Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdemes egy ilyen kapcsolatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes egy ilyen kapcsolatot eröltetni?

Figyelt kérdés

A párom fiatalabb,mint én,csak egy érettségije van,nyelvet sem beszél.Gyárban dolgozik.Elég rosszul keresne,ha nem túlórázna állandó jelleggel minden hétvégén,de még így sem keres jól.Nekünk közös hétvégénk nem is igazán van.Nekem van egy szakmám,de nem szeretnék ebben dolgozni,ezért munka mellett elkezdtem egy felsőfokú képzést,amiért plusz pontot kapok a felvételinél,majd,ha ez az irányvonal bejön,szeretném továbbtanulni egyetemi szinten is.Saját bőrömön tapasztaltam,ha az embernek nincs egy jó szakmája vagy egy jó diplomája, nyelvtudása,akkor KAPCSOLATOK NÉLKÜL nem sok esély van arra,hogy normális fizetéssel normális életet éljek.Márpedig egyikünknek sincsenek kapcsolatai sem.

Engem zavar,hogy a párom ennyire céltalan,hiszen így is 0-ra jön ki hónap végén úgy,hogy otthon lakik,félretenni sem tud.Kértem sokszor,hogyha nem is tudja még mit szeretne az életben,mi az,ami érdekli,legalább a nyelvnek álljon neki,mert a mai világban elengedhetetlen,egy sima irodai munkánál is már szinte megkövetelik.

Nem egyszer vesztünk már ezen össze,hogy én nem fogadom el olyannak,amilyen.Én meg úgy gondolom,hogyha nem szereték sem szellemileg,sem anyagilag ezen a szinten maradni,mert NORMÁLIS életet szeretnék,nem adósságból adósságba keveredni,és teszek is érte,elvárhatom a páromtól is,hogy tegyen valamit a közös jövőnkért.Mert,ha nem is maradunk együtt,mégis az ő sikere lenne,őt vinné előbbre,nem engem.

Én látom az ő családján,hogy nyakukon az adósság,de mégis szórják a pénzt,boldogan élnek,és ezt látja ő is.Én meg úgy nevelkedtem,hogy addig nyújtozkodom,amíg a takarom ér,és én így,ahogy ők,nem szeretnék..

Nekem az nem élet,hogy hétvégén a párom nincs otthon,mert dolgozik,de a semmiért,mert ha így,hogy otthon él nem tud félretenni,mi lenne,ha összeköltöznénk?

És szerintem nem is szeret igazán,ha ennyit nem tud értem/értünk megtenni,a közös jövőnkért,én nekiálltam az enyémet/miénket építeni,de,ha ő ennyit nem képes megtenni,érdemes eröltetni?

Szerintem nem kérek óriási dolgot.Nem azt kérem,hogy változzon meg a viselkedése,hogy változtasson a kinézetén,se nem azt,hogy pénzeljen,eltartson,se nem azt,hogy hagyja abba a hobbijait,hanem azt,hogy tanuljon,mert enélkül ugyanitt fog tartani,ahol.Jó esze van,jók a képességei és veszni hagyja azért,mert mindenre lusta.


2015. szept. 8. 23:24
 1/8 RRR ***** válasza:

nem

nem vagytok egy húron!

2015. szept. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Komoly értékrendbeli különbségek vannak köztetek.

Komoly kapcsolatba ezek letisztázása nélkül nem szabad belemenni,nagyon sokan ezt teszik,.

A legtöbb szakítás manapság emiatt van,mert ha túl nagyok ezek a különbségek,és nem lehet közelebb hozni őket,akkor ez idővel megmérgezi a kapcsolatot.

Le kell ülni,meg kell mondani, ki mit vár el a másiktól,ha nem sikerül kompromisszumra jutni, útjára kell engedni a másikat.

2015. szept. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én próbáltam megbeszélni vele,de ő egyik pillanatban azt mondja,hogy én nem fogadom őt el olyannak,amilyen,a másikban azt,hogy igazam van és keresgél a neten,a harmadikban meg,hogy várjak,mert MAJD nekiáll.Én mondtam,hogy nem azt várom,hogy jövőre kezdj egy egyetemet,hanem,hogy a nyelvnek legalább állj neki,ami már mindenhol követelmény,amihez nem kell ihlet,hogy érdekel-e vagy nem,sajna KELL.Egy érettségivel ma már nem megy az ember semmire.De még ennek se áll neki,akkor hogy hinném el,hogy ő majd x idő múlva tanulni fog bármi mást?! Túl nagy dolgot kérek,hogyha ÉN nekiálltam,ő is kezdjen neki valaminek?

Nő létemre nem arra vágyom,hogy én legyek az okosabb,a műveltebb,a jobban kereső, hanem nekem egy olyan társa,akivel egy szinten vagyunk minden téren,akire felnézhetek,akitől többet tanulhatok..

2015. szept. 8. 23:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs azzal semmi gond,ha vannak bizonyos igényeid, kéréseid a pároddal szemben,természetesen ez oda vissza megy,kompromisszum, empátia....erről szól egy párkapcsolat.

Leültetek, megbeszéltétek, légy türelmes, nehogy azt higyje, valamiféle ultimátumot kapott.

Amennyiben semmiképpen nem hajlandó változtatni, sajnos hiába engedsz, ezek idővel rátelepszenek egy kapcsolatra,ha nem most,később fognak kibukni a dolgok.

Van,aki többre vágyik, van,akinek elég a langyos víz is,ezzel nem tudsz mit kezdeni.

Értesd meg vele,nem megváltoztatni akarod,szereted a személyiségét,őt,ezt feltételezem,különben már nem lennél vele.

Mindig csak egyetlen dolgot kérj tőle,kis lépésekben kell haladni.

Érvelj, ha van elég intelligenciája és szeret, megfogja érteni.

Semmiképpen ne tűnjön úgy,bármit rá akarsz erőltetni.

A különböző nevelésetekből fakad ez a komoly értékrendbeli különbségek, ez nem az ő hibája, így nevelték,ezt látta otthon.

Vagy tud,és fog változni, vagy nem.

Rajta múlik,ha ő nem akarja,te úgysem fogod tudni kierőszakolni,meg annak nincs is értelme.

Türelem, megértés,aztán majd alakulnak a dolgok.

2015. szept. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, tul nagy dolgot. Neked nem az, nekem sem, sokaknak nem, de neki igen. O nem ilyen, neki nem fontos. Nem illetek ossze es en azt mondom ezt kar eroltetni.. Egy ket evig meg huzhatjatok, de tedd fel magadnak a kerdest. Akarnal egy ilyen embernek szulni? Na ugye..
2015. szept. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*neveltetésetekből
2015. szept. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, te vagy a lány vagy a fiú?

De a kérdésedre a válasz:nem.

De ha párod szemszögét nézzük: gondolj bele egy gyárban dolgozik túlórákkal, a helyében nekem sem lenne erőm nyelvet tanulni.A másik:egy nyelv még nem garancia semmire.Erős kapcsolatokkal sokkal többre mennétek,akár egy érettségivel is. Az más helyzet lenne,ha egy-két éven belül külföldre mennétek.

Őszintén megmondom,én sem állnék neki a párom kedvéért nyelvet tanulni (nekem borzasztó nehezen ment mindig is).

2015. szept. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, nem azonos a jövőképetek, ebből nem sülhet ki semmi jó.
2015. szept. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!