Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Döntésképtelen vagyok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Döntésképtelen vagyok a kapcsolatomban. Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Párommal lassan 10 éve vagyunk együtt, ebből kb. 7 éve együtt is élünk (elején szülőknél, mostmár egyedül). Első komolyabb kapcsolat mindkettőnknek (én 27, ő 29 éves). Voltak problémák, mint minden kapcsolatban, de ezeket mindig megbeszéltünk, változtattunk, amin tudtunk. Összeségében jól elvagyunk, mások is így látják kívülről. Most nyár végén eljegyeztem, elvileg jövőre tartjuk az esküvőt.

Bennem viszont felvetődtek kételyek, amikkel nem tudok mit kezdeni, csak őrlődök.

Viszont valamiért én úgy érzem részemről kihült a szerelem, befásultam, beszélgetéseknél csak úgy helyeselek, sokszor nem is figyelek rá. Más elfoglaltságokat keresek, kicsit olyan mintha csak élnénk egymás mellett.

Volt már ilyen korábban, akkor változtattunk is, de én megint ehhez a ponthoz jutottam el és megint bizonytalan vagyok. Rajta azt látom, hogy jól érzi magát és elvan a kapcsolatunkban.

A kapcsolatunkban olyan szinten bízok, hogy mindig számíthattunk egymásra, jóban is rosszban is. Bár valószínűleg az évek folyamán megkopott a szerelem és nem tudom eldönteni, hogy szeretem-e még vagy csak a megszokás köt össze minket. Össze vagyok zavarodva, ezen agyalok pár hónapja és már döntenem kellene, mert így nem jó.


Illetve próbálkoztam más lánynál is mostanában (büszke nem vagyok rá, csak valahogy így alakult), elbizonytalanított a dolog, hogy ha ilyet tettem (nem csaltam meg, csak érdeklődtem) akkor valószínűleg nem szeretem eléggé. Úgy érzem én változtam meg az évek alatt és valamiért úgy érzem lépnem kell valamerre, mert így nem biztos, hogy belemerek vágni vele a házasságba.

Főleg miatta nem, mert mi van, ha a későbbiekben is érdeklődök majd más lányok felé és akkor már nem csak próbálkozás lesz, szóval magamban nem vagyok biztos, hogy nem tenném meg. Az pedig akkor már sokkal rosszabb lenne és szemétség az én részemről.

Persze az is lehet, ha elhagynám akkor pedig borzasztóan megbánnám a későbbiekben, hogy elhagytam életem párját, mert hát akkor vesszük észre milyen fontos volt valaki, amikor elveszítjük.

Más is volt már ilyen helyzetben? Mit tanácsoltok? Van jó megoldás erre?

A szünet jó megoldás lenne, ha nem vagyok biztos magamban? Tudom erre sokan azt mondják, hogy csak időhúzás, de mi van, ha nálunk fellobbantja a régi tüzet és szorosabbra fűzi a kihült kapcsolatot?


10 év után óhatatlanul változnak a dolgok, csak már változtatni magamon nincs kedvem valószínűleg vagy nincs motiváció a változásra, nem tudom.

Meg lehet, hogy félek is a bizonytalantól illetve attól is, hogy összetöröm a szívét, mert hát ennyi idő alatt azért sok mindent megélnek az emberek együtt, sok emlék, esemény összeköti az embert, szomorúnak nem szeretném látni.


Lehet hülyeség, de így érzek és szívesen venném mások véleményét is ezzel kapcsolatban.



2015. dec. 23. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélhetnél vele errõl,hogy kicsit bizonytalan vagy és,hogy hiányzik valami a kapcsolatból. Megpróbálhatnátok megint randizni néha mint régebben lehet feldobná a dolgokat. Szerintem megbánnád ha életed párját a célban cserbenhagynád. Azért 29 éves vagy, láttad mennyi nálad fiatalabb kesereg xhogy evek óta magányos?
2015. dec. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, amit első.. Beszélgess vele erről, randizgassatok, próbáljátok feldobni a kapcsolatot. Ne magadon változtass, csak keltsd életre a tüzet.


Elhiszem, ha ehhez nincs mindig kedv, de egy kapcsolatot fenntartani, életben tartani komoly meló. És hidd el, ha mással lennél, ugyanez lenne.. Emiatt kár eldobni.

Szünetet ne kérj, mert annak nagyon rossz üzenete van, én a régi tüzet máshogy próbálnám feléleszteni.


Szóval gondolkozz még ezen kicsit, vele együtt, és ne dobj el mindent magadtól hirtelen felindulásból.

2015. dec. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mondj el neki mindent. Azt a másik csajos dolgot is. És ha ezek után azt mondja hogy ő veled akar élni akkor tényleg szeret és nehézségek árán is veled akar lenni. Nehéz olyan párt találni akivel tényleg igazán jó. Ha most elhagyod őt az is lehet hogy csak rövid kapcsolataid lesznek akik mellett csak szenvedsz és akkor már nem tudod majd vissza szerezni.
2015. dec. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én nem mondanám el neki a másik csajos dolgot. Ha benne is kételyek vannak, akkor lehet, hogy ennyi pont elég, hogy kizökkentse, miközben megoldhat lenne ez a probléma.


Azt mindenképp el kell mondani, hogy úgy érzed hiányzik valami a kapcsolatból és nem igazán tudod, hogy mi az, mit keresel.. Jól esik beszélgetni, ismerkedni (úgy általában).. De a konkrét ismerkedős sztorit én nem mondanám el neki.

