Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom szegény, nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom szegény, nem akar semmit az élettől, nem tanul, nincs benne céltudatosság, elherdálja a pénzét. Hogyan lehet így közös jövőnk?

Figyelt kérdés

A barátom szegény családból származik, a 12. osztályt sem végezte el, mert úgy döntött 17 évesen, hogy elköltözik otthonról (családi balhék, válás). Pest elég rossz környékén lakik, helyesen írni nem igazán tud, a szókincse nem a legkifejezőbb, angolul is csak úgy-ahogy (elég magyarosan) tud, a sportolást és továbbképzést feleslegesnek tartja.

3 éve vagyunk együtt. Tehetős értelmiségi családból származom, édesapám cégvezető és fizikus, édesanyám pszichológus és író. Nővérem orvos, én most fejezem be a bölcsészkart. Úgy lettem nevelve, hogy elvárás a diploma, az alapszintű művészeti-képzés, és legalább 2 idegen nyelv elsajátítsa.

Amikor összejöttem a barátommal, természetesen nagy érvágást jelentett ez a családomnak. Kis idő múlva megkedvelték, de tudom, hogy úgy igazán a szívükből nem örülnek ennek a kapcsolatnak. Ez a 3 év arról szólt, hogy elhívtuk magunkkal a barátom mindenhova (síelés, évente 2x külföldi nyaralás, stb). Hetente több alkalommal bevásároltam neki alapvető élelmiszereket, és amikor vele voltam, szinte mindent kifizettem helyette, hogy ne kelljen nélkülöznie (kis tételekre gondolok: mozi, vacsi, gyros, bor, sör, néha cigi stb). Most, hogy hamarosan kézhez kapom a diplomám, úgy érzem, le szeretnék telepedni valaki mellett komolyan. Elkezdem építeni a karrierem (jelenleg van egy alkalmi munkám, amivel jól keresek az átlagfizetéshez képest), szeretnék még pár nyelvet megtanulni, és biztos alapokat helyezni magam köré. Viszont úgy érzem, a barátom ebben meggátol. Ő rendszeresen elkésik a munkahelyéről (jelenleg pincér), elalszik, nem gondolja komolyan, nincs ambíciója. Több munkahelyéről is kirúgták már, mert nem volt megfelelő a hozzáállása. Számos alkalommal kölcsön adtam neki, lakást intéztem, hogy legyen hol laknia, befogadtuk őt, stb. Mindig megígéri, hogy megváltozik, hogy megkomolyodik, hogy lesz pénze. Továbbképezni magát nem akarja, azt mondja, hogy a papír semmit nem ér, és a nyelvvizsga sem, és hogy ő nem tehet róla, hogy szegény családban nőtt fel, a szülei nem támogatták a továbbtanulásban, se semmiben.

Én hiszek benne, hogy valaki papír nélkül, szegény háttérrel is fel tud emelkedni, ehhez viszont rengeteg szorgalom, és egy alapvető érett gondolkodás kell, valamint a tanulás fontosságának elismerése.

Én nem ilyen férfit szeretnék férjnek, aki 2 hét alatt elkölti a fizetésért cigire, energiaitalra és piára, és a családom semmit nem lát belőle.

Nem tartom magam anyagiasnak. 3 éve segítek neki. De most elbizonytalanodtam. Ha eddig nem tett magáért semmit... akkor később hogy fog? Próbáltam vele rengetegszer erről beszélni, volt egy 2 hónapos szakításunk is emiatt, mert besokalltam. Úgy jöttünk újra össze, hogy megváltozott, céltudatos lett. Ez csak a szöveg része volt... Mert ugyanolyan maradt, és megint ott tartok, hogy ha együtt megyünk valahova, akkor a pénzügyei számításaim meg kell kétszereznem, mert nem csak magamra fizetek, hanem rá is.

Sajnálom, hogy hosszú lett, de nem akartam hogy "anyagias" és "tipikus modern lány, csak a pénzes pasikra bukik" kifejezésekkel illessenek.



2015. dec. 15. 23:38
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Ja, és a legfontosabbat kifelejtettem: nagyon-nagyon szeretem őt.
2015. dec. 15. 23:44
 2/40 anonim ***** válasza:
74%
Ne haragudj de eleg naív vagy. Ez a pali csak eloskodni akar rajtad. Azert van veled mert melletted konnyu az elete, ennek tetejebe tudod, hogy milyen de megis MAR 3 EVE egyutt vagytok :D en 26 evesen elertem azt ami masnak csak alom marad de megis egyedul vagyok 2 eve :) azt javaslom keress egy masik ferfit akinek vannak celjai. Kulfoldon is te rendelsz neki az etteremben mert o nem tud Angolul? Nem erzed ezt cikinek? Elvileg neki kellene meghivnia teged vagy a csaladot amiert elvittetek a nyaralasra. Nem tudom en atgondolnam a helyedben.
2015. dec. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Én csak a pénzügyekről beszéltem. Arról nem, hogy érzelmileg mit nyújt nekem. Előtte volt nem egy kapcsolatom (a legtöbb exem gazdag volt), mégsem tudott egyikük sem olyan érzelmi biztonságot nyújtani mint ő, egyikükkel sem voltam annyira egy hullámhosszon, mint vele. És lehet, hogy ez naiv romantika, de soha egyik exem szemébe nem esett olyan jól belenézni, mint most a barátoméba.
2015. dec. 15. 23:55
 4/40 A kérdező kommentje:
(Egyébként igen, én rendeltem neki mindig, amikor külföldön étteremben voltunk. Velem volt először étteremben, azt sem tudta, hogy kell fizetni a számlát. Ciki volt, de ez nem az ő hibája, hogy neki nem volt meg a kerete rá soha.)
2015. dec. 16. 00:01
 5/40 anonim ***** válasza:
92%

