Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem értem a férjemet? A többi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem értem a férjemet? A többi lennt

Figyelt kérdés

A férjemmel imádjuk egymást,a kémia is nagyon jól működik de mostanában van egy kis probléma...férjem már nagyon szeretett volna gyereket,rengetegszer átbeszéltük a dolgokat és úgy gondoltam itt lenne az ideje,gondoltam én hogy ha már a pocakomban lesz minden másabb és szebb lesz de lehet?! tévedtem...mióta babás vagyok nagyon furcsa lett...(bár a megcsalást kizárom) könyörögnöm kell hogy kezdjük el a lakást Újitani mert fontos lenne és beszéljen az apjával hogy cserélünk szobát,ő odajön ahol mi vagyunk mi odamegyünk ahol ő van mivel a mi szobánk kicsi,már a zsarolás státuszban vagyunk hogy zsarolom ha nem intézkedik elmegyek hisz hiába beszélek az apjával abból csak balhé van és széllel szemben nem pisilhetek..mondtam neki akarja e a gyereket mert ha nem mondja meg hisz egyedűl is fel tudom nevelni akkor azt mondta akarja,minden vágya és mindent el fog intézni...inkább nem hozom fel ezt a témát de egy kis időt adok neki hogy változzon ha nem akkor fel is út le is út...azt mondja én változtam meg de hát hogyne változtam volna meg hisz már a gyerekem érdekeit nézem és ő a legfontosabb nem az én vagy a férjem kényelme! vagy csak én dramatizálom túl de nem hinném...azt mondja van időnk még hisz még csak 3 hónapos vagyok de én úgy gondolom hogy apránkénrt jobb lenne a dolgokat megvenni és a házat fel újitani mint hitelen,kapkodásból...ti mit gondoltok? van valaki ehhez hasonló helyzetben?? Férfiak ti hogyan viszonyultatok a párotokhoz mikor kiderült hogy terhes?

23/L



2015. szept. 26. 16:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
a magyar nemzet halála ez a hozzáállás. emiatt nincsenek gyerekek. teljesen felesleges előre mindent felforgatni. lesz elég felfordulás így is. szerintem állj le és örülj hogy babád lesz. és gyakorold a központozást:)
2015. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
a gyerek témát szerintem nem siettük el és terveztük hogy felújitjuk a lakást csak most minél előbb kell mivel itt a baba! én 23 a férjem 31 éves szóval azt sem lehet mondani hogy fiatal! eddig minden rendben volt csak a mostani időszak ilyen de bizom benne hogy minden rendbe jön! Kedves utolsó! én nagyon örülök a babusnak mert jó sok időbe telt mire öszejött :)
2015. szept. 26. 21:06
 13/19 omba ***** válasza:
Minket igazából az a 9 hónap hozott össze. A lakás sztorit nemigen tudom követni, de apaként már most is felelősséggel tartozik a családjáért, - nem értem ezt a bénázást.
2015. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem elsiettétek ha még külön lakásba sem tudtok menni, de rendben, szerinted nem siettétek el.

Azért egy gyerekkel apósnál, anyósnál dekkolni évekig, az nem egy leányálom legyen bármilyen megértő és gondoskodó az ember nem csak neki, előbb utóbb nektek is bajos lesz.


Azt gondoltam, hogy a férjed karcolja valahonnan a 30-at, mert egy korai huszonéves férfi azért kevés kivételtől eltekintve nem szokott mindenáron kapálózni egy gyerekért.


Nézd, én nem akarlak téged megsérteni, jólelkűnek látszol, viszont szerintem naiv vagy.

Férjed kora okán belerángatott egy családalapításba, de ahhoz sem megfelelő anyagi körülmények, se megfelelő, stabil koncepció nem volt.


Neki már kellett, gondolom 2-3 éve már rágja a füledet, beadtad a derekadat és most meg van a gyerkőc, akkor férjed szépen hátradől, előveszi a kis noteszát és benyomja a pipát, hogy utód, letudva. Ezzel nem azt írom, hogy nem fogja szeretni a gyerekét, csak, hogy nem ésszel teszi amit tesz hanem olyan gyerekes módon, hogy nekem most kell az a játékautó, akkor ha a fene fenét eszik is, akkor is meg fogom kapni.


Kívánom, hogy minden rendben legyen!

2015. szept. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem rágta a fülemet mert én is szerettem volna babust és mi most láttuk jónak az érkezésének az idejét! anyagilag ha lehet mondani rendben vagyunk csak a lakást kell renoválni,após egy külön történet de neki is meg kell emberelnie magát! figyelj a férjemnek saját háza és inkább ölünk pénzt saját házba mint albiban nyomorogni és azt fizetni meg persze félni mikor dob ki a tulaj mivel már volt velünk ilyen,rendesen fizettük és el kellett mennünk mert a tulaj olyan volt..remélem érted mire gondoltam
2015. szept. 28. 12:03
 16/19 anonim ***** válasza:

"férjem már nagyon szeretett volna gyereket,rengetegszer átbeszéltük a dolgokat és úgy gondoltam itt lenne az ideje"


Ezt írtad. ebből nekem két dolog világlik ki. Nem pár hónapja rágja a füledet, és, hogy miért következtetek arra, hogy rágja?

Mert azt írod, rengetegszer átbeszéltétek a dolgokat - kontextusból ítélve a gyerekvállalást.


A rengetegszer azt jelenti, hogy akkor jó ideje téma, ha át kellett ennyiszer gyúrni akkor bizonyára súrlódások voltak.


Ezt megerősíti az kifejezésed is, hogy: "és úgy gondoltam itt lenne az ideje"


Tehát, egyes szám első személyben, te úgy gondoltad, ergo most adtad be a derekadat.


