Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez csak nekem fura, hogy így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez csak nekem fura, hogy így beszélnek velem?

Figyelt kérdés

A párom nagypapája 84 éves, és vidéken lakott egész életében, és a családban magázódnak, azaz az anyukája is magázza a papát (az apját) , és a párom is az anyukáját és a papáját is.

Nos, a papa cselédnek hív engem, mert anno ez volt a divat. De ez engem nagyon zavar. Lehet tenni valamit? Ez normális?

Párom azt mondja, hogy régen ez a szó nem azt jelentette, a mai jelentése más...


2015. szept. 13. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát elég zavaró lehet, haladni kellene a korral.
2015. szept. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát a "cseléd" szó régen sem jelentett semmi jót.
2015. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne akarja már megmagyarázni a jelentését. Régen is szolgát jelentett. Ez parasztság. Kérd meg, hogy hívjon a neveden, mert ez neked megalázó, kellemetlen.
2015. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]



Hát sok jót nem jelentett régen se...

2015. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mondd meg a párodnak, hogy bírja jobb belátásra a nagyapját. Én nem lennék hajlandó ezt hallgatni. Még akkor sem ha "szegény öreg nagypapa"...


És a család többi tagját hogy hívja?!

2015. szept. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem sem esne jól, ha cselédnek szólítana a párom családja.

Mindenképp meg kellene velük valahogy beszélned, hogy megérted náluk ez a szokás, de téged zavar hogy így neveznek, mert ma már más jelentése van a cselédnek.

Mai értelemben kicsit megalázó lehet, hogy ilyen lenéző megszólítással illetnek.

2015. szept. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
egyébként még jelentésében is szarul használja... Az unoka párját szerintem 100 éve sem hívták cselédnek.
2015. szept. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hívd te is valami hasonlóan kedves néven. Pl vén szar.
2015. szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: nagyon röhögök :D
2015. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
:D
2015. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!