Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék? Mit tanácsoltok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Erről a témáról sokat beszélgettem a családommal, barátaimmal, de igazán senki nem tudott mérvadó tanáccsal ellátni, hiszen senki nem volt hasonló helyzetben a környezetemben. Egy 26 éves nő vagyok, esküvő előtt állok ez önmagom csodálatos dolog...lenne. Volt a páromnak egy kapcsolata, ami körülbelül egy 1 évig tartott. Természetesen csak a párom oldaláról ismerem a történteket, ami részben annyi, hogy az exe mindenért veszekedett vele, folyamatosan generálta a konfliktust, emiatt lett vége. Engem sosem érdekelt a párom elő élete, a szerelmi oldalról sem. Azonban a nő felbukkant, mondván legyenek "barátok" az én párommal, még talán le is nyeltem volna ezt a nem kis "békát", amikor megtudta, hogy eljegyzett és összefogunk házasodni, ordítozott és csapkodott (én nem voltam ott). Állítólag a következők hangzottak el szájából: "Miért ő? Miért nem én? Komolyan elvesz egy csitrit? Egy ovist?" Nem is igazán foglalkoztam volna ezzel, mert nem érdekel egy ilyen ostoba, kulturálatlan nő, azonban a férjem felhívta, hogy elmagyarázza, hogy az én kezemet miért kérte meg, és az övét miért nem. Ledöbbentem. Sok mindent eltűrtem, de ezzel végképp betelt nálam a pohár. Miért magyarázkodik az exének, hogy kit veszel és kit nem? Mi köze hozzá? Arról nem is beszélve, hogy hív minket, és ha én veszem fel a telefont azonnal lecsapja, utána újra hív és, ha a párom veszi fel, akkor vele lefolytatja a "bájcsevejt" ha pedig rákérdez a párom,hogy te hívtál az előbb, akkor a legtöbbször az a válasz "Bocs, csak rákönyököltem a telefonra" (hát persze) Egy olyan nőről beszélek, aki a harmincas évei közepén jár már. A kérdésem az lenne, hogy mit kívül álló emberek mit gondoltok, lehet fel kellene bontanom az eljegyzést? Mit tanácsoltok? Mostanra már teljesen kétségbe vagyok esve.
2015. dec. 3. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Igazából ez a partnereden múlik. Neki kellene hathatósan leépítenie ezt az agyilag zokni nőt. Az itt a kérdés, hogy ő mennyire akarja ezt, mert akkor fejtetőre is állhat a nő, semmit sem ér el. Biztos, ami biztos egy tenyerestalpas pofonshow-val megajándékoznám a helyedben ezt a hebrencset.
2015. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben megértelek! Én is 26 vagyok, nekem szeptemberben volt az esküvőm, és előttem a páromnak is volt egy 1 éves kapcsolata, és a csaj hasonló karakter volt mint a kedves hölgy a te esetedben. Igaz, ez a kapcsolatunk elején volt. Én megmondtam akkor a páromnak, hogy rázza le a csajt. (Ugyanez a duma, ne kezdj csitrivel, meg csak ki fog használni stb...). Eleinte nem akarta, mert hát ne vegyen komolyan, nem akar rosszat a csaj..Aztán ultimátumot adtam, hogy oké, vagy ő vagy én. És mellettem döntött. Ez már évekkel ezelőtt volt. De ugyanezt tanácsolom neked is ! Adj neki ultimátumot. Már azzal sem értek személy szerint egyet ha az ex jelen van az életetekben, de az, hogy még rinyál a csaj, és cirkuszol, az már sok.. Állj a párod elé, és mondd meg neki, hogy vagy megszakítja ezzel a csajjal a kapcsolatot, vagy Téged fog elveszíteni. Mert amiket ez a nő mondd, és a párod erre nem áll ki komolyabban melletted, az nem jelent jót.
2015. dec. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt tisztázzátok még az esküvő előtt, mert ez nagyon nincs így rendben..
2015. dec. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A kérdésem az lenne, hogy mit kívül álló emberek mit gondoltok, lehet fel kellene bontanom az eljegyzést?"

Hát, megtalálja zsák a foltját, szokták mondani. A leírásod alapján a párod sem fenékig tejfel, mondhatni egy tejbetök a szerencsétlen. "...lefolytatja a »bájcsevejt«", ahelyett, hogy lecsapná a telefont, mint ahogy a nőci is képes rá, ha az érdeke úgy kívánja. Ilyenkor megkérdezem magamtól: ez az a hatalmas szeretet, amiért érdemes kitartani egymás mellett? Egy ilyen kapcsolatot, mint az övék volt (persze csak a leírásod alapján) csak a kölcsönös függés tarthat össze.

"...a férjem felhívta, hogy elmagyarázza, hogy az én kezemet miért kérte meg, és az övét miért nem. Ledöbbentem."

Abszolút érthető. Olyan, mintha még mindig a hatása alatt volna, de ez a részemről csak halovány feltételezés, nem ismerlek benneteket, ezért tanácsolni sem akarok, legfeljebb azt, hogy próbáld a szívedet háttérbe tenni, és ésszel átgondolni az egészet.


"Egy olyan nőről beszélek, aki a harmincas évei közepén jár már."

Elég, ha megnézel egy rikácsoló öregasszonyt... a kor nem számít, hogy valaki képes-e uralkodni magán, vagy sem.


"Engem sosem érdekelt a párom elő élete, a szerelmi oldalról sem."

Hát... nem azért, de akkor miért vagy mellette? Nem akarod megismerni őt? Egy ilyen helyzetben megmutatkozik a valódi természete, ha elmeséli, sokat megtudhatsz róla, és tudsz neki segíteni, hogy mit tegyen ahhoz, hogy jobbá tegye az életét. Nyilván nem az számít, mit tett vele az a nő hanem hogy mit tett ő, miért került ilyen helyzetbe, ez ugyanis nem szokott egyoldalú lenni. Más dolog, ha ő nem akar róla beszélni, ezt lehet tiszteletben tartani, persze a hallgatása is egy válasz.

2015. dec. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A férjed egy nyalóka, nyálgép.

1.nem barátkozzunk sehogy főleg friss házasként az exünkkel.

2.ezt a problémát a férjednek kellene megoldani.

3.a páromnak soha nem mesélek az exemről mert mindig problémát okozz..

4.Nem lett volna szabad lenyelni a "békát"

5.a férjed ha kidumálja a neked "barátját" hogy miket mond rólad miért nem áll ki melletted és küldi el egyszer és mindenkorra a pics@ba?

6. Én a helyedben nagyon berágnék és a páromat konkrétan még ha gyerekesnek is tűnik választás elé állítanám hogy ő vagy én.

Mert legalább veled is jó kapcsolatot ápolna és nem "könyökölné" le a telefont pont véletlenül amikor te veszed fel. Beszélj a férjeddel h ne legyen ilyen nyünyőke mert ez megfogja mérgezni a kapcsolatotokat.Ne engedd!

2015. dec. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, javítok: Nem férjed hanem vőlegény jelölted.
2015. dec. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 2. válaszolóval teljesen egyet értek. Ez tűrhetetlen!
2015. dec. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!