Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért védi az exét?

Figyelt kérdés
Egy beszélgetés során le qrváztam az exét, erre a párom (F34) miért mondom ezt, ismerem? Miért az? Persze mindezt támadó, védő hangnemben. Mondom miért véded? Hát hogy ez nem védés, csak ne beszéljek így a gyerekei anyjáról...ja mondom oké. Aztán nem szólt hozzám egész este és a kanapén aludt. Kb. 13 éve zárta le azt a kapcsolatot, elvileg érzelmileg mindenogyan. Én egész este azon gondolkoztam, hogy ha neki nem fontos, nem érez, vagy semleges felé, akkor miért viselkedett így? Bennem nagyon nagy tüskét rakott ezzel. Kérlek segítsetek, tudom mindenkinek más a véleménye, mindenki más, de valahogy úgy gondolom igazam van. Ez kb. a 2. eset, ugyan így viselkedett akkor is. A legelső meg a kapcsolatunk elején, én egy közösségi oldalon rá kerestem erre a bizonyos exére (csak hgy megnézzem ki az, semmi extra) Ő véletlen észre vette, fel emelte a hangját, hogy ha valamire kíváncsi vagyok tőle kérdezzem meg, mármint a páromtól, miért nézegetem stb. és akkor ugyan ez volt, 2-3 napig puffogott.. Köszönöm a segítséget, válaszokat, tanácsokat. Ez nagyon fontos számomra...
2015. nov. 24. 09:36
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Értelek, nincs jogom persze, senkit sem. De én a mennyasszonya vagyok, nem a haverja. rtam is, hogy mindnekinek más a véleménye, vann olyan aki igazat ad, van aki bunkónak tart, van aki az én viselkedésemmel van elfoglalva. De a fő, itt akkor is az, hogy ha valaki után nem érzunk semmit, csak annyi hogy szült gyereket, már össze kell veszni miatta, velem? Nem velem aludni, nem szólni hozzám, és ráadásul be is védi? Magamból kiindulva, felőlem azt gondol, azt mond az exeimről amit akar, még ha lenne gyerek is. Mivel nem érzek semmit :D
2015. nov. 24. 10:20
 12/27 A kérdező kommentje:
17 éves volt a párom amikor ez a nője volt, az meg 15. Maximum gyerek szerelemről beszélünk, és tudomásom szerint nem szerette, de ebből a viselkedésből az a gyanum hogy mai napig oda van érte. Ha meg így van, akkor én sem szülök olyan embernek aki az exét tartja fontosabbnak, meg nem is leszek ilyennek a felesége.
2015. nov. 24. 10:24
 13/27 anonim ***** válasza:
93%
Jobban is jár a vőlegényed...........
2015. nov. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Költőnő? ***** válasza:
93%
Úristen. Körbe nem hugyoztad még az agyát? Hát nálad aztán van baj a toronyban.
2015. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 rrrrrreennnnn ***** válasza:
100%

Ne haragudj,én eddig normàlis hangnemben igyekekeztem elmondani,mi a baj. A vőlegényed NEM az ex miatt akadt ki,hanem a stílusodon. Ès az,hogy neked nem esne rosszul,ha ilyenekkel illetnék az exeidet egy dolog. Ez mindenkinél màs!!!

Jajj dehogynem esne rosszul,ha gyereked lenne és annak apjàt mocskolnàk. Làtszik,nincs gyereked.

Tiszteld màr a pàrod érzéseit....

2015. nov. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Költőnő? ***** válasza:
100%
Tudod mit lehet kiolvasni az írásod minden szavàból? Én én én én én.
2015. nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

# 8


Gondolom, nem ékezetes billentyűzetről ír, úgy elég nehéz lenne.


(De ha már ilyesmi miatt kritizálsz valakit, akkor - feltéve, ha magyar vagy - neked érdemes lenne arra figyelni, hogy az igekötőt egybe kell írni az utána álló igével, "fel emelte" helyett felemelte, "rá kerestem" helyett rákerestem.)


# 6


Nem azt írtam, hogy te bunkó paraszt vagy, hanem azt, hogy "felháborodott a bunkó paraszt megnyilvánulásodon".


Amit mondtál, azt tartom bunkóságnak, nem téged. Szerintem majdnem mindannyian mondtunk vagy tettünk már olyat életünkben indulatunkban, amit később megbántunk, mert utólag beláttuk, hogy egóból reagáltunk, hogy igazságtalanok voltunk a másikkal, stb.


"De a fő, itt akkor is az, hogy ha valaki után nem érzunk semmit, csak annyi hogy szült gyereket, már össze kell veszni miatta, velem? "


Nem miatta veszett össze veled, hanem a te viselkedésed, bántó megjegyzésed miatt.


Ha valakit valaha szeretett az ember, akkor nem létezik olyan, hogy "nem érez iránta semmit". Olyan van, hogy feldolgozza a szakítást, képes lezárni a közös múltat, nem akarja, nem akarná soha újra kezdeni a másikkal, és készen áll egy új párkapcsolatra.


De tényleg el tudod képzelni, hogy ne legyenek valamifajta emberi érzései iránta a közös múlt, a közös emlékek miatt? Pláne úgy, hogy van egy közös gyerekük?


Attól, hogy a menyasszonya vagy, nincs jogod tiszteletlenül beszélni a gyerekei anyjáról, és ha utólag sem látod be, hogy jogos és érthető volt a vőlegényed reakciója, akkor az elég furcsa.


Attól, hogy nem egy új barátnő, egy haverja vagy a szomszédja kurv*zta le, akit valaha szeretett, hanem a menyasszonya, maximum nagyobb csalódás neki a viselkedésed, vagy esetleg jobban elgondolkozott azon, hogy milyen ember vagy.


Amúgy azt meg tudod fogalmazni, hogy mi a célod azzal, hogy lekurv*zod az exét? Ettől jobban fog téged szeretni?


Ettől fogja belátni, hogy te különb ember vagy (mint ahogy leírtad, hogy te annak tartod magad minden tekintetben ("nyomomban sem érhet, sem erkölcsileg, sem külsőleg, sehogy").


Azt meg érdemes lenne végiggondolnod, hogy ha a vőlegényed szerelmére, a gyereke anyjára teszel ilyen dehonesztáló megjegyzést, azzal - túl azon, hogy leginkább saját magadat minősíted vele, nem őt - a párod érzéseit is megbántod, és vele is tiszteletlen vagy.


Ha azt köpködöd, akit valaha szeretett, az ő választását, az ő valahai érzéseit, döntéseit, az életének egy fontos darabkáját dobálod sárral, ahelyett, hogy elfogadnád őt a múltjával együtt, és belátnád, hogy az a korábbi párkapcsolat, azok a tapasztalatok is formálták a személyiségét, így lett az a férfi, akit te most szeretsz.

2015. nov. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Még akkor sem lenne jogod ilyen hangnemet megütni, ha ismernéd, a gyerekei miatt.
2015. nov. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Haha a pasik a rosszabbat választják, hiába vagy mindenben jobb! Ezért nem kezdek magyar kannal. Átéltem már.
2015. nov. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen is az a nő,akkor is a párod gyerekeinek az anyukája és persze,hogy nem illik leqrvázni.
2015. nov. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!