Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti elkezdenétek aggódni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti elkezdenétek aggódni a helyemben, hogy teljesen kiestünk a női-férfi szerepből?

Figyelt kérdés

A minap történt egy eset, ami nagyon kiakasztott, bár nem jeleztem párom felé, mert tudom, hogy nem értene egyet velem, mi több, meg sem értené a problémám.


Szóval meg szerettem volna lepni a páromat, ezért odasettenkedtem, ahol tudtam, hogy kezdi a munkáját. Sofőrként dolgozik, és aznap épp a házától kb. 100 méterre volt a kezdő megállója. 20 perc várakozás után kezdett gyanús lenni a dolog, ezért felhívtam és kiderült, hogy elnéztem a beosztását és csak egy óra múlva kezd. Ott álltam a háza előtt, kint a mínusz 10 fokban és azt mondta, hogy várjam meg, 50 perc múlva jön. Otthon voltak a szülei, akiknek nem mutatott még be, gondolom ezért nem hívott fel. De nagyon bántott, hogy meg sem próbált sietni. A munkakezdés előtt kb. 5 perccel állított be, nem vette a fáradtságot, hogy esetleg igyekezzen és mondjuk 40 perc alatt rendezze le a dolgait, hogy kicsit együtt lehessünk. Konkrétan szétfagytam és még azt sem ajánlotta fel, hogy "Bocs, bár a szüleim itthon vannak, de gyere be a lépcsőházba melegedni addig, nagyon hideg van kint". Szóval tényleg beállított az utolsó pillanatban, nekem addigra az egész arcom tiszta takony volt, még úgy is, hogy sállal eltakartam az arcom, (mégis másfél órát ácsorogtam a hidegben) mondtam, hogy így ne pusziljon meg. Ő ezt tudomásul vette, de ezzel a lendülettel sarkon fordult és elkezdett a kollégájával trécselni. Iszonyú rosszul esett. Én fújom fel?


Azért tettem így fel ezt a kérdést, mert rendszeres eset, csak mindig valamilyen más formában nyilvánul meg, hogy én kedveskedek neki, lesem minden kívánságát, de észre sem veszi magát. Még nem volt komoly kapcsolata, nagyon vágyott már rá, és állandóan bizonygatja, hogy szeret, de valahogy sok dolog nem természetes neki, ami úgy gondolom, hogy elvárható egy férfitól szemben. Főleg úgy, hogy én úgymond a "női szerepet" igyekszem betölteni. Most is azért nem hisztiztem, mert nem akartam munka előtt felzaklatni, még hosszú nap állt előtte. Nem tudatosan csinálja ezt, az biztos, egyszerűen nincs tisztában a párkapcsolati és férfi-nő etikettel. Ami elméletileg nem létezik, de gyakorlatilag viszont igen véleményem szerint.


2016. jan. 25. 23:21
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
De ezek utan miert vagy vele?
2016. jan. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Mert én vagyok neki az első komolyabb nője és reménykedem benne, hogy "ráérez" a dolgokra. Neki ez új és ezt ő maga szokta mondani. Szeretném hinni, hogy lehetséges, hogy "beletanuljon". Nem akarom egyből dobni, mert senki sem hibátlan. De ezt hosszú távon már nem bírnám én sem elviselni.
2016. jan. 25. 23:45
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Az értelmi képességeket és az empátiát nem lehet tanulni. Ne reménykedj, ő ilyen marad.

Az nem kifogás, hogy te vagy az első barátnője, a férfiak többsége a barátod helyében sokkal emberségesebben viselkedett volna ebben a szituációban.

2016. jan. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Egyébként az, hogy nem hagyok egy embert halálrafagyni az utcán nem párkapcsolat kérdése, hanem emberségé, én még akár egy hobót is behívnék a házamba, ha látnám, hogy húsz perce fagyoskodik a kerítésemnél.

A barátod egy tapló, ezen nincs mit szépíteni, de te is buta vagy, mert ez pont nem az a tulajdonság, amiben fejlődni lehet, ez lelki érettségtől függ.

2016. jan. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Nincs itt szó semmilyen férfi-női szerepekről, vagy akármiről,és hogy nem tudja mi a dolga egy férfinek egy párkapcsolatban. A barátod egy érzéketlen bunkó paraszt, ez az igazság.

Nem kell ide semmilyen korábbi "párkapcsolati rutin",én a kutyámat nem hagynám 1.5 órát a hidegben,nemhogy a nőmet.

Ezzel mindent elmondtam, azt hiszem.

2016. jan. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Az en volt pasim is hasonloan erzeketlen volt. Ezert mar csak volt pasi...

Egyreszt : semmibe nem tellett volna ha mar igy alakul, felhivni teged egy reggeli kavera es bemutatni a szuloknek. Vajon miert nem akar bemutatni? Mennyi ideje vagytok egyutt? De hogy lenn szobrozz az utcan amig o reggelizik...

