Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ártalmas szerelem, mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ártalmas szerelem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Röviden: a párom alaposan lekorlátoz (erről részben én is tehetek, talán kifejtem még itt), ami a továbbiakban több mint valószínűleg nem csak a magánéletben, hanem a hivatásom során is probléma lesz, vagy inkább már most is az. Nagyon szeretem őt (több mint két éve vagyunk együtt), de nincsenek már barátaim, sem jó ismerőseim és egyáltalán nem barátságos velem, bár tudom, hogy ő is szeret engem.

Bár nyilvánvalóan nagyon sok dologban hibás vagyok én is. Ha gondoljátok tovább is részletezhetem.


2015. okt. 16. 00:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gondoljuk. Eddig semmi lényegest nem mondtál.
2015. okt. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

bocsi, csak nem akartam unalomig részletezni legfőképp azért, mert ő elég gyakran bújja a gyakori kérdéseket.


már akkor figyelnem kellett volna, mikor még csak találkozgattunk, de heti rendszerességgel veszett össze velem valami teljesen bagatell dolgon.


körülbelül el vagyok tiltva barátoktól. legelőször egy héttel azután csinált ilyesmit, pontosabban a legelső gyerekkori barátomat, aki egyébként egy csaj (bevallom, necces témákról is dumáltam vele, vagyis tulajdonképp ő beszámolt a pasizási dolgairól. jameg küldött szívet a facebook üzenőfalamra azzal a szöveggel, hogy mindig a legjobb barátai közé fogok tartozni, kib*szott ironikus, hamar rácáfoltam.) de soha nem volt köztünk semmi, szóval egy héttel azután hogy összejöttünk volna én meg ezt annyira nem tudtam hova tenni, hogy a legrosszabb döntést hoztam: hazudtam neki, amit nagy nehezen tán meg tudott bocsátani mostanra, viszont ebben nem vagyok biztos, mert olykor még mindig felhozza századszorra is. ez az egyik dolog amiben biztos hibáztam és ezerszer megbántam már, a másik pedig az, hogy hagytam neki, hogy elidegenítsen a barátaimtól és közeli ismerőseimtől. szóval ja, papucs vagyok.


amit feljebb leírtam csak egy példa volt, máskor az se számított, ha teljesen őszinte voltam, a barátaim ellen fordított, de cserébe együtt maradtunk. ekkor még vakon szerelmes voltam belé és baromi hülye is voltam.


nincsenek közös barátaink sem, mert ha olyannal találkoztunk, akit előtte is ismertünk mindketten tízből kilencszer valami cirkusz kerekedett belőle. a barátaimmal meg úgy az emberekkel is általában elég barátságtalan és könnyen megtalálja a hibát bárkiben. viszont nekem igényem van a változatos társaságra. ő ha ezt megtudná egyből úgy gondolná, hogy biztos csajozni akarok meg csavarogni, ebből talán a csavargás addig igaz, hogy a haverjaimmal jó lenne pörögni végre évek után. egyszerűen hiányzanak a barátaim. persze ő állítja, hogy nem tiltott el tőlük, de mondani sem merem, hogy találkozni szeretnék velük, mert aztán meg jön a hiszti, ami már halálra untat.


ami talán a legfurcsább az egészben, hogy ő időben méri a kapcsolatunkat. amennyit együtt vagyunk ugyanannyit tölthetnék másokkal is. barátokkal ugyanez, "ha nekem van egy barátnőm neked is lehet egy barátod" szisztéma, ami marha gáz szerintem.


eddig két évem telt el úgy az egyetemen, hogy nincsenek se ismerőseim, se barátaim ott. persze nyilván tudják, hogy ki vagyok és mit keresek ott, de nem állhatok szóba se velük. volt már, hogy nem hagyott jegyzetet kérni sem, nekem meg majdnem ugrott a félévem egy épülős tárgyból. akkor persze még jócskán élhetett benne a bizonytalanság, tehát ezt félig-meddig meg is érdemelhettem.


nem nézhetek itthon semmit (volt már, hogy pofont kaptam, mert megnéztem egy meccset nélküle. mindezt karácsonykor sikerült "kiérdemelnem"), nem szórakozhatok csak úgy magamban mondjuk játékokkal vagy nem mehetek el egyedül sportolni, nincs időm arra, hogy kikapcsolódjak.


lehet valamit kihagytam.

2015. okt. 16. 00:45
 3/12 A kérdező kommentje:
naja, ami még marhára zavar: hozzá és egyetemre is egy órát kell buszoznom vagy vonatoznom. van olyan nap, mikor 5 órát töltök el emiatt utazással, ő pedig sose hajlandó eljönni hozzám, mindig van valami kifogása.
2015. okt. 16. 00:47
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Na most akkor mindezeket olvasd vissza, és sorold fel magadnak, hogy mik azok a jó tulajdonságai, amik kompenzálni képesek azt, hogy kisajátít magának, kihasznál, és megüt(!!!) téged. Mert az, hogy nagyon szereted, mocskosul kevés. Leginkább abban vagy hibás, hogy hagyod évek óta megalázni magad.
2015. okt. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
gondoltam már erre is, de a pro-kon listázás szerintem ilyen érzelmi dolgokban nem célszerű, főleg mert van, ami meg baromi jó kettőnk között. viszont azzal totálisan egyetértek, amit mondasz.
2015. okt. 16. 01:12
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez meg egyéni tűrőképesség kérdése. Nincs az a baromi jó dolog, ami kárpótolná ezt a sok mocskot, amit eltűrsz érte. De ti, nők másképp vagytok összerakva. Képzeld el, hogy van a földön még egy csomó pasi, akivel ugyanaz a dolog ugyanolyan baromi jó lenne, és cserébe még agyon sem ütne, ha éppen úgy tartja kedve.
2015. okt. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
pasi? nem vagyok meleg:D
2015. okt. 16. 01:41
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha mindenki azt írná,hogy hagyd el,akkor megtennéd? Vagy csak sajnáltatni jöttél magadat egy kicsit,de hiába a tanácsok,ha te elkezded védeni a nőt,ahelyett, hogy kilépnél a kapcsolatból.Aki ennyire a fejedre mászott,annak már nem tudod megváltoztatni a viselkedését.Kár,hogy nem látod be,hogy el kellene hagynod.
2015. okt. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


a környezetemben mindenki úgy gondolja, hogy ki kéne dobnom, de én utálok bármit is feladni. ilyen vagyok, hála a sportnak. áldás és átok is. de ja, talán keresek még valami megerősítést.

2015. okt. 16. 01:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha a környezetedben is mindenki ezt mondja és még nem szakítottál,akkor mi is hiába mondjuk.Gondold át,hogy a nő jó tulajdonságai érnek-e annyit,hogy szenvedj mellette egy ilyen kapcsolatban.Vagy keress egy pszichológust,vagy menj önismereti tréningre,hogy magadtól is rájöjj,hogy nem egy egészséges kapcsolatban élsz és legyen erőd változtatni rajta,mert így nem leszel boldog.
2015. okt. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!