Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan mondjam el a barátomnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el a barátomnak, hogy szeretném ha anyagilag valamivel támogatná a családom háztartását?

Figyelt kérdés

19 vagyok, a barátom 23. Itthon élek, anyukámmal és nagyszüleimmel, a barátom pedig kb heti 4szer, van hogy 5ször alszik itt. Náluk nincs lehetőségünk lenni, áthívni se nagyon szoktak a szülei, szóval mindig itt vagyunk.. Anyukám gyakran felhozza, hogy értékelné ha valamivel beleszállna a kajába, vagy néha hoznánk haza valami kaját, és sajnos mostanában már olyanokat is mond, hogy "élősködik rajtunk", pedig erről szó sincs. Nagyon jószándékú és kedves sráccal járok, szimplán csak tapasztalatlan etéren és szerintem neveltetéséből adódóan nem annyira tanították meg neki, mit hogyan illik. Engem is kicsit zavar hogy mi mindenre meghívjuk, külön veszünk neki finomságokat amiket szeret stb, de ő meg mintha sajnálná rám a pénzt (pedig van neki, csak nagyon tartogatja). Alig hív meg valamire, szülinapomon sem kaptam túl szép ajándékot, elég egyszerűen lerendezte.. Nem tetszik hogy ennyire anyagias, félek hogy ez hosszútávon mérgezheti a kapcsolatunkat, ezért szeretném vele megbeszélni. Eközben megbántani sem szeretném. Hogyan közelítsek ezzel felé?

Fél éve vagyunk együtt.

Köszi!


2015. szept. 23. 13:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

mit kell ezen körvonalazni?

figyelj béla, most mivel kb már itt laksz szerintem úgy fair, hogy akkor legalább a kosztpénzbe beszállsz.

2015. szept. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
:DD Oké, köszönöm a válaszokat és a megerősítést, így kicsit bátrabban fogok neki.
2015. szept. 23. 13:52
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha még nem költözött oda hozzátok, akkor egyenlőre csak a kosztpénzről beszéljetek, ha oda is bútorozik hozzátok, akkor meg szálljon be a rezsibe is!!!

Nem lehet egy túl talpraesett srác, lehet hogy fingja sincs arról hogy működik az élet. Van önálló keresete? Szülei tartják el? Lehet hogy leküldöd a boltba szalámiért, de akkor nem látod egy hétig...jobban jársz ha elkíséred!!!

37F

2015. szept. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Leggyorsabb megoldás: mentek albérletbe. Ott pedig ha nem fiezt a tulajnak, majd feljelenti. A szüleid meg mért mentek bele már az elején ilyesmibe???
2015. szept. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!