Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha lúzernek érzem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha lúzernek érzem magam a párom mellett?

Figyelt kérdés

A barátom külföldi, én is kiköltöztem végül oda, ahol épp él. Úgy-ahogy megtanultam a nyelvét, folyékonyan tudok beszélni, de nem jön át minden poén, ha a barátaival hülyéskednek, ill van néhány szó, amit nem értek meg, ha használnak. Emiatt alapból eléggé kívüllállónak érzem magam.

Illetve nem értek semmihez, míg a baráti körében mindenki simán klassz. Mindenki zenész, sportol...

Ma pl jégkorcsolyázni voltunk. Ők hamarabb tanultak korcsolyázni, mint járni, a barátom gyerekként verenyszerűen műkorcsolyázott. Szóval el lehet képzelni, hogy mindenki profi (ugrások, forgások, tudomisén) nekem meg először volt korcsolya a lábamon.

A másik gond a pénz. Ami nekem nincsen. A barátom igazából még tanul, én meg nem dolgozom sajnos, szóval abból élünk, amit ő suli mellett keres, plussz szociális juttatás, amit kap mellé (egyedül simán megélne belőle, csak sajna itt vagyok én is).

Van a társaságban egy lány is, az egyik srácnak a felesége. 2 évvel idősebb csak nálam, de már férjnél.

A srác nagyon jól keres (ha átszámolnám Ft-be, valami millió feletti összeg jönne ki), szóval, bármit megvehetnek, a lány tanul, de informatikusnak készül, szóval nem lesznek anyagi gondjai.

Én meg csak úgy vagyok. Nincsen se szakmám, se munkám, és nem ismerem annyira a nyelvet, hogy tanulhassak.

Plussz a lány nagyon szép. Igazi természetes szépség. Nem sminkel, nem szedi a szemöldökét, míg én igen, és így is sokkal szebb nálam.

Engem annyira nem érdekel a vásárlás, a ruhák, meg a márkák, mindig szegény lány voltam, szóval a dolgok nagy részéről fogalmam sincs.

És általában szánalmasnak érzem magam.


Mit tehetnék ellene?


(Nem tudom, mit lát bennem a párom, annyira szép sem vagyok, illetve nagyon egyszerű vagyok)


2015. dec. 5. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit köcsög leszek, csak akkor olvasd tovább ha ugy is szeretnéd.



Először is tanulni kelett volna hogy ne legyél élősködő...kérd meg a párodat h tanitsa a nyelvet..utánna ha kész vagy akkor tegyél le egy szakmát..akár 3 honapos képzésben...

Ne foglalkoz más csajjal, te önmagad vagy..ne más külsejét nézd hanem a sajátodat és ami nem tetszik magadon azon változtass

Ne hagyd h minden a párod nyakában legyen minden teher..

Ha idegesit h a barátai "klasszak" akkot kezdj el csinálni valamit ami szerinted klasz..

A korcsojával ne foglalkozz, hisz egy pasinak öröm ha tanithatja a barátnőjét főleg egy olyan sportban ami miatt közelebb kerülhet hozzád testileg

Azzal meg ne foglalkozz h nem jön át a poén..nem tehetsz rola, még ujj a nyelv...kérd meg a barátodat h magyarázza el

2015. dec. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy szegény lányként ilyen lehetőséged lett, hogy kiköltözhettél valahova, van egy párod klassz barátokkal stb. Ez eddig jól hangzik. Kezdj valamit magaddal. Tanuld a nyelvet meg annyira, hogy tanulhass (legalább egy képzés, nem kell ennek egyetemnek lennie, csak valami szakma), illetve próbálj elmenni dolgozni, akár csak 4 órában. Heti 4-5 nap 4 órában simán tudsz dolgozni akár mosogatóként is, nem fogsz túl sokat keresni, de legalább hozzá tudsz tenni a kasszához és nem kell magad rosszul érezni. Ha gáz, ha nem gáz... De megismerhetsz pár új embert akikkel együtt dolgozol majd, ott is lehet beszélgetni, gyakorolni a nyelvet stb. Ha klassz munkát akarsz, ahhoz tanulni kell szakmát, ahhoz a nyelvet, ahhoz meg addig túl kell élni valahogy. Ennek a módja, hogy addig is dolgozol, hogy legyen pénzetek túlélni. Tehát ez nem gáz, ez befektetés, nézz rá így és menni fog.
2015. dec. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mar ide is gyûrûzik kifele az "igényesség": (
2015. dec. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, neked mi a jó frász bajod van? Á, szerintem te se tudod.
2015. dec. 5. 19:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Önsajnáltatás helyett keress ingyenes lehetőségeket nyelvgyakorlásra (milyen országról és nyelvről van szó? Hátha, segíthetek.), kezdj sportolni (akár csak futni járni heti kétszer), tanulj meg mondjuk főzni, de igazán, és akkor mindenki a párodat fogja irigyelni, hogy ilyen menyecskéje van. Szóval, kapd össze magad, akarj is ott élni, ahol vagy, mert ebből a mártírkodásból semmi nem lesz, csak boldogtalanság.
2015. dec. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak kritizálni mert biztos nehéz így külföldön. Nekem is volt ilyen időszakom. De hogy gondoltad azt, hogy te odamész és csak a párod nyakán élősködsz? Mert ez az nincs mit szépíteni rajta...

Mikor én kijöttem biztosra mentem hogy a szakmámban a minimális nyelvtudásom ellenére is el tudjak helyezkedni.

Kit érdekelnek a poénok? Örülök ha megértem mit mondanak.

Azt meg hogy a másik milyen dologgal villant kit érdekel?

Te vagy nagyon butuska, vagy nagyon fiatal lehetsz még. Az óriási hiba hogy csak a párodtól függesz anyagilag! Változtass rajta nagyon gyorsan!

Ezek után szoktak az olyan kérdések jönni hogy: a párommal élek külföldön van egy kisgyerekünk, senkit nem ismerek itt, a párom rosszul bánik velem, nincs pénzem, nem tudok elköltözni, mit tehetnék? Jobb lenne ezt megelőzni nem gondolod???

2015. dec. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jól érzed, az vagy. Nem értesz semmihez, nem tanulsz, nem dolgozol. A párodon élősködsz.

Mit tegyél ellene? Tanulj vmit, menj el dolgozni, iratkozz be nyelvtanfolyamra... Vagy költözz haza, és majd csak akkor menj vissza, ha kitaláltad mit kezdj magaddal.

2015. dec. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mit tehetnék ellene?



Hát mondjuk kezdhetnél magaddal valamit? Ez eddig nem jutott eszedbe? Nem csak tanulni lehet, dolgozni is. Sok ember van aki nem olyan jó nyelvtudással megy külföldre, mégis találnak munkát. Na persze ez nem az álommeló, de nem lehet azonnal tökéletes minden. De bármi mást is csinálhatsz. Mikor kimentél nem jutott eszedbe megtervezni, hogy mihet fogsz kezdeni?

2015. dec. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Esküszöm, hogy ez már nem normális. Minden nap, minden kategóriában megjelentet 2-4 kérdést ugyanarról. Amúgy nem élősködik, a fickója 30 éves, de még egy percet nem dolgozott soha, mostanáig ő tartotta el azt a herét.
2015. dec. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!