Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Donteskeptelen vagyok, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Donteskeptelen vagyok, mit tennetek ilyen krizisben?

Figyelt kérdés

Parommal utobbi kb. fel evben elegge megromlott a kapcsolatunk.

Rengeteg tenyezo kozrejatszott ebben, pl kulfoldre koltozessel kapcsolatos problemak (o azonnal megtalalta a helyet, en meg most is, majd 1 ev utan bajlodom) nem figyeltunk kelloen a masikra, a kis nezetelteresek igy szep lassan jo nagyra "nottek", illetve a folyamatos, ujra es ujra felbukkano anyos problema...

A helyzet sajna annyira sulyos, hogy az elmult par honapban engem mar panik, illetve szorongasos tunetek is gyotornek.

Tobbszor voltam orvosnal, szervi bajom nincs...

Legutobb megbeszeltuk, ertelmesen, felnottek modjara, hogy en megprobalok valtoztatni az uj, itteni (London) eletunkhoz valo hozza allasomon, keresek egy munkat, ami megfelelo az igenyeimenk, vegzettsegemnek, amiben jol tudom erezni magam, es ki tudok bontakozni. O pedig sokkal tobb figyelmet fog ram, illetve az itthoni dolgokra forditani, mert maga is bevallotta, hogy egyaltalan nem foglalkozott velem az elmult idokben.

En eltokelten, teli remenyekkel elkezdtem kutatni az uj, szamomra legmegfelelobb munkakort, s bar a panikrohamaim nem multak meg el teljesen, megis ereztem magamban az erot, hogy az uj hozza allasommal, es parom igyekezetevel majd ezt is "legyozzuk", hiszen szeretem ezt az embert.

Ekkor kiderult, (mint a mar egyutt toltott 5 ev alatt jo parszor) hogy o elpanaszolta az edesanyjanak a jelenlegi helyzetet, ami ellen alapvetoen nincs kifogasom, de tudni kell, hogy az anyosom azota gusztustalan beszel rolam, szamtalanszor kijelentette, hogy gyulol, remeli eltakarodok, es h en nem valtozom meg soha, a fia sokkal jobbat erdemel. Sosem szeretett engem, mint mondtam, ezek a mondatok sem most hagytak el a szajat eloszor, de most annyira erzekeny es torekeny vagyok, hogy sokkal rosszabbul viselem, mint eddig. Hiaba probalom neki megmagyarazni, h a jelenlegi helyzet nekem sem jo, sot... egyelore nekem forog kockan az "eletem" es ebbol ugyanugy csak egyutt a fiaval tudunk kijonni, ahogy egyutt is teremtettuk a helyzetet, egyszeruen nem erdekli. Csak folytatja a pocskondiazasom. Parom ezekre nem igazan reagal semmit..Elpanaszoltam, de szerinte felre ertem...pedig azokon a mondatokon felre erteni abszolut nincs mit.

Egyik nap parom utan leultem a laptophoz, es akarva, akaratlanul lattam, hogy az anyjaval beszelt es bar nem alpari stilusban, de o sem kedvesen, megertessel beszelt akar rolam, akar a helyzetunkrol. Ez borzasztoan elkeseritett. Ezek alapjan persze, hogy ilyen gusztustalan megjegyzeseket kapok a csaladjatol.. En megprobalok mindent eromon felul, hogy megmentsuk az eletunket, belattam a korabbi hibaimat, nem muszajbol, valoban tudom, hogy hol hibaztam. Mar szolni sem merek, joforman semmiert. De ez ismet csak szorongast kelt bennem, es fogalmam sincs mit gondoljak, miert akarja parom egyaltalan, hogy vele maradjak? Vagy ez az egesz kuzdelem csak egy menekules a reszemrol, mert nem akarom eszrevenni az igazsagot?


2015. aug. 28. 00:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a tanacsokat, meglatasokat.

Tulajdonkeppen igen, sajat magammal van a legnagyobb problemam, hogy ilyen mertekben engedtem kiszolgaltatotta valni magam egy ferfinak. Ez nem az o hibaja...ez az en gyengesegem. De ha mar megtortent sajnos, mit lehet tenni? Hogy lehet ezen valtoztatni? Neha elhatarozom magam, es akkor rovid ideig ugy is erzem, hogy van bennem eleg ero, es lepek. Aztan minden alkalommal meghatralok...

2015. aug. 28. 16:40
 12/13 A kérdező kommentje:

Es termeszetesen nem azzal van gond az anyjat tekintve,hogy elmondta neki, hogy erzi magat ebben a helyzetben, hanem azzal, hogy primitiv, serto modon kommebtalja a szituaciot, ami nekem fajdalmat okoz meg akkor is, ha tudom, hogy nem feltetlenul kene adnom a velemenyere..neki is mindig meg akartam felelni, pedig tudom, hogy miota 'vagyok' a fianak, azota utal.

Es hiaba van ez a brutalis megfelelni vagyasom, azert azt tudom, hogy ezt nem erdemlem es faj/felhaborit. Szoval, eleg nagy kettossegek vannak az eletemben..

2015. aug. 28. 16:55
 13/13 anonim ***** válasza:

Azért ne nézd le magad, a te gyengeséged, de mindenkinek van gyengesége és az ember a kapcsolatokból tanul a legtöbbet. És egy kapcsolat 2 egyénből áll, mindketten benne vagytok, szóval nincs olyan hogy minden a te hibád.


Lehet hogy nem vagy még kész arra hogy tovább lépj.. Vagy elege lesz ebből valamelyikőtöknek, vagy az élet fogja megoldani hogy lépésre kényszerít, vagy pedig megoldódnak a dolgok, bár szerintem legalább egy kis szünet nélkül nem tudnak regenerálódni a dolgok

2015. aug. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!