Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez normális gondolkodásmód...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális gondolkodásmód egy felnőtt férfitől? :c

Figyelt kérdés
7 éve vagyunk együtt, komoly jövőt tervezünk együtt, külföldön. Én 24L ő 27F. Egyszerre fejezzük be az egyetemet, viszont nekem már van egy szakmám (turizmus vendéglátás) amivel egy tengerpart melletti szállodába felvettek dolgozni és jövő nyáron már ki is mehetnék. Mondtam a kedvesemnek, hogy ez egy nagyon jó lehetőség, ki tudnánk költözni és én keresnék annyit is, amíg ő nem talál munkát addig se szenvedjünk hiányt semmiben. Viszont ő rögtön rávágta, hogy nem. És akárhányszor szóba kerül azt mondja, hogy nem. Azért nem, mert hogy milyen alantas munka nekem, hogy egy szállodában kell leszednem az asztalkészletet, lecserélni a terítőt, evőeszközöket meg ebédeltetni a turistákat. Ez tényleg annyira szégyellni való munka lenne? Ráadásul egy 4 csillagos tengerpart melletti szállodában, jó keresettel? O.o Én igazán nem értem, hogy miért zárkózik el a témától és hallani sem akar róla... Túlreagálnám?

2015. szept. 17. 23:43
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

"Tokeletesen igaza van. Azert tanultal ot evig hogy segedmunkas legyel egy szallodaban? Gondolkodj mar. Onnan az eletben nem fogsz kitorni, csak azon a szinten maradhatsz.


Azt hiszed egy komoly, diplomas helyre felvesznek ha elotte koszos edenyeket hordtal a konyhara?


A normalis kikoltozes menete a kovetkezo: kineztek egy nagyvarost (nem valami isten hata mogotti helyet) ott elkezdtek mindketten palyazni a vegzettsegeteknek megfelelo allasokra. Amikor kaptok ilyet akkor koltoztok. De van ettol jobb es mukodobb is (mert kulfoldon amugy is kicsi a valoszinusege hogy friss diplomaskent normalis allast kaptok) itthon dolgoztok par evet a szakmatokban, tapasztalatot szereztek es utana mentek kulfoldre.


"


Na most ehhez hozzáfűzném, hogy mialatt én dolgozom ( nem egy isten háta mögötti helyen, hanem egy "nívósabb" szállodában, tengerpart mellett és jó fizetéssel) az alatt ő keresne munkát a diplomájával, meg én is. Ez idő alatt viszont már lenne munkám, tehát lenne egy biztos pont. Egyébként ha látnád a helyet szerintem nem mondanál ilyeneket. Nem is munkának fogom fel, hanem olyan, mintha nyaralnék végig. Ha találok más munkát természetesen nem fogok edényeket pakolászni, bár még mindig nem értem miért olyan nagy szégyen, ha valaki ezt dolgozza. Segédmunkás az oké, de munka és szerintem semmi degradáló nincs benne. Itthoni lehetőségeknél sokkal jobb. Ahogy írtad, elég kicsi az esélye, hogy friss diplomásként kapunk állást, hát... én kaptam. ( Nem mellesleg turizmus területén van már kis tapasztalatom. ) :)

2015. szept. 18. 09:15
 12/29 A kérdező kommentje:

" Viszont ez az "alantas munka" duma nagyon kamu szagú,nem wc-t pucolni akarsz kint.

Szóval valami itt bűzlik,kérdezz rá mi a valódi ok."


Nem... Nem wc-t pucolni. Akkor nyilván nem tettem volna fel a kérdést, mert egyetértenék a párommal. Magasabban képzett vagyok, mint egy housekeeper vagy egy takarító. És vendéglátás területen... Tehát én csak is ezen területen belül mozoghatok...

2015. szept. 18. 09:19
 13/29 anonim ***** válasza:
Akar ő egyáltalán külföldre költözni?
2015. szept. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

hat, ha a parod tud jobb varianst akkor ok. maskepp meg menjel te szepen ki, nem kell veled jojjon es lesz tavkapcsolat egy ideig. kozben ha tenyleg akarja akkor nezi az allasokat tanul nyelvet stb.


ez hogy 5evet csak siman otthon ul semmi nelkul, eleg sokmindent elmond rola. nala tenyleg fontosabb hogy jol hangzo helyen legyen majd, hiaba kap kevesebbet erte.

2015. szept. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

". A komolyabb pozíciókhoz igenis jó, ha előbb ismeri az ember a felelőssége alá tartozó munkafolyamatokat. Hogyan irányítasz olyan munkát, amit csak a tankönyvből ismersz .......Egyikünk sem diplomás"


Igen, ez latszik. Egyreszt attol meg hogy valaki diplomas, meg nem lesz belole fonok, masreszt semmi olyan tapasztalatot nem szerez amit diplomas munkakorben hasznositani tudna.

2015. szept. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

"miért olyan nagy szégyen, ha valaki ezt dolgozza."


Nem mondtam hogy szegyen. Csak azt hogy diplomaskent nagy valoszinuseggel bezarulnak elotted a lehetosegek, ha elmesz tanyerhordonak.


De tolem menj csak nyugodtan, mindenki a sajat karan tanul. Csak 5 ev mulva ne gyere vissza ide panaszkodni, hogy meg mindig a tanyerokat hurcolaszod, a vegzettsegednek megfelelo allasokra meg hiaba palyazol, vissza sem hivnak. De engem nem zavar, tanyerhordokra is szukseg van, csak akkor nem ertem minek dolgoztal a diplomaert.

2015. szept. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

"De tolem menj csak nyugodtan, mindenki a sajat karan tanul. Csak 5 ev mulva ne gyere vissza ide panaszkodni, hogy meg mindig a tanyerokat hurcolaszod, a vegzettsegednek megfelelo allasokra meg hiaba palyazol, vissza sem hivnak. De engem nem zavar, tanyerhordokra is szukseg van, csak akkor nem ertem minek dolgoztal a diplomaert."


Nyilvánvalóan ha a diplomámmal akarok munkát keresni nem fogom leírni az önéletrajzomba, hogy "tányérhordó" voltam. Már csak azért sem, mert a diplomám nem turizmus vendéglátás szak, hanem teljesen más szakma, amit nem is említek meg, mert már így is kissé elkanyarodtunk a témától.

2015. szept. 18. 13:32
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

"Nyilvánvalóan ha a diplomámmal akarok munkát keresni nem fogom leírni az önéletrajzomba, hogy "tányérhordó" voltam. "


es akkor mit irsz be? Semmit? Szerinted nem fog feltunni a palyaztatonak hogy bazi nagy lyukak vannak az oneletrajzodban?

2015. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Egyrészt milyen jogon tiltja meg neked, másrészt a vécépucolás sem alantasabb, mint a munkanélküliség.
2015. szept. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Miért érdekel, hogy mit írok be? :D Lesz mit beírni, ne kanyarodj már el a témától. Nem kell személyeskedni. Lesz mit beírnom, van már kis tapasztalatom, de egyébként ha nem lenne semmi akkor is, mi lenne??? Több száz ember létezik a földön aki friss diplomás és nem tudja teleírni az önéletrajzát szuper helyekkel és nem tudnak felmutatni referenciát, mert MINDENKI kezdi valahol. Ééééés megint totál eltértünk az eredeti témától amit kérdeztem. Nem tudom miért az én kvalifikációmról tárgyalunk...
2015. szept. 18. 17:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!