Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti elkezdenétek aggódni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti elkezdenétek aggódni a helyemben, hogy teljesen kiestünk a női-férfi szerepből?

Figyelt kérdés

A minap történt egy eset, ami nagyon kiakasztott, bár nem jeleztem párom felé, mert tudom, hogy nem értene egyet velem, mi több, meg sem értené a problémám.


Szóval meg szerettem volna lepni a páromat, ezért odasettenkedtem, ahol tudtam, hogy kezdi a munkáját. Sofőrként dolgozik, és aznap épp a házától kb. 100 méterre volt a kezdő megállója. 20 perc várakozás után kezdett gyanús lenni a dolog, ezért felhívtam és kiderült, hogy elnéztem a beosztását és csak egy óra múlva kezd. Ott álltam a háza előtt, kint a mínusz 10 fokban és azt mondta, hogy várjam meg, 50 perc múlva jön. Otthon voltak a szülei, akiknek nem mutatott még be, gondolom ezért nem hívott fel. De nagyon bántott, hogy meg sem próbált sietni. A munkakezdés előtt kb. 5 perccel állított be, nem vette a fáradtságot, hogy esetleg igyekezzen és mondjuk 40 perc alatt rendezze le a dolgait, hogy kicsit együtt lehessünk. Konkrétan szétfagytam és még azt sem ajánlotta fel, hogy "Bocs, bár a szüleim itthon vannak, de gyere be a lépcsőházba melegedni addig, nagyon hideg van kint". Szóval tényleg beállított az utolsó pillanatban, nekem addigra az egész arcom tiszta takony volt, még úgy is, hogy sállal eltakartam az arcom, (mégis másfél órát ácsorogtam a hidegben) mondtam, hogy így ne pusziljon meg. Ő ezt tudomásul vette, de ezzel a lendülettel sarkon fordult és elkezdett a kollégájával trécselni. Iszonyú rosszul esett. Én fújom fel?


Azért tettem így fel ezt a kérdést, mert rendszeres eset, csak mindig valamilyen más formában nyilvánul meg, hogy én kedveskedek neki, lesem minden kívánságát, de észre sem veszi magát. Még nem volt komoly kapcsolata, nagyon vágyott már rá, és állandóan bizonygatja, hogy szeret, de valahogy sok dolog nem természetes neki, ami úgy gondolom, hogy elvárható egy férfitól szemben. Főleg úgy, hogy én úgymond a "női szerepet" igyekszem betölteni. Most is azért nem hisztiztem, mert nem akartam munka előtt felzaklatni, még hosszú nap állt előtte. Nem tudatosan csinálja ezt, az biztos, egyszerűen nincs tisztában a párkapcsolati és férfi-nő etikettel. Ami elméletileg nem létezik, de gyakorlatilag viszont igen véleményem szerint.


2016. jan. 25. 23:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
26%

Jah és arról nem is beszélve,hogy te komoly 50 percet vártál rá??? Ahelyett hogy helyváltoztatásra képes élőlényként elmentél volna melegedni valahová???

Te nem vagy 100as!

2016. jan. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg nem szép, amit csinált/csinál.

Viszont ez a női-férfi szerep meg párkapcsolati etikett hülyeség. Nem egy külő kódexről vagy normáról van szó, hanem a ti kapcsolatotokról, két emberről. Tökmindegy, hogy ez milyen viszonyban áll a tradícionális szerepekkel. Te arra fókuszálj, hogy mik az igényeid, mi esik jól, mit akarsz tőle és a kapcsolattól, az elvárásaidat ne külső szempontok szerint alakítsd ki!

A megoldás, mint mindig, az, hogy ezt nyugodtan, nyíltan megbeszélitek, úgy, hogy mindketten azzal a szándékkal álltok neki, hogy megoldjátok a problémát. Ő értse meg, hogy te hogy élted meg ezt, és hogyan próbálsz kedveskedni neki, te pedig értsd meg azt, hogy ő ezeket miért nem úgy kezeli, ahogy te szeretnéd. Ha megértitek a másik nézőpontját, akkor tudtok változtatni, kompromisszumot kötni. Számonkérés, vádolás, okolás, védekezés, veszekedés nélkül. Nem nehéz.