"Ha eddig nem tett magáért semmit... akkor később hogy fog?"


Nem, nem fog.

Az egy dolog, hogy az eddigi barátaid némi hiányossággal küzdöttek, de a mostani barátod sem az ideális társ neked.

Fiatal vagy, nem kell ekkora kompromisszumot kötnöd (más életkorban sem).


És ne haragudj, de igenis kihasznál téged és a családodat, hiszen semmit nem tesz magáért, csak élvezi azt, amit kap.


"aki 2 hét alatt elkölti a fizetésért cigire, energiaitalra és piára,"

Mégis MIÉRT vagy mellette?

2015. dec. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 RRR ***** válasza:
96%

sehogy

ez zsákutca

a pasid meg egy élősködő sajnos

2015. dec. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
90%
Azért az kemény, hogy sok nő első netes levélváltásnál rákérdez arra, hogy mivel foglalkozol, mit dolgozol, de te meg együtt vagy tanult, elvileg művelt emberként egy ilyen sráccal évek óta, és ez neked elég. Hm, szép dolog a szerelem, csak önmagában kevés. Talán pont egyfajta belső lázadás miatt vagy egy ilyen emberrel, mert túl keményen fogtak a szüleid. Ez az ő hibájuk, az viszont a te feladatod, hogy ne maradj benne egy ilyen érzelmileg, anyagilag kizsákmányoló kapcsolatban. Ez a srác egy gold digger, csak pasiban.
2015. dec. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Mindezek csak idővel derültek ki. Irodában dolgozott akkor éppen, nem részletezte, és az albérlete nagy volt, igényes (mint később kiderült, a rokonai segítettek és fizették neki, de később elegük lett). Kidobták az albérletről, én kétségbe estem, mert még nem tudtam, hogy ez nála normális (vagy 4 helyről dobták ki, mert nem tudott időben fizetni). Ezek mind fokozatosan, idővel derültek ki, amikor már jócskán bennevoltam a kapcsolatban. És egy nem elhanyagolható tényező: amikor megismerkedtem vele, volt pénze jó darabig, nem is kevés. Később kiderült, hogy hitelt vett fel, amit azóta (4 éve) nem törlesztett!
2015. dec. 16. 00:38
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy fiatalkorában nem tudott tanulni, az nem az ő hibája. Az viszont igen, hogy most is ba*zik az egészre.

Kényelmes ez így neki, hogy van egy gazdag nője, aki még a piáját és a cigijét is állja. Vicc.

Ha jót akarsz magadnak, akkor megszabadulsz tőle, annyit nem ér meg, hogy tönkremenjen a jövőd.

2015. dec. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 Fish1 ***** válasza:
90%

Az szerintem sem sokat jelent, hogy egy embernek hány diplomája van, vagy milyen végzettsége. Egy sima érettségivel vagy anélkül is lehet valaki értelmes, és megtalálhatja a helyét a világban, HA AKARJA.

Az viszont negatívum, hogy nincsenek ambíciói, életcéljai, csak teng-leng és nem tesz magáért semmit. Itt az a legnagyobb gáz, hogy az értékrendetek, az életről alkotott elképzeléseitek nem egyeznek. Én így nem sok jövőt látok ebben, mert ha neki ez kényelmes, akkor továbbra is el fogja várni, hogy támogasd anyagilag, kihúzd a posványból ideiglenesen, stb. Ha pl. együtt laknátok, hogy tudnátok tervezni? Mert szerintem sehogy. Egyikőtök erre húz, a másik arra. Ezért érzed, hogy meggátol, és visszahúz téged, mert nem egy irányba mentek. Egy normális kapcsolatnál ez alapkövetelmény lenne. Vagy ismét beszélnék vele, ezúttal határozottan és komolyan, ráadásul következetesen (pl. mondd neki, hogy adsz neki időt, hogy változzon, de akkor eredményt is látni szeretnél, pl. fél évet - ez alatt kiderülne, hogy tényleg akar-e változni, vagy csak megfelelésből tenné megint), vagy keresnék mást, mert nem sok esélyt látok arra, hogy jó irányba menjen a dolog. Így meg csak vergődés lesz egy idő után.

2015. dec. 16. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!