Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális az, ha magamat, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális az, ha magamat, és csakis magamat okolom a megromlott párkapcsolatom miatt?

Figyelt kérdés
Mind a ketten hibáztunk a kapcsolatunkban. Nemrég átbeszéltünk minden problémát, őszintén, amit talán először tettünk a kapcsolatunk ideje alatt, de a barátom eddig valahogy minden probléma elől homokba dugta a fejét, nem lehetett vele megbeszélni semmit nyugodtan, mert mindent veszekedésnek vesz. Még most sem biztos, hogy ez a kapcsolat menthető, bár reménykedem benne. Ám még mindig zavar pár dolog: ő ugyanis folyton azt taglalta, hogy az egészben én vagyok hibásabb, én vétettem nagyobb hibákat. Arról nem szólt semmit, hogyha már mindent átbeszélünk, mennyi jót is tettem. Oké, hisztis voltam, ezt be is látom, de minden erőmmel azon voltam, és vagyok is, hogy ne hisztizzek, ha valami nem tetszik, akkor vagy már nem is mondom neki, vagy csak nagyon óvatosan. Ezután a beszélgetés után nagyon sokáig magamat okoltam, mert elhittem azt, hogy csak és kizárólag én tehetek arról, hogy hullámvölgyben vagyunk. Viszont úgy egy hete rájöttem, hogy a ő természete is baromi nehéz, és nagyon sok mindent elviseltem tőle. Ennek ellenére még most is sokat sírok, mert magamat okolom nagyrészt, holott barátaim is mondták, hogy pl mikor közösen szórakoztunk akkor is bunkón viselkedett, beszólogatott nekem. Az én önbizalmam viszont annyira lecsökkent ebben a kapcsolatban, hogy néha ezt gondolom, néha azt...Lehetséges, hogy mindent én rontottam el? Ő is olyan sokszor megbántott...Ennek ellenére mégis ragaszkodom hozzá, de azt sem tudom, miért. Össze vagyok zavarodva.
2015. dec. 4. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
mintha csak a saját történetem olvasnám :( ugyanitt tartunk... és én rájöttem, hogy a nagy szerelem elvakított és nem vettem észre hogy mennyire önző, agresszív, kezelhetetlen , párkapcsolatra alkalmatlan emberrel vagyok... de még mindig szeretem, vagy fene tudja mi tart mellette... ráadásul mostanában nagy ívben tojik is rám... minden téren. állandóan veszekszünk. totálisan az érzem, hogy kizsigerel ez a kapcsolat... lefogytam, kihullott a hajam, idegroncs vagyok. nem normális, hogy magadat okolod.. egyáltalán nem az.. nem tudom mit kellene tenned, talán szakítani, ahogy nekem :( nem tudom :'(
2015. dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben ugyan ez van nálunk is. Nagyon egoista, de mégis mellette vagyok. Sőt, szabályosan remegek, és sírok a gondolattól, hogy valaha vége lesz. Nem értem, mi ez???
2015. dec. 4. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Önbizalomhiány.

Ez az első!

Mondhatni, a kapcsolatotok függője vagy, és ő a dilered.

Ismerem ezt, nemrég jöttem le az exemről.

Iszonyú volt az első két hét.

És belegondoltam, basszus, pont mint amikor a cigit tettem le.

Azt vettem észre, hogy ugyanaz igaz egy ilyen szakításnál, mint a gyász öt szakasza:

Tagadás-izoláció

Harag

Alkudozás

Depresszió

Elfogadás

Én most a depresszió fázisban vagyok, baromi nehéz erősnek lenni.

2015. dec. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Molyember ***** válasza:

Biztosan le leszek pontozva, de az "inkább nem szólok" ugyanolyan hiszti, mint a kiabálás. Sőt, inkább ez a gyakoribb. A nem-hiszti az, amikor képes vagy nyugodtan szólni egy probléma miatt.

A mutogatás meg semmire sem vezet, felesleges felelőst keresni, nem.old meg semmit.

2015. dec. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!