Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan haragszom a páromra?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan haragszom a páromra?

Figyelt kérdés

Nagyon összevesztem a barátommal a héten. Csütörtökön volt a születésnapom, és mivel közel lakunk édesanyámékhoz, úgy döntöttünk, hogy aznap tartjuk a családi vacsorát, nem pedig hétvégén.

Egyetemisták vagyunk. A párom szemeszter eleje óta tudta, hogy ezen a héten, pénteken, referátumot kellett tartania, és azt is tudta már két-három hete, hogy csütörtökön tartjuk a vacsit, ami el szokott húzódni, plusz mire hazaérünk a budapesti közlekedésben...

Feltételeztem, hogy ennek tudátában már rég elkészítette az előadást... De nem. Szerda éjjel arra keltem, hogy a gép előtt ül, nem alszik, hanem villámgyorsan rakja össze a dolgokat... Ennek következtében egész csütörtökön használhatatlan volt, szinte belealudt a tortába. Nem szólt bele a beszélgetésbe, morcos volt, mert ő fáradt, és amúgy is, siessünk haza, mert másnap előadása lesz, és még nem fejezte be, és aludni is kéne.

Őszintén szólva nagyon felbosszantott. Szombat reggel, már kipihenten, jött oda hozzám, hogy szivem, és mi a bajom, olyan idegesnek tűnök rá. Hát, elmondtam, mi bánt, ő meg nem érti, hogy ezen mi a baj, ott volt a vacsin...

Én reagálom túl? Mit gondoltok? 23/L



2015. okt. 18. 19:09
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlreagálod. Ott volt, együtt volt a család, ez a lényeg. Nem?
2015. okt. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:

Ó, az elején azt hittem, lemondta a vacsorát, mert dolgozott a referátumon. Én lehet, hogy azt tettem volna, annak ellenére, hogy korábban akartam volna megcsinálni, de az ember gyarló... A diplomamunkámat is egy hét késéssel adtam le, napi 24 órában nyomtam a végén, a szemem majd kifolyt... Ah régi szép idők.


Nem optimálisan csinálta, de nem rosszindulatból, ami nálam sokat számít. S még el is ment (bár ha elvárta, hogy siessetek haza, az nem volt szép tőle, elvégre tudta, mi merre s csak mert ő a dolgán pörög, Te miért szenvedj miatta... ez nem korrekt, ha egyszer ő tehet róla, hogy nem csinálta meg hamarabb. totál az ő sara).


Az miért baj, ha a vacsorán csendben van? Ha nekem olyan a hangulatom, én se csevegek s minden ok nélkül is tudok rosszul aludni.

2015. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
15%

Nem, nem jogos a részedröl és egyértelmüen túlreagálod.


Ezen kivül, ha ilyen apróságból ekkora cirkuszt csinálsz, akkor megérdemelnéd, hogy othagyjon.

2015. okt. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Érdekes. Szóval titeket nem zavarna, hogy ha azon a napon, ami elvileg rólatok szólna, a párotok csak turkálja az ételt, látszik rajta, hogy nem ott van, ha valaki hozzá szól az asztalnál, akkor odavakkant valami egyszavas választ, morogván-kelletlenül, aztán szinte fél óránként böködne, hogy mikor indultok már... Holott ez ellen tehetett volna annyival, hogy mondjuk egy nappal előbb áll neki. Értem. Érdekes. :)

Lehet, tényleg én vagyok fura és gyorsan lobbannó természet. De, miért is kéne, hogy itt hagyjon? Ahogy olvasom itt, mindenre az a válasz, hogy megérdemelné az ember, hogy a másik ott hagyja.

2015. okt. 18. 19:32
 5/39 anonim ***** válasza:
Rossz napja volt...Ennyi.....Én azt tettem volna a helyedbe,hogy mondtam volna,hogy menjetek el a hétvégén mondjuk a kedvenc programodra.Ajándékozni szoktatok?
2015. okt. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

ehh...dettó ilyen az én barátom is :D

halogatja a dolgokat, majd ráér még minden, aztán az együtt töltött idő rovására megy.. (meg persze a nem velem való programjai rovására is, mert kb mindent uccsó pillanatra hagy)

szerintem ne pukkadj ezen, bár nem a legideálisabb ami történt, az igaz. annyit tehetsz, hogy nem hisztizve elmondod neki (na nekem ez nem szokott menni, mindig leordítom a fejét :D) hogy ez szarul esett és legközelebb próbáljon legalább ilyenkor előre cselekedni.

