Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom szegény, nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom szegény, nem akar semmit az élettől, nem tanul, nincs benne céltudatosság, elherdálja a pénzét. Hogyan lehet így közös jövőnk?

Figyelt kérdés

A barátom szegény családból származik, a 12. osztályt sem végezte el, mert úgy döntött 17 évesen, hogy elköltözik otthonról (családi balhék, válás). Pest elég rossz környékén lakik, helyesen írni nem igazán tud, a szókincse nem a legkifejezőbb, angolul is csak úgy-ahogy (elég magyarosan) tud, a sportolást és továbbképzést feleslegesnek tartja.

3 éve vagyunk együtt. Tehetős értelmiségi családból származom, édesapám cégvezető és fizikus, édesanyám pszichológus és író. Nővérem orvos, én most fejezem be a bölcsészkart. Úgy lettem nevelve, hogy elvárás a diploma, az alapszintű művészeti-képzés, és legalább 2 idegen nyelv elsajátítsa.

Amikor összejöttem a barátommal, természetesen nagy érvágást jelentett ez a családomnak. Kis idő múlva megkedvelték, de tudom, hogy úgy igazán a szívükből nem örülnek ennek a kapcsolatnak. Ez a 3 év arról szólt, hogy elhívtuk magunkkal a barátom mindenhova (síelés, évente 2x külföldi nyaralás, stb). Hetente több alkalommal bevásároltam neki alapvető élelmiszereket, és amikor vele voltam, szinte mindent kifizettem helyette, hogy ne kelljen nélkülöznie (kis tételekre gondolok: mozi, vacsi, gyros, bor, sör, néha cigi stb). Most, hogy hamarosan kézhez kapom a diplomám, úgy érzem, le szeretnék telepedni valaki mellett komolyan. Elkezdem építeni a karrierem (jelenleg van egy alkalmi munkám, amivel jól keresek az átlagfizetéshez képest), szeretnék még pár nyelvet megtanulni, és biztos alapokat helyezni magam köré. Viszont úgy érzem, a barátom ebben meggátol. Ő rendszeresen elkésik a munkahelyéről (jelenleg pincér), elalszik, nem gondolja komolyan, nincs ambíciója. Több munkahelyéről is kirúgták már, mert nem volt megfelelő a hozzáállása. Számos alkalommal kölcsön adtam neki, lakást intéztem, hogy legyen hol laknia, befogadtuk őt, stb. Mindig megígéri, hogy megváltozik, hogy megkomolyodik, hogy lesz pénze. Továbbképezni magát nem akarja, azt mondja, hogy a papír semmit nem ér, és a nyelvvizsga sem, és hogy ő nem tehet róla, hogy szegény családban nőtt fel, a szülei nem támogatták a továbbtanulásban, se semmiben.

Én hiszek benne, hogy valaki papír nélkül, szegény háttérrel is fel tud emelkedni, ehhez viszont rengeteg szorgalom, és egy alapvető érett gondolkodás kell, valamint a tanulás fontosságának elismerése.

Én nem ilyen férfit szeretnék férjnek, aki 2 hét alatt elkölti a fizetésért cigire, energiaitalra és piára, és a családom semmit nem lát belőle.

Nem tartom magam anyagiasnak. 3 éve segítek neki. De most elbizonytalanodtam. Ha eddig nem tett magáért semmit... akkor később hogy fog? Próbáltam vele rengetegszer erről beszélni, volt egy 2 hónapos szakításunk is emiatt, mert besokalltam. Úgy jöttünk újra össze, hogy megváltozott, céltudatos lett. Ez csak a szöveg része volt... Mert ugyanolyan maradt, és megint ott tartok, hogy ha együtt megyünk valahova, akkor a pénzügyei számításaim meg kell kétszereznem, mert nem csak magamra fizetek, hanem rá is.

Sajnálom, hogy hosszú lett, de nem akartam hogy "anyagias" és "tipikus modern lány, csak a pénzes pasikra bukik" kifejezésekkel illessenek.



2015. dec. 15. 23:38
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
23%

Megertelek. Ha keresel eleget, akkor talan megleszel a fizetesedbol. En nem rugnam ki, hisz minden komoly vezeto mogott all egy biztos erzelmi hatter. A belso nyugalmad es elegedettseged adja ez a kspcsolat. Ez az erzelmi toltet kepesse tesz arra, h tobbet keress, mint a kettotok jo fizetese lenne.

Biztos nem kotozkodik, balhezik semmiert. Mindig kedves es szamithatsz ra. Ez mindennel tobbet er.


A hozzaszoloknak nem volt meg rossz kapcsolatuk.

N

2015. dec. 16. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Hogy fogsz felnézni rá? Mitől tudnál tisztelni egy ilyen élhetetlen pancsert? Ilyen példát akarsz mutatni a gyerekednek, ilyen férfit akarsz a kisfiadnak apaképnek? Mi lesz, ha egyszer betoppan az életedbe egy férfias, talpraesett, céltudatos ember, akihez képest a nagy szerelmed lábtörlő? Ne nekem válaszold meg ezeket a kérdéseket...
2015. dec. 16. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, mert borzaszto ertelmes, igenyes lanynak tunsz mar csak az irasod alapjan is, de egyetlen dologban valoban tipikus no vagy (mondom ezt nokent): az eloskodo, senkihazi pancser kell neked, mert "szereted". Kerlek, mondd el nekem, hogy ez a kapcsolat megis miben epit teged? Semmiben. Ez nyilvanvalo,es ha egy kapcsolat nem epit, nem motival (mar pedig egy kezdodo, nincstelen alkesz - pia, cigire kolti a fizut, mar csak egy lepes a kocsma, ahonnan te fogod hazarangatni az alberletbe amit a te csaladod fizetne. - Nevetseges. - semmiben nem fog tudni teged epiteni,csak leepiteni. Nincs jovod vele. Hagyd meg ot a hasonloan alacsony szinvonalu lanyoknak. Veluk o jol el lesz, te pedig hidd el hogy talalni fogsz olyat akinek jo erzes lesz a szemebe nezni es vegre magad mogott hagyhatod ezt a nevetseges viszonyt. Hozzad csak hasonlo kvalitasu ember valo, es ezt te is tudod maskulonben nem irnal ide.
2015. dec. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Tűz és víz vagytok...