Nézd, igen, egy albérletben nyomorognátok. Gondolom a lakás, ahol após is lakik, jogilag lett rá írva a férjed nevére amit az apóséktól kapott, mert különben mit keresne ott após és miért kéne beszélni vele szobacsere ügyben.


Biztos jó dolog hármasban fizetni a rezsit, és semmi albérleti díjat nem csengetni, de én úgy gondolom, ez csak az én személyes véleményem, hogy aki családot akar alapítani, az tegye meg azt önállóan, és ne a szülőkre akaszkodva.

Biztos vannak helyzetek amikor kényszerűségből adott ideig szülői lakhatási segítséget kell kérni amit egy szülő zokszó nélkül megtesz, de én ammondó vagyok, komoly és érett emberek, alapvetően nem is gondolnak arra, hogy apósnál, anyósnál babázzanak főleg nem az örökkévalóságig.


Ez nem csak a felelősségről szól hanem arról is, hogy egy 70-80 éves ember még ha az unokája is, nem biztos, hogy azt a nyűglődéses életritmust fel fogja tudni venni, nem egészséges 3 generációt egy lakásban tartani egészen egyszerűen.

2015. szept. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Olyanokat bele képzelsz a dolgokba ami nincsen ott :@ nem rágta a fülemet és nem is adtam be a derekam,de akkor úgy mondom hogy a férjem hiába szeretett volna régóta babát mi ketten most láttuk jónak az érkezésének az idejét!

Az Após nem keres jól,nem is dolgozik,50ezer ftos nyugdijából tartja fenn a lakást vagyis tartotta...Após anyukája iratta a lakást a férjemre,vagys a férjem mamája! maximum itt ő haszonélvező és tovább is tartom magam ahhoz a véleményemhez hogy inkább maradok itt és felújitok mint más házban úgy hogy más a tulaj és persze az ő szabályai szerint kell élni,nem tudom figyelte e az albikat de kutyával-mert az is van-és babával nagyon nehéz találni lakást! de lehette inább fizetnéd az albit mikor tudod van biztos talaj a lábad alatt és hagyod veszni..hát nem tudom...de én inkább a saját lakásban maradok

2015. szept. 29. 12:37
 18/19 anonim ***** válasza:

Én nem képzelek semmit bele a dolgokba, én abból indulok ki, amit leírsz, ahogyan fogalmazol.


Rendben, akkor nem rágta a füledet, amúgy most, hogy így többet írsz, valóban inkább te lehetsz az aki a szálakat akarja mozgatni.


Olyan, nincs, hogy maximum ő haszonélvező. Az nem egy választható jogi kategória. Vagy haszonélvező, vagy nem.


Nézd, azért mert albérletben laktok nem azt jelenti, hogy a férjed elveszíti a tulajdonjogát a jelenlegi lakás felett.

És én amúgy nem azt írtam, hogy mindenáron albérletbe kell vonulni,hanem lehetőséget találni arra, hogy a család, az külön, önálló ingatlanban legyen mert úgy az egészséges.


Első blikkre valóban mindenki sokkal ésszerűbbnek és kényelmesebbnek találja a szülőnél való dekkolást - tekintsünk el a tulajdonjogtól mert az itt mint te is írtad, haszonélvezeti jog miatt, meg amúgy is, nem olyan releváns - de hallottam már nem egy ilyen sztorit, aminek a vége napi botrány lett, mint írod, te is ha beszélsz az apóssal, balhé van, tehát már el is kezdődött a súrlódás rész.

Egy gyerek születése már önmagában stressz mindkét szülőnek, hát még berendezni az új életritmust egy após, anyós mellett akinek meg természetesen idomulnia kell ehhez...


Na mindegy, én nem akarlak tovább győzködni, majd az idő megválaszolja a kérdéseidet, kételyeidet.


Első körben kicsit lumpennek tartottam a férjedet, de így jobban átolvasva, belegondolva, revideálom az álláspontomat.


Lehet, te vagy itt a hunyó és te vagy a túl gyerekes vagy parázós. Gondolom apósodat 1 nap alatt át tudjátok költöztetni egyik szobából a másikba + 1 nap, mire ti az ő szobájába cuccoltok.

Ezt tényleg nem kell túl korán kezdeni.

Azt írod imádjátok egymást, de te közben egy felújítás miatt képes lennél tovább állni, zsarolni a gyereked apját.

Nem tudom milyen munkálatokat kell elvégezni, nem írod le, rátok szakad a tető? Vagy mi?

De ami a legnagyobb hiba, hogy ezt írod, amin először elsikkadtam, de aztán szembeütött:


"hisz már a gyerekem érdekeit nézem és ő a legfontosabb nem az én vagy a férjem kényelme!"


Na ez egy hülyeség. Aki így áll a gyerek jöveteléhez, annak az egészbe és az egész kapcsolatba bele fog törni a bicskája.

Természetes, hogy a gyerek fontos, de nem a gyerek köré kell építeni az életet és rendezni mindent.

A gyereket kell apránként beleszoktatni a ti életetekbe, a ti ritmusotokba és csak azokon a dolgokon kell faragni vagy kényelmetlenkedni ami feltétlenül muszáj.

Ez egy szimpla ok-okozati összefüggésben is leírható. A kapcsolat eredménye a gyerek és nem a gyerek eredménye a kapcsolat (legalábbis jó esetben :-) ) így ezt az ok-okozati hierarchiát aki felrúgja, az a kapcsolatba rúg bele jó nagyokat.

2015. szept. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Csak az a baj, hogy elsárkányosodtál, követelőzöl, zsarolsz.

Ha el akarod üldözni magadtól, akkor folytasd tovább. Ha nem, akkor nézz magadba.

2015. okt. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!