Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy párkapcsolatban az egyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy párkapcsolatban az egyik félnek a másik a legfontosabb a világon, nem?

Figyelt kérdés

3 év járás, én 19L ő 20F.

Pár hete egy veszekedés közben mondta azt nekem barátom, hogy nem merné kategorikusan kijelenteni, hogy én vagyok számára a legfontosabb a világon. Ezen akkor eléggé szétcsúsztam, viszont mára már kihevertem, csupán kíváncsi lennék mások véleményére.

Nekem ő a legfontosabb a világon, és ezt tudja is. Én sokkal ragaszkodóbb vagyok, mint ő, ezzel is tisztában vagyunk. A kérdés: akik párkapcsolatban élnek, kit tartanak számukra a legfontosabbnak a világon?



2016. febr. 3. 21:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, elgondolkodtatóak. Ezentúl próbálom majd máshogy felfogni ezt a "fontosság" dolgot, mert rávilágítottatok, hogy ez így nem teljesen jó.
2016. febr. 3. 22:17
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az nem jó, ha a másik a legfontosabb a világon, szerintem. Mi van akkor, ha valamiért szétmentek? (nem mintha számítana rá bárki is, és ezt tudatosan előre megtervezné) Akkor egyedül maradsz a világban, célok és élni akarás nélkül? Vagy ha nem is szakítatok, de valamelyikőtök munka/tanulmányok miatt hosszabb időre elutazik külföldre, akkor a másik hónapokon át csak malmozik és a falat bámulva várja haza a másikat?


Szerintem ahhoz, hogy az embernek legyen egy egészséges lelkivilága és egy kiegyensúlyozott kapcsolata, nem szabad a másikat az első és legfontosabb, egyetlen célként kitűzni. Kell más is, hogy ne csak a mindennapok szürkesége vegyen körül, ha éppen Ő nincs melletted, mert különben ha nincs, abba igen hamar bele lehet makkanni.


Én sem tudnék egy fix, magabiztosan tartható fontossági sorrendet felállítani. A barátomon kívül fontos a magam önállósága, a munkám, a tanulmányaim, a barátaim, hobbim, társaságom, családom, még a macskám is. Nem érezném jól magam, ha ezek közül bármelyik hiányozna, nem mondhatom, hogy az egyik jelentősen fontosabb a másiknál.

Mondom mindezt úgy, hogy együtt élek a párommal, iszonyú ragaszkodó vagyok, és nagyon-nagyon szeretem őt.

2016. febr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%

Azon talan 'kevesek' koze tartozunk, akik bar eszmeletlenul imadjuk egymast, nem gondoljuk, hogy a masik fel a legfontosabb.

Onzo, tulelesre torekvo allatok vagyunk mind. Az "en" a legfontosabb. Utana jon csak a "mi".

Ezt mindketten igy gondoljuk.

Ha o lenne szamomra a legfontosabb, mint elobb irtak, onmagammal csesznek csak ki, mert mivan, ha neadjist' meghal, mi lesz velem? Vege az eletemnek mert eletem legfontosabbja odaveszett?


38N, 44F, 9 ev

2016. febr. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én egy picit kiegészíteném azt, amit az előttem szólók írtak, vagyis hogy mindenkinek önmagának kell a legfontosabbnak lenni a kapcsolatban. Ez így önzőnek hangozhat, de valójában a másik fél érdeke is ez!

Mert - tapasztalat - akkor tudok ideális társ lenni, ha jól érzem magam a bőrömben. Ha elfojtom a kapcsolatban a saját igényeimet, érdekeimet, akkor egy idő után megkeseredett, frusztrált leszek, és ez egyáltalán nem tesz jót a kapcsolatnak.

Azt tartom optimálisnak, ha a felek képesek érvényesíteni a SAJÁT igényeiket (mindkét fél), ettől lesznek ugyanis kiegyensúlyozottak, és ettől válik a kapcsolat is harmonikussá.


Sőt, továbbmegyek! Az összes emberi kapcsolat közül az anya-gyermek kapcsolatot tartják a leginkább önzetlennek. Nekem ezzel is az a tapasztalatom, hogy ha mártírt játszom, és alárendelem magam a gyermekem igényeinek, akkor annak (hosszú távon) ő issza meg a levét, mert türelmetlen, frusztrált leszek vele. Ha azonban a saját igényeimre koncentrálok, akkor sokkal türelmesebb, megértőbb, kiegyensúlyozottabb leszek a gyermekemmel.


Szóval szerintem minden kapcsolatban az a legfontosabb, hogy mindenki a saját boldogságát tartsa szem előtt, mert akkor tud mások számára is pozitívumokat nyújtani.

2016. febr. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, próbálok változtatni akkor :)
2016. febr. 4. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!