2016. jan. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 omba ***** válasza:
100%

Nem a szerepcsere itt a gond...

Vannak olyan emberek (szerintem érzékelten,fantáziátlan bunkók), akik nem értékelik a meglepetéseket, vagy észre se veszik. Van ilyen férfi is nő is - együtt jók lehetnek.


Ha a szüleinek nem mutat be, az elég gáz, főleg, ha szrrá fagytál és behív a lépcsőházba - mifelénk NEM ez az úriember.


Én akkor is megcsókolnám a kedvesemet, ha csupa takony volna, mondjuk én szeretem.


Vársz rá egy csomó időt, és nekiáll a kllégával beszélgetni: piros lap.


De aki 26 évesen visszaköltözik anyukához, az meg nem férfi: egy tacskó, bármi is az indoka.



Nem a te dolgod, hogy embert nevelj belőle, már így is túl sokat kapott, miért is????

2016. jan. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
74%

De, teljesen felborult a rend.

Régen még a pasik álltak a nők ablaka alatt, hogy egy percre láthassák imádatuk tárgyát, meg úgy általában ők udvaroltak.


Az van, hogy te meg beszo.ptad azt a dumát, hogy "nekem te vagy az első komoly".

Mert az annyira jó dolog....

Ennyi idősen nem volt normális kapcsolata, szerinted nem defektes??? Mitől vagy komoly barátnő, fel se vállal??


Nem mutat be a szüleinek, nem hív fel, inkább fagyj meg a ház előtt, és le se sza.r a kollégája előtt.


Kétszer is elolvastam, amit írtál, de ku.rvára nem találom a női szerepet.


A nő legyen a férfinak jutalom, a díj, amiért küzdeni kell, a trófea amire büszke, és amit védelmez és dicsekszik vele.

Arról szó nincs, hogy ki kéne nyalni a szőrös valagát, és hagyni kell, hogy a szádba hamuzzon. Mi az, hogy lesed minden kívánságát? Mindezt VISZONZÁS NÉLKÜL!!!

A megalázkodás egyáltalán nem nőies.


Áruld már el, mit nyújtott neked eddig ez a szupermen, hogy ennyire lihegve futsz utána?


A férfi-női etikett kimerül nálatok abban, hogy a nő olyan, mint a parketta. Elsőre jól lefekteted, és egy életen át taposhatsz rajta.

2016. jan. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
56%
.
2016. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Költőnő? ***** válasza:
az nem női szerep, ha szeretetlotyóként lesed minden szavát, ő meg kegyeskedik ezt kvázi érzelmi autistaként eltűrni.
2016. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

>A nő legyen a férfinak jutalom, a díj, amiért küzdeni kell, a trófea amire büszke, és amit védelmez és dicsekszik vele.


Tehát épp hogy a nő fenekét kéne kinyalni. Őket beállítani díjnak, jutalomnak és trófeának szintén káros. Miért ne lehetne a nő egyenrangú társ, akit tisztelni és szeretni lehet, és aki viszont tisztel és szeret? Nekem nem kell trófea, és azt sem fogadom el, hogy a férfi dolga teperni utána. Aki akar valamit, teperjen, legyen férfi vagy nő. Nincs különbség.


Mielőtt bárki fröcsögve nekem támadna, én is egyetértek azzal, hogy a kérdezővel rosszul bánt a kérdezővel a párja. De sem a problémát, sem a megoldást nem a nemi szerepekben kell keresni.

2016. jan. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
25-ös! Teljesen egyetértek! xD
2016. jan. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Úristen, pár nap alatt mennyi válasz felhalmozódott. Hihetetlen milyen támadólag tudnak egyesek írni. Gondolkoztam, hogy írok egy kifejtős kommentet, de inkább nem. A normális válaszokat köszönöm, az okoskodó, agresszív támadók megkímélhettek volna.
2016. jan. 28. 00:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!