ha egy picit is intelligens, talán figyelni fog a fontosabb közös események előtt erre, de ha alapvetően ilyen halogatós a személyisége, csodát ne várj

2015. okt. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
5ös vagyok.Az is egy megoldás lehet,hogy ilyenkor ha van valami határidő ne előtte napra szervezetek programot....
2015. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

#4: Nem, nem zavarna. Sosem szólt még rólam a születésnapom, de nekem jobb is, ha inkább minden egyéb nap szól részben rólam :) Kedves párom van, szeretjük egymást. Hogy most rossz kedve van vagy mondjuk elfelejti a születésnapomat, az nem sokat kavar be. Ha direkt keresztbetenne nekem, az persze más lenne, de ilyenről szó sincs. Elfelejt dolgokat (elég lyukas a memóriája, de az enyém sem tökély), megvannak a dolgai, elvégre ember. De összességében rendben van s ez a fő, nem az apróságok, még ha némelyik zavaró is olykor.

Természetesen nem vagyunk egyformák, s ha Téged az ilyesmi sokkal jobban zavar, az egészen más helyzetet ad, de ebben nem vagytok kompatibilisek, hogy az ő megítélése szerint nem követett el semmi különöset. De Téged, a 2 résztvevő egyikét zavarja a dolog, így mindegy, hogy a Föld többi lakosa szerint jogos-e a harag. VAN és kész. Én a helyedben megpróbálnám megbeszélni vele, hogy OK, hogy neki ez semmi, de NEKEM igenis gond s próbálja meg jobban szervezni a dolgait ilyen esetekben.

Én meg is próbálnám és látványosan elbuknék, abban jó vagyok. Vannak emberek, akik legjobb igyekezetük ellenére is az utolsó pillanatra hagyják a dolgokat. Szinte kizárólag minden egyes alkalommal úgy mentem ki a vonathoz, buszhoz, úgy írtam témazárót, hogy az utolsó pillanatra hagytam a dolgot. Kockázat, idegeskedés, presztízsveszteség, zavaró dolog, mindig nagyon igyekeztem, hogy ne így legyen, de ez mit sem ért. Ha elhatároztam, hogy direkt 10 perccel korábban indulok, közbejött valami és 10 perccel később indultam. Lehet, hogy erre van a pszichológusoknál valami kifejezés...

2015. okt. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

Igen, a te részedről is érthető, hogy mérges vagy rá, de ő ilyen és nem valószínű, hogy meg fog változni.


Az én barátom is ilyen, hogy mindent az utolsó percre hagy, sok programot ki kellett már ilyen miatt hagyni ami bosszantó, mert az én gondolkodásommal nehéz megérteni, hogy miért nem csinálja meg vki hamarabb a dolgokat, hogy utána nyugodt szívvel pihenhessen.


Tehát megérteni nem tudom, csak elfogadni. Ő ilyen, kár ezen mérgelődni, mert megváltozni nem fog és így csak feszültség lesz folyton köztetek.


Annyit tehetsz, hogy legközelebb folyamatosan emlékezteted, hogy mikor van a vacsi és, hogy csinálja meg a feladatát, mert rosszul esne neked, ha tönkre tenné egy ilyen h.lyeség miatt

2015. okt. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
40%

Megbeszéltétek, hogy ott lesz a vacsin. Ott volt? Ott volt. Akkor mégis miért érzed úgy, hogy bármi jogod is van a haragra? :D Teljesítette a kérésed. Az más kérdés, hogy sem ő, sem mások nem fognak a parancsodra mosolyogni. Nem bántásból, de a hozzáállásod nagyon gyerekes személyiségre utal...


Egy párkapcsolat nem arról szól, hogy az egyik fél kijelenti, hogy az ő napja van és akkor minden csak úgy lehet, ahogy ő azt kitalálta. Jobb esetben ezt 18 éves korára kinövi az ember. Az élet nem ilyen. Nem minden úgy történik, ahogy az álmainkban kitaláltunk és nem is fogja mindenki azt a célt szolgálni, hogy az történjen.

2015. okt. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!