Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni abban a helyzetben, ha én iskolázottabb vagyok nőként, valószínűleg magasabb fizetéssel, mint a párom és ez rettentően zavarja?

Figyelt kérdés
Jelenleg még hallgató vagyok, de a képzésem vége felé járok már. Olyan szakmám lesz, amivel jóval többet is kereshetek, mint most ő. Konzervatívabb nézeteket vall, és az eddigi elszólásaiból következtetek arra, hogy kisebbségi komplexust okoz nála, ha én több pénzt keresek, mint ő.
2016. febr. 6. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Semmit nem lehet tenni. Vagy nyer a lottón és több pénze lesz vagy ennyi volt. Most már elég nehézkesen tudná képezni magát mert ugye neki is élnie kell valamiből.
2016. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
En orvos vagyok. Sajnos a szerelő párom nem tudta feldolgozni a helyzetet,pedig egy nagyon művelt ember volt. Az anyagi különbségeket sem ereztettem vele,megsem működött.
2016. febr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha nem kezd el legalább az okostelefonján duolingózn vagy sudokúzni,ezzel edzve az agyát,akkor vagy elfogadod,hogy csak te alkalmazkodsz és körül ugrálod vagy egy idő után megállsz kezedet feltartva,mint a sámán és kimondod a végét.
2016. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ő tudja megoldani, mert ez a saját belső ügye, önértékelési problémája.

Semmiképpen nem tartom egészséges dolognak, ha valaki önbecsülése attól függ, hogy mennyivel nagyobb, szebb, jobb, magasabb keresetű másoknál. Ha valaki "alámászik", csak hogy megfeleljen neki (pl. hasonló esetben keres egy rosszabb fizetésű munkát), azzal csak a problémát erősíti, de nem oldja meg.

Saját magának kell leszámolnia a saját hülyeségeivel.

2016. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozzatok ezzel.

Van több ismerősöm, aki kiváló szakmunkás, és magasan jobb fizetése van, mint sok diplomásnak. (Van köztük asztalos, karosszériás, szobafestő...)

Másrészt az még a jövő zenéje, hogy milyen munkád és munkahelyed lesz, ne igyál előre a medve bőrére.

Mert olyat is ismerek, aki biztos volt benne, hogy a mérnöki diplomájával a környéken kapkodni fognak érte, és két év munkanélküliség után most krumplit süt Londonban.


Nyugodtan legyetek konzervatívak, hagyományos értékrenddel: ő viszi a nehéz csomagokat, kinyitja előtted az ajtót, te mosogatsz, ő meg fát vág. Ennyi.

Nem feltétlen kell abban dagonyázni, hogy mert a férfi többet keres, a nőnek meg otthon a helye, ne rontsa meg az elméjét a főiskolán, irgumburgum.

Legyen rá büszke, hogy milyen talpraesett, okos nőt sikerült megfognia. :)

2016. febr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Vard ki a veget az egesznek, lehet Mekinel nem fogsz tovabb jutni, akkor mar nem fog ez zavarni.
2016. febr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Milyen jóindulatú emberek... Lesz munkám, miattam nem kell "aggódnotok". A többi választ meg köszönöm.
2016. febr. 6. 12:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Te nem tudsz semmit tenni.

Vagy ő küzdi le ezt magában, vagy keres egy jobb munkát - ebben esetleg te is segíthetsz neki ha van rá lehetőséged.

Vagy képzi magát.

2016. febr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem beszélek magas lóról, jézusom. Nagyon megkeseredett ember lehetsz. Nem hordom fent az orromat, csak egyszerűen egy keresett szakma keltette fel az érdeklődésemet még anno, és a statisztika szerint jó esélyem van olyan állást szerezni, ahol megbecsülnek és valószínűleg nem annyi pénzt adnak, mintegy érettségivel rendelkező személynek. Ezek tényekből és nem felsőbbrendűség érzetből fakadnak.
2016. febr. 6. 12:43
 10/13 anonim ***** válasza:

Nalunk is en (a nő) vagyok az iskolazottabb, de "szerencsere" az élethez valo esze neki van tobb. A mindennapi dolgokhoz is jobban ert.

Mindig mondom neki, hogy milyen okos, ezert (remelem) nincs kisebbrendusegi erzese.

Amikor tobbet kerestem, nem jutott eszembe, hogy ez zavarhatná, o pedig nem ereztette.

Most gyesen vagyok igy ő kap tobbet. :)

2016. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!