Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan haragszom a páromra?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan haragszom a páromra?

Figyelt kérdés

Nagyon összevesztem a barátommal a héten. Csütörtökön volt a születésnapom, és mivel közel lakunk édesanyámékhoz, úgy döntöttünk, hogy aznap tartjuk a családi vacsorát, nem pedig hétvégén.

Egyetemisták vagyunk. A párom szemeszter eleje óta tudta, hogy ezen a héten, pénteken, referátumot kellett tartania, és azt is tudta már két-három hete, hogy csütörtökön tartjuk a vacsit, ami el szokott húzódni, plusz mire hazaérünk a budapesti közlekedésben...

Feltételeztem, hogy ennek tudátában már rég elkészítette az előadást... De nem. Szerda éjjel arra keltem, hogy a gép előtt ül, nem alszik, hanem villámgyorsan rakja össze a dolgokat... Ennek következtében egész csütörtökön használhatatlan volt, szinte belealudt a tortába. Nem szólt bele a beszélgetésbe, morcos volt, mert ő fáradt, és amúgy is, siessünk haza, mert másnap előadása lesz, és még nem fejezte be, és aludni is kéne.

Őszintén szólva nagyon felbosszantott. Szombat reggel, már kipihenten, jött oda hozzám, hogy szivem, és mi a bajom, olyan idegesnek tűnök rá. Hát, elmondtam, mi bánt, ő meg nem érti, hogy ezen mi a baj, ott volt a vacsin...

Én reagálom túl? Mit gondoltok? 23/L



2015. okt. 18. 19:09
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

túlreagálod

hogy várnád el hogy tökéletesen rád figyeljen még esetleg ha sikerül mindennel elkészülnie akkor is egy nagy megmérettetés vár rá másnap nem tud nem arra gondolni

olyan ember meg nincs is aki ne írná vagy csiszolná az utolsó pillanatig az előadását


mint mondtad szombatra jófej lett túl volt mindenen és ha jól értem általában is az a szokás nálatok hogy hétvégén ünnepeltek

ha most is így lett volna nem lett volna semmi gond

2015. okt. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
Nem pont csak az ajándékozás miatt írtam.De ahogy írod a dolgokat eléggé az jön le,hogy szegény egy rendesebb,törődöbb fiú és te abszolút nem értékeled.
2015. okt. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Szerda este kezdte el a referátumot csinálni. Nem csiszolgatta.


És nem, nem várom el, hogy rám figyeljen egész nap!!! Értelmezzetek már szöveget, hihetetlen.


2 hónapja volt rá. Nem kezdte el. 2-3 hete tudja, hogy hétköznap megyünk. Beleegyezett. Megígérte, hogy kész lesz vele időben. Mondtam is neki, hogy nem kell készülnie semmivel, nem kell ajándék sem, hiszen jogsira gyűjt. Rendben. Ennek ellenére nem kezdte el, utolsó napra hagyta. Aznap is kedves voltam vele, amíg itthon volt, és nem érdekelt, hogy fáradt, nem piszkáltam érte. Akkor, mikor átmentünk édesanyámékhoz, akkor már morgós volt, hisztis és duzzogott. Ez nem esett jól, főleg édesanyámékkal szemben, akik készültek, neki is, nekem is. Ezért vagyok mérges.


Ha valakit nem érdekel az alapvető illem, az az ő szegénységi bizonyítványáról árulkodik.

2015. okt. 18. 23:51
 24/39 anonim ***** válasza:
*törődőbb
2015. okt. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
De, értékelem. Szeretem és tisztelem, különben nem lennék vele. De nem értem, miért kell a lustaságot elfogadni, és miért én vagyok a rossz, ha szeretném, hogy megtartsa, amit ígért, és úgy viselkedjen, ahogy társaságban illendő.
2015. okt. 18. 23:56
 26/39 anonim ***** válasza:
mert tudod úgy tartja a mondás is, hogy vagy megszoksz, vagy megszöksz. Úgy sem fogod tudni megváltoztatni, hiába erölködsz. Egy kapcsolat a kompromisszumokról szól
2015. okt. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit úgy tűnik, mintha kisarkítanád azt, amit írunk.


Most a párodtól azt kérted, hogy menjen el a vacsorára, vagy azt, hogy legyen ott és mosolyogjon is hozzá? Mert a kettő egyáltalán nem ugyanaz. Illemtől függetlenül.


Azzal pedig továbbra sem fogsz elérni semmit, ha mérges leszel. És senkinek sem lesz jó. Ha zavar a viselkedése vagy az, hogy az utolsó pillanatra hagyta, akkor ülje le és beszéld meg vele. Ne mérgesen és letámadva, mert annak semmi komolyabb eredménye nem lesz. És kérdezz! Kérdezd meg, hogy miért hagyta az utolsó pillanatra, miért jó neki, miért nem képes rajta változtatni. Próbáld megérteni, hogy miért csinálta késve és miért volt morcos.

2015. okt. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Hát a lustaság nagy Úr sajnos.Gondolom volt neki az elmúlt két hónapba órája is,meg más dolga is.Azért még se az anyukája vagy hanem a barátnője.....

Mit ígért pontosan?

Szerintem az nem illetlen,hogy valakinek rossz kedve van....

2015. okt. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Nem támadtam le, hanem megpróbáltam vele megbeszélni. Normálisan. Ezt is írtam, egyébként. Azt, amit írok, azt nem látjátok?


De ott kezdődik a gond, hogy ő nem értette a bajom. Két hónap alatt valóan sok dolga volt, de ettől függetlenül, megígérte, hogy kész lesz vele időben (pont azért, mert tudja, milyen halogatós), és nem lett az.


Egyébként szerintem azt nem is kell kérni, hogy valaki menjen át családi ebédre. Főleg nem úgy, hogy: drágám, most átmegyünk, és te mosolyogni fogsz. Jóban vannak anyukámékkal, kedvelik egymást, és ők sem értették, hogy mi a baj a párommal. Kérdeztek engem utána.

2015. okt. 19. 05:52
 30/39 Költőnő? ***** válasza:

Leírom akkor amit "hallani" szeretnél. Jogos a kiakadásod... Most mitől jobb? Ettől megváltozik a természete? Vissza tudsz repülni az időben, tudsz változtatni a múlton? Van értelme ezen lovagolni? Ha hisztizel alapból, ha nem, ha gyerekes vagy alapból, ha nem; most bizony hisztizel és az bizony gyerekes.

Az itteniek véleményét kérdezted; megkaptad.

Ennyi.

2015. okt. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!