Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek ez fair? Haragudná...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez fair? Haragudnátok? Szakító ok?

Figyelt kérdés
A barátommal már évek óta együtt vagyunk, és eddig óvszerrel védekeztünk mindig. Most azonban úgy adódott, hogy fogamzásgátlót kell szedjek, más egészségügyi okok miatt. Gondoltam, kellemeset a hasznossal, és kértem, menjen el orvoshoz, hogy ne használjuk ezek után óvszert, viszont ne kapjak el esetlen valami nemi betegséget se. Előttem neki már voltak kapcsolatai, soha nem lehet tudni... Ő viszont azt mondja neki semmi baja, és nem akar orvoshoz menni.
2015. szept. 14. 21:02
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
87%

Menj el te ugyanolyan vizsgálatra, mint ő, így legalább kiderül, mit kaptál el eddig nem nemi úton, egyéb váladékkal, véletlenül.

A papírt elteszed, csináljátok két-három hónapig gumi nélkül, újra megcsinálod, és ha több betegséged lesz, akkor fizet neked kétmillió forintot.


Vagy felfogja, hogy vannak tünetmentes betegségek.

2015. szept. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Ez azért nem olyan durva. Figyelj, ha hosszútávra tervezel vele, és családot alapítotok, mindenképp be kell raknia gumi nélkül is egyszer...

Én is utálok amúgy dokihoz járni nemi ügyben(a megfázás még elviselhető, de a nődoki, meg a gyógyszeríratás...pff :"D) Szóval megértem...Persze ha szépen kéred, elmehetne ő is, hiszen te is megjártad a nődokit!!! Legyen ez is 'kölcsönös', mármint az orvosfélelem leküzdése.

Mondjuk szerintem sem érdemes paráznod, szakítóoknak pedig túlontúl erős lenne.


19/L

2015. szept. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Technikai rész: STD szűrésre kell elmennetek. Neked is érdemes, mert van olyan betegség, ami orális szextől is elkapható, pl. a chlamydia, és arról tudni kell, hogy akár tünetmentes is lehet, viszont a meddőség egyik leggyakoribb oka. Ezt mond meg a barátodnak is, s ha nem akar, én nem mennék bele kompromisszumba. Ez egy 2 alkalmas dolog, egyszer vizsgálat, egyszer visszamenni az eredményért. Ha akar szexelni gumi nélkül, kibírja. És te is menj el, mindenhol azt tanácsolják, hogy a pár mindkét tagja menjen.
2015. szept. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
48%

Nálam az lenne.


Kizárólag a saját egészségedet félted, de azt nagyon. A párodé meg le van ejtve.


Hogy éltél így te EGYÜTT?

2015. szept. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Nem kell a több partnerre hivatkoznod, egy nyilvános WC-ben is el lehet kapni bajokat, és ahhoz még az sem kell, hogy szexuális kapcsolatod legyen bárkivel. :-)

De ha orvosfrásztban van, akkor meg menj vele, tudtommal a pasik az ilyen kivizsgálásokat amúgy sem szeretik, hát még ha orvosfrászuk is van, amúgy meg ne nyüstöld ezzel állandóan. A stressz nagyban hozzájárul a rák kialakulásához...

2015. szept. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint orális szex nincs a kapcsolatban? Mert ha van, akkor már réges-régen elkaphattál lappangó betegséget, ami pedig kifejezetten a genitáliák érintkezésével terjed, annak vannak egyértelműen érzékelhető tünetei.


A kérdésre válaszolva: a párommal az első néhány alkalommal voltunk együtt gumival, azóta gumi nélkül szexelünk. Mindkettőnknek voltak korábban kapcsolatai, és egyikünkben sem merült fel a kivizsgálás. Én egy kicsit betegesnek érezném az ilyen szintű félelmet, mert nálam egy kapcsolat alapja a bizalom. És minden kapcsolat jár némi kockázattal... de ez vele jár.

Ha több év után benned az merül fel, hogy ez szakítóok, akkor ez nem éppen stabil kapcsolat.

2015. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Én a páromért megtenném (mondjuk én vele feküdtem le először, és mivel lány vagyok, és előtte nem szakadt ki a szűzhártyám, neki is egyértelmű volt ez a tény :D... szóval elég speciális helyzet... de tételezzük fel, hogy előtte is voltam már mással), még akkor is, ha félek. De teljesen jogos a félelem, hogy egy lappangó betegség lehet bennem, főleg ha előtte gumi nélkül nem csináltuk. Ha valakinek tényleg ez jelenti az önbecsülését, vagy ennyire fél, hogy inkább hagy engem bizonytalanságban a későbbi egészségemet tekintve, az nekem eléggé szakítóok-pozitív.
2015. szept. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondom, hogy nem haragudnék ezért. Viszont ha ilyen eset állna fenn, akkor előbb jutna az az eszembe, hogy a saját egészsége érdekében vizsgáltassa ki magát, ne miattam.
2015. szept. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Ypszilon1980 ***** válasza:
És melyik betegség a kérdés? Sok betegség van, sokféle teszt, melyik?
2015. szept. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Pedig ezt egy férfi megtehetné a szerelméért.

MErt ezt nem lehet csak úgy eldönteni,már pedig nekem semmi bajom nincs-felfogással.

Szerintem mindenki tudja,hogy a nőknél,milyen nagy a méhnyakrák veszélye,amit a pasitól lehet elkapni.

Sosem árt az elővigyázatosság.

Átérzem a kérdező helyzetét.Mert tudom az én barátom biztos megfog sértődni ,mikor előállok ezzel. De mivel neki már több partnere is volt..célszerű lesz majd egy kivizsgálás,mikor áttérek a fogamzásgátlóra.

És tudom,hogy nem fog megérteni. Pedig már nagyon elege van az óvszerből.

Szerinte olyan egyszerű döntés ez az egész.

2015. szept. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!