) jó mélyen tartja ezeket a mély érzéseit.

2015. aug. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!