Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összevitatkoztunk a barátommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összevitatkoztunk a barátommal, mert szerintem az életben elég az önzetlen szeretet, másra nincs szükség, mit gondoltok?

Figyelt kérdés
26 vagyok, vallásos lány. Hiszek abban, hogy ha az ember gyakorolja az őszinte szeretetet mások iránt, akkor boldog lesz, másra nincs szüksége. A barátom szerint viszont ennyi nem lenne elég a boldogságához. Ő világibb életet akar élni. Vágyik, hogy utazhasson, hogy legyen egy autója, hogy saját háza, stb. Én a családon kívül másra nem is vágyom.

2015. aug. 25. 20:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha őszinte szereteted van iránta és neki is irántad, az elég ahhoz, hogy a ti szerelmeteket semmi ne tegye tönkre. Ahhoz pedig, hogy jobban élvezzétek az életet ahhoz kellenek kalandok, kimozdulások, kirándulások, vágyak célok. Az utazgatás felszabadító és nincs benne semmi rossz. Az hogy saját házatok van saját autóval megint csak jó dolog, mert ha meg tudjátok teremteni, akkor miért ne tennétek? Csak azért mert elég a szeretet?


"Én a családon kívül másra nem is vágyom."


Nálunk is működik az őszinte, sokszor önzetlen szeretet, a szerelem, de nem a család a minden. Barátom mondta, hogy nem akar szürke életet, hanem ha tehetjük, akkor próbáljunk ki sokféle hasznos élvezetes és egyben tisztességes dolgot az életben. Nem tudnék otthon ülni mostantól életem végéig úgy, hogy van egy családom, már nincs semmi más dolgom a földön, csak gondoskodni a családról és boldognak lenni úgy, hogy csak az létezik a számomra.


Nő vagyok, de nem tudnék így élni, hogy csak a család. Sok minden másra is szüksége van egy embernek és ha már él az ember, akkor éljen.


A vallásosság meg egy bizonyos fokig nem rossz, míg a rablásra, verésre hajlamos embereket jó útra tereli, de amikor már alap átlagos dolgokat megszab, azzal már korlátozza az életet.

Arab országokban is azért van ennyi bűnözés, erőszak, mert a vallás tiltja a szeretkezést házasságon kívül, ezért a férfiak nem kapják meg amire vágynak, sokan bepipulnak és megnő az erőszak. Csak a vallás miatt. Ha k**vázhatnának, vagy lefeküdhetnének lányokkal szabad akaratból, akkor nem lenne ennyi erőszak. Én csak ezek miatt a korlátozások miatt utálom a vallásokat. Mikor belemásznak az agyadban és az van amit ők mondanak. Egyszerűen átmossák az embert.

2015. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
58%
Az őszinte szeretet nem fizet gáz számlát, úgyhogy ezt gondold át még egyszer. Nem olyan nagy baj ha egy férfi gondoskodni akar anyagilag magáról és családjáról. Sőt...
2015. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Attila_the_hun válasza:

Erre a kérdésre nem olyan egyszerű a válasz. Önmagában a szeretet nem elég. Az emberi lény ezerszer bonyolultabb annál, hogy számára egy egész életen át elég legyen a puszta szeretet.

Nem vitás, hogy a szeretet a legfontosabb, de ha csak az van, ha csak az létezik, ha az ember a másiktól nem kap semmi mást, akkor baj van.

Írod: a családon kívül másra nem is vágyom.

Ez a kijelentésed elsőre nagyon szép és értékes. Elsőre, de ha jobban, részletesebben elemezzük, akkor előkerülhetnek az aggályok is.

Lehet egy család boldog, ha nincs lakása, nincs egyetlen autója és soha nem utaznak sehova?

2015. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Lehet egy család boldog, ha nincs lakása, nincs egyetlen autója és soha nem utaznak sehova?"


Ezek egymásra épülő dolgok. A legalapabb a szeretet, de az csak egy erős oszlop. Kell még egy pár ahhoz, hogy fel tudd építeni az életed.

2015. aug. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Attila_the_hun válasza:
Én is ezt mondom.
2015. aug. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!