Volt pasimnak egyszer direkt felkeltem reggel hogy keszitsek reggelit es az agyba vigyem neki. Mire o felpillantott es annyit szolt : en nem eszem az agyban. Majd befordult a fal fele es aludt tovabb... Mondjuk en nem hagytam szo nelkul, o ra sem jott hogy bunko volt. Aztan meg volt par hasonlo huzasa, lapat lett a vege. O is anyucival elt egyebkent... Es ez azota se valtozott.

2016. jan. 26. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

El vagy te tévedve.

Egy órát állsz a fagyban, mert nem mehetsz a lakásukba.

NEM vagy komoly kapcsolat számára, még csak érzelmei sincsenek feléd.

Inkább a kollégájával beszél, te meg ott állsz...

Szánalmas.

Fogadjunk, be se mutatott neki.


Nyisd ki a szemed!

Te csak egy lyuk vagy.

A kedvességet, empátiát, meg az udvarlást elvárhatod a pasidtól is. NEM női szerep.


Ha még tűröd is, nehogy "felzaklasd", akkor igazi lábtörlő vagy.

Nem nő.

2016. jan. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Hát kérlek... ha nem hívott be, de még csak nem is sietett, akkor khmm... nem egy úriember.

Nagyon nem!


És hát akkor SzVSz két lehetőség van:

1. Ehhez idomulsz, és te is ráhagyod a problémáit. Illetve hát nem számítasz rá a sajátjaidban.

2. Keresel egy nála empatikusabb és figyelmesebb férfit.

2016. jan. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Azért arra várni, hogy "ráérezzen", miközben látod, hogy nem érez rá, szerintem elég butaság a részedről, már ne is haragudj. Azt nem mondod, hogy neked első férfi-e az életedben, de ha nem, akkor igazán tudhatnád, hogy a férfak általában nagyon nem szoktak "ráérezni" dolgokra. Akiknek korábban ez maguktól ment, jellemzően azért volt így, mert korábban mondták nekik. Neked is érdemes lenne segítened őt, hogy "beletanuljon" a komoly kapcsolatba, és az ilyen dolgokat- nem hiszivel, hanem értelmesen- elmondani neki, mit csinált rosszul, miért érzed azt, amit, hogyan lehet ezt legközelebb jól csinálni. Egyébként nem fog fejlődni. Igazságtalanság lenne engem szidni azért, mert anyukám nem tanította meg, hogyan kell késsel-villával enni. Sarkított példa, de nagyjából hasonló helyzetet ír le. Annyi, hogy te nem az anyja vagy, hanem a barátnője, de nem is enni tanítod, hanem párkapcsolatban működni. Azért, mielőtt nagy hévvel szakítasz vele, én tennék egy próbát az igazi párkapcsolati működtetés terén is, amikor nem csak csendben várakozok, hogy "ráérezzen", hanem esetleg teszek is ennek érdekében.


Egyébként, megértelek, nehogy azt hidd, szerintem abszolút jogos a kiakadásod, mert valóban bunkóság volt tőle, és határozottan felháborító, ahogy viselkedett, DE. Te hívatlanul, váratlanul megjelentél a munkahelyén, teljesen belezavarva az ő megszokott rutinjába, anélkül, hogy lehetőséget kapott volna bármilyen módon is felkészülni rá. És felháborodtál azon, hogy nem úgy viselkedett, ahogy szerinted egy úriembertől elvárható lenne. Nem azon vitatkozom, hogy jogos-e a dolog vagy sem, mert ez vitán felül áll, csak a helyzet abszurditását próbálom kicsit megvilágítani: ha hozzám beállít egy barátnőm mondjuk, hívatlanul és minden előzetes bejelentés nélkül, miközben én nagyban készülődök dolgozni pl, akkor én sem biztos, hogy örülnék neki. Oké, hogy nem hagynám a mínusz tízben kint fagyoskodni, de szerintem arra számít az ember ilyenkor, hogy ha mondom, hogy hé, még egy óra, mire megyek, akkor a másik elmegy, nem lesz hülye, hogy másfél órát vár rám, és még én vagyok a rossz, hogy nem hagytam csapot-papot ott a kedvéért, hogy őt pesztrálgassam. Csak az érem másik oldala.

2016. jan. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%

Hee??

Már bocs,de hogy te a kicsi fejedbe vetted,hogy "meglepetés" címszóval elbattyogsz eléjük halálra fagyni,amíg pl.neki előre tervezett programjai voltak,hát én se dobtam volna mindent el.

Kb.keresztbehúztad a terveit aznapra...

Szóval nem értem mit rinyálsz!

Én pl.rühellem a meglepetéseket,nekem ne szervezkedjen senki,mert nincs is annál rosszabb,mint mikor valami tök más dolgot kéne csinálnod,mint amit a "meglepő" emberke gondol

2016. jan. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!