Te a céltudatos, törekvő ő a céltalan lusta...

Te húzod őt előre, ő viszont téged nagyon is húz vissza!!!


Ha neked ez belefér és szerinted érzelmileg ad annyit, hogy megérje neked egy ilyen alakot magad mellett tartani akkor hajrá...

Csak nehogy az legyen pár év múlva, hogy rájössz mennyi mindent vett el tőled, mennyi lehetőséget hagytál ki miatta és összeadva rájössz, hogy rengeteget vesztettél, de addigra már ugye elmentek azok az évek...


22F

2015. dec. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

lehúz téged.

majd eltartod?

naív vagy, de nagyon.

így akarsz majd vele élni? te melózol, keresel, ő meg elkölti cigire?

2015. dec. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez a jovoben csak rosszabb lesz.


Keress hozzad illo partnert.

2015. dec. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
A kommentek olvasása nélkül mondom,hogy ha ezt tapasztaltam volna már az elején,maximum egy év után rákérdeztem volna,hogy mégis mi a büdös francot akar.A másik,hogy annyi szellemi igénye lehetne,hogy az angolra ráfekszik,ha másra nem.Na meg a munkamorálján is lenne mit csiszolni.Esetleg emlegethetnél neki hírességeket is,akik tényleg nagyon lentről ekzdték és jutottak valahova.Annyi van belőlük,mint a szemét,valamelyikük csak tudná motiválni,amelyikkel lehetne köztük párhuzamot vonni.
2015. dec. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
45%

Komolyan a pofám leszakad, hogy normális, szorgalmas srácok nem találnak maguknak barátnőt és akkor itt egy értelmes nő (az írásodból ítélve) és egy vegetáló véglényre cseszi el az idejét.


Ha vele maradsz, majd lesz gyereketek, és mehetsz 30-as korban a társkeresőkre, hogy találj majd egy balekot, aki eltartja a gyerekedet. Remélem ebben az esetben majd senki nem fog veled szóba állni, mert nem fogod megérdemelni.


Mennyi időt pazaroltál már el rá? Ahelyett, hogy egy olyan társsal legyél együtt, akivel lehet előrehaladni az életben. Ez az ember nem csak élősködik rajtad, hanem hazudik is (azok a szövegek, hogy megváltozik, blabla).

De te "szereted". Gratulálok hozzá!

2015. dec. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem vezet semmire. Az elfogadható, hogy vannak az embernek mélypontjai, ha segítség kell, de 3 év alatt már igazán letehetett volna egy érettségit, ugyanis hiába hajtja, hogy papírral nem megy semmire, épp ellenkezőleg... Az érettségi alap követelmény. Nem tud helyesen írni? Viccelsz? Meg lehet tenni, hogy komolytalankodik az ember, meg lehet próbálni papír, műveltség, ész nélkül valaki lenni, de valljuk be, ez nagyon keveseknek sikerül. A munkáját nem becsüli meg, hidd el, téged sem fog. És most sem becsül, mert ha szeretne, tenne valamit. És egyet értek egy előzővel, tényleg csak élősködik rajtad. Hozzá szokott a jóhoz. Szerelem ide, szerelem oda, én a helyedben régen kiléptem volna évből a kapcsolatból, ugyanis jól érzed: e mellett az ember mellett semmi esélyed egy boldog életre.

23L

2015. dec. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj. Az, hogy nem "tudott" tanulni csak kifogás. Én amikor egész nyarakat végigdolgoztam, illetve hétvégente is 30 km-t utaztam, hogy dolgozhassam egy kalandparkban (egész napom ráment az utazással), vittem a könyvemet a kis hátizsákomban és buszon, kajaszünetben, amikor épp volt pár szabad percem elővettem és tanultam vagy éppen csak olvastam egy regényt. Sikeresen letettem az angol középfokot, regényeket is olvastam angolul. Németül magamtól tanultam meg felsőfokon, soha nem tanultam iskolai keretek között németet. Olaszul most tanulok, szintén teljesen önállóan. Ki akarom magamból hozni a maximumot, szeretnék művelt ember lenni idősebb koromra és magáért a tanulás szeretetéért tanulok. Az sem hátrány persze, hogy karrier szempontjából is elég sok pluszt ad. A másik pedig, hogy nem feltétlen számít a családi háttér. Nekem nem értelmiségiek a szüleim, soha nem olvasnak könyveket, én mégis elkezdtem, mert változtatni akartam. Igaz, hogy szerető családban nőttem fel és tényleg mindent megadtak, amire szükségem volt, de ezt a barátodnak is meg kell értenie, hogy nem lehet ilyen kifogások mögé bújni. Szerintem nem fogjátok jól érezni magatokat később. Eleve más a világnézetetek, gyanítom, hogy a hobbik tekintetében is nagy az eltérés. Gondolj bele ilyen dolgokba. Sok sikert a döntésnél. : )
2015. dec. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!