2015. dec. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
még mielőtt elvenném, lefutnék pár kört, hogy javitható-e ez a dolog, és utána ismét leülnék megbeszélni ezt önmagammal. senki nem dobja el magától szivesen, amibe időt és energiát fektetett. de nekem nem lenne érv az, hogy a többi is ilyen lesz és ezért maradjak a langyosban, mert ez már most ilyen.szerencs, hogy még nincs gyerek, igy szabadabban dönthetek, nem kell rá is gondolnom a döntés meghozatalakor. van egy mondás, hogy mindenkitől van jobb, nem mintha olyan egyszerű lenne megtalálni, sőt, lehet, rosszabbat találok legközelebb, és sokat kell még keresgélnem. nem biztos, hogy ha mást találok, azzal is ilyen lesz, minden kopik az évek mulásával, de lehet van olyan, akivel máshogy kopna és 10 év után is jobbnak érezném a kapcsolatot vele, mint a mostanival, ráadásul addig előttem áll az illetővel jónéhány szép év is, mire eljutok ebbe a fázisba vele is. abból, amit irsz,én egyelőre nem házasodnék. egyébként a te példád is bizonyitja , amit gyakran látok szakemberektől és a barátaimnál is, hogy akkor jött fel az eljegyzés, házasság, gyerek téma, amikor már az utolsókat rugta a kapcsolat, azt gondolták a lelkük mélyén, ez majd megváltoztat valamit.
2015. dec. 24. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok : "Volt már ilyen korábban, akkor változtattunk is" akkor viszont lehet, hogy ti már tól vagytok azon a ponton, ahol még beválik a tanács, hogy minden javitható. akkor még egy időre javitható volt, ma már nem biztos. ha már megint itt tart a dolog. másrészt nehogy olyan helyzetbe hozd magad, hogy 3 év mulva visszajössz a gyakorira, hogy egyéves a gyerekem, válni szeretnék, mit tanácsoltok, hogy viseljem el, hogy nem élhetek együtt a gyerekemmel, amig felnő..stb. olvass a témában könyveket is, nézz videókat a youtube-on ,ahol pszichológusok, szakemberek beszélnek, adnak tanácsokat, önismerethez, önfejlesztéshez , párkapcsolati gondokhoz. beszéld meg olyan barátokkal is, akik ismernek titeket és kivülről látják a kapcsolatotokat. ennyiből mondjuk nem alkothatok véleményt egy tizéves kapcsolatról, de nekem nem tűnik rózsásnak a helyzet a jövőt tekintve .
2015. dec. 24. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A semmiért ne szakíts vele!

Mondd csak, mikor vittel el utoljára valahová? Mikor ültél le vele egy jót beszélgetni?

Mérlegeld, hogy vajon tudod-e tisztelni, szeretni a párodat! Ha nem, akkor beszéld meg vele! És egyébként is beszélj meg vele mindent.

Házasság előtt állsz, most kell elhatároznod magad.

2015. dec. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a semmiért ? most irta le, hogy fejben már-már a megcsalásnál tart, ami olyan szempontból tök érthető,hogy csak egy nővel volt eddigi életében és 10 éve vannak együtt. emellett irja, hogy csak élnek egymás mellett, már máskor is voltak ilyen ponton, kihultek az érzelmei..stb. ez semmi ? én sem mondanám, h szakitson DE ne is vegye el, ha ilyeneket gondol és igy érez..
2015. dec. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Voltunk mostanában közös programokon (színház, koncert, stb.), jól is éreztük megunkat, de kb. úgy, mint két nagyon jó barát. Olyan a hangulatom mostanában, mint egy hullámvasút, egyszer tökre elvagyok, utána pedig megint ezen gondolkodok.

Valahogy még én is örülök, hogy nincs gyerek, de lassan majd szeretnénk, de, ha így érzek akkor nem tudom, hogy érdemes-e még belevágni.

Egyébként a lánykérés is olyan volt, hogy már többen körülöttem eljegyezték egymást és valahogy úgy éreztem nekem is ezt kell tennem, illetve az idő is ezt kívánta már.

Van egy pár kérdéskör, amit, ha felhozok akkor sok mindent eltudok dönteni, hogy hogyan tovább, mármint a reakcióiból ítélve.

Illetve leülök megbeszélem vele, hogy érzek, természetesen light verzióban, a másik lánnyal a dolgot nem említeném, akkor borulna minden.


A szünetelésen gondolkodom még mindig, mert gyakorlatilag az eddig együtt töltött időt egymás mellett töltöttük, elképzelhetőnek tartom, hogy, ha 1-2 hónapot külön élünk akkor kiderülne hányadán áll a dolog. Lehet, hogy alig bírjuk ki és utána változtatva dolgokon folytatjuk tovább vagy lehet, hogy belátjuk, hogy külön jobb volt és elválnak útjaink.

2015. dec. 25. 17:50
 10/12 anonim ***** válasza:
én vagyok a szkeptikus kommentelő :) nem akarok a kapcsolatod ellen beszélni, ezt leszögezem, hisz nem látunk bele. De hidd el, van vmi a sztereotipiában , én is tapasztalom és most te magad is leirtad, hogy akkor szokták sokal meglépni az eljegyzés, házasság, gyerek tlmét, amikor már gondok vannak és tudat alatt azt remélik, ez majd megoldja.. gyakran nem szokta.
2015. dec. 26. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!