Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A pénztelenség tönkreteszi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A pénztelenség tönkreteszi a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Sajnos egyre inkább ezt tapasztalom, hiába hallani sokaktól, hogy szegénységben nagyobb a szeretet.

Most épp úgy állunk, hogy nagy összegű számlaelmaradásunk is volt, és az ételre is nehézkes kigazdálkodni.

Egy szerencsém, hogy tudok főzni, így friss zöldség levesalapból meg néhány leveskockából is megoldható, hogy főtt étel legyen otthon.

Viszont sajnos a pénz miatt egyre többet veszekszünk. És ez csak lakbér és kaja, még csak nem is luxus igények.

Plussz most egy hete késik, és rettegek, mi van, ha terhes vagyok. Évek óta ugyanúgy védekezünk (óvszer), és sose volt baleset, de más okot nem tudok elképzelni.

Holnap mindenesetre teszt.

Baba nem fér bele, mert félretettem a tanulmányaim, hogy meg tudjunk élni, de így se megy. Ezzel se tudom, hogy hozakodjak elő...


Aki volt hasonló helyzetben, hogy oldotta meg?


(jelenleg egy minimálbérre vagyunk ketten, mert nekem felmondtak nemrég)


2015. dec. 21. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
2015-végén igen tönkreteszi!
2015. dec. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Keress munkát és a csávóddal együtt tanuljatok tovább, mert két szar minimálbérből 1 ember nem tudna megélni.
2015. dec. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"szegénységben nagyobb a szeretet" - Hallani lehet ugyan, de hogy nem igaz ilyen egyértelműen, arra én tudnék példákat mondani.

Pénzből élünk, szóval akárhogy is állunk hozzá, a megélhetéshez szükséges, a gyereknek sem mondhatod, hogy nincs mit enni. Az embert egyedül is megviseli egy nehéz, pénztelen időszak, a munkanélküliség is, még akkor is, ha egyébként van segítsége, de minél tovább van ebben az állapotban, annál inkább úrrá lesz rajta a haszontalanság érzés, ami eleve az önértékelésének is árt.

Ráadásul itt vannak az ünnepek, ilyenkor még nehezebb elfogadni a tényt, ha szűkös a keret.

2015. dec. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pénz nem boldogít? HAZUGSÁG!! Egy csóró találta ki ezt a mondást az tuti.
2015. dec. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
húzni külföldre
2015. dec. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tönkreteszi a kapcsolatot.

A tied nehéz ügy, de nem reménytelen. Először is keressetek másik albérletet, mert szemmel láthatóan nem bírjátok megfizetni. Ha nincs más, költözzetek haza a szüleitekhez. Második, keress állást, bármilyet. Ha kicsit rendbe jöttél anyagilag, akkor válthatsz jobban fizetőre. Harmadik, folytasd a sulit.

Tiszta stresszben élsz, azért késik.

Kitartás!

2015. dec. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az #5-össel teljesen egyetértek ("húzni külföldre"). Az ötlet viszont, hogy költözzetek a szülőkhöz, nem a legjobb választás. Az még inkább tönkreteszi a kapcsolatot. Ha anyuka egyedül él, akkor még talán, de ha van ott apuka, meg testvérek, meg sógorok, meg azok gyerekei, akkor meg pláne nem.
2015. dec. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!