Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha nagyon szeretem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha nagyon szeretem a párom és el tudom vele képzelni igazán hosszútávon, de mások az elképzeléseink?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, a párom pár évvel idősebb nálam. Lassan egy éve vagyunk együtt, és egyre többször zavar az, hogy folyamatosan hangoztatja: ő sohasem fog megnősülni, nem akar gyereket. Nyilván én sem vágyom jelenleg ezekre, majd 6-7 év múlva, több év távlatából. De nyomaszt a tudat, hogy ő ennyire elutasít mindent ami számomra a későbbiekben fontos lehet. Nagyon nem szeretném azt, hogy pár év múlva e miatt kelljen elhagynom őt, és az életem egy "ha nincs ló, jó a szamár is" alapon egy olyan ember mellett kelljen leélnem, aki nem a lelki társam, de biztosítja számomra a családot.(ami nekem sosem volt úgy igazán: papa mama gyerekek, csupa szív, szeretet) Mit gondoltok?
2010. márc. 17. 01:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, nehéz ügy. Húgom pl. ugyanezt mondja, de szerintem egy 30 éves kor magasságában azért csinál majd gyereket. Elvégre azt is mondta, hogy nem fog konyhatündérkedni, de ha a pasijáról van szó főz neki, meg sütit csinál meg minden... És még csak kérni sem kell... Szal lehet reménykedni.


Viszont! Ez nem játék. Ha most hagyod ott, akkor még jó esélyed van találni valakit. Ha 6-8 év múlva, akkor már kevésbé vagy időben... Próbáltál a pasiddal erről már beszélni? Mondtad neki, hogy neked ez fontos, meg hasonlók?

2010. márc. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdezdted már mért mondogatja folyton ezt,csak lazán

elbeszélgethetnél vele erről..van-e valami oka?..lehet hogy egyszerűen még nem vágyik rá,és te pedig már most érezteted vele hogy majd így tervezed majd úgy tervezed..ezzel nincs semmi baj,csak lehet ő attól fél,hogy már előre "megtervezitek" a jövőt..és már most nem is jelennek éltek..és már te is aggódsz,pedig hol van még 6-7 év,én azért nem hagynám ott..

Már most görcsölsz..és lehet ezzel rontod el a jelent..amiből ugye a jövő lesz,az ember vágyai változnak..és pasid hangoztatásait sem kell végleges ítéletnek venni..most ilyenje van..próbálj vele beszélgetni erről, nem baj ha vágysz gyerekekre majd,ez természetes, de szerintem te félsz is hogy mi lesz ha lemaradsz..és lecsúszol hogy igazi családod legyen ( főleg hogy írtad neked sose volt,szinte képes lennél kiharcolni magadnak)...és

úgy érzed ő az egyetlen ember akivel ezt a családot eltudod képzelni,mert más nem a lelkitársad..de az akaratod nem tudod rákényszeríteni majd..ezt azért jó tudni..csak élvezd a jelent és őt :) ennyit tudok erre mondani, attól szép az élet hogy minden változik nyugi :)

ez csak egy vélemény volt

2010. márc. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos, én azért megkérdezném tőle, hogy miért mondja ezeket. Jobb most szembesülni azzal, hogy nem te vagy álmai nője, mint később ha kidob egy szerelemért.


Férifak is szoktak célzásokat tenni. Lehet ám hogy komolyan gondolja amit mond. Nálam az a férfi hangoztatta lelkesen a barátai társaságában a sose nősülök meg című mondókát, akiről hamarosan kiderült hogy nem szeret engem annyira. Ennek más 3 éve, azóta volt olyan férfi aki viszont elvett volna.


Azért mondja, hogy később ne tehess neki szemrehányást, ha felmerül, hogy gyereket akarsz. De hát drágám, én már mondtam többször hogy én nem akarok... és akkor mit fogsz mondani? Nem, a véleményük nem változik meg. Most kell tisztázni, hogy ezeket miért mondja.


Én 31 éves fejjel, már tudom mit kell ilyenkor tenni. Ha szóba kerül valamiért, és megint mondja ezeket, akkor azonnal, vagy nagyon rövid időn belül le kell vele ülni, őszintén elmondani először azt, hogy nekem mik a terveim (de nem úgy hogy vele, hanem általában, hogy olyan férfit szeretnék találni, aki szeret engem annyira, hogy tervez velem gyereket valamikor...) És gondolkozzon el azon, hogy neki mik a tervei, általánosságban, aztán konkrétan velem kapcsolatban. 1 éve már elég hosszú idő, hogy megismerjétek egymást, és kiderüljön, kell-e a másik igazán. Tapasztalatom szerint pont 1 év körül lehet eldönteni, hogy összességében tényleg szerelmes vagyok-e vagy csak kellemesen elvagyok a másikkal.


Szóval, elmondanám mit látok én, és megmondanám, hogy gondolkozzon, mert ha nem szeret annyira, hogy a távolabbi jövőben esetleg ilyesmi szóba kerüljön, akkor inkább hagyjuk abba most. És akkor kiderül, hogy mi a helyzet. De most borítékolom, hogy el fog gondolkozni komolyan, és ha tényleg szeret, akkor közelebb kerültök egymáshoz, ha meg nem, akkor szétmentek. De jobban jársz, mert jelen helyzetben inkább te futsz utána.


31/N

2010. márc. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elég ritka, hogy egy húszon éves pasi nősülni akar, légy kedves, szeresd, ne nyúzd, majd megérik benne. Ha pedig 30 után sem, akkor érdemes komolyabban elbeszélgetni vele
2010. márc. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :)
2010. márc. 17. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!