Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet feldolgozni egy 9...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet feldolgozni egy 9 éves kapcsolat véget egy szociopataval?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz , tul akarok lenni , sokszor jobban szerettem mindennel, tudtam h az! Nagyon az!

2016. febr. 7. 15:28
1 2 3
 1/28 Kenzo Tenma ***** válasza:
Idővel menni fog. Elkerülhetetlen az első pár hónapban, hogy folyton ezen rágódj, de ezen át kell esni. Addig is foglald le magad, járj el társaságba, eddz, keress új hobbit, barátokat.
2016. febr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
En egy bi polar depressziostol keszulok elvalni igy 6 ev utan, szoval biztos h egy ido utan tulleszel rajta:-)
2016. febr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy lelkileg totálisan függők tőle, tudja h nekem milyen fontos meg hogy mennyire szeretem, a kilenc ev alatt millioszor megtörtént, hogy semmiség en megsértődik es szakít velem, eltelik par nap en megkeresem, mert ugy erzem nem bírom nélküle,es akkor ujra minden rendben, ujra " boldogsag" aztan hirtelen megint valamit talál ami miatt hibaztathat, ujra megalázkodom neki ...kozben normális pillanataiban elmondja , hogy nem tudna élni nélkülem ...ebbe bele orulok!!!!
2016. febr. 7. 16:17
 4/28 Kenzo Tenma ***** válasza:
Ha beleőrülsz, akkor le kell zárni.
2016. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudatosítod magadban, hogy amit szerettél benne, az csupán az álarca volt, nem ő maga, akkor talán könnyebb lesz. A legnehezebb persze ennek a beismerése, hisz szeretni jó dolog, és az embernek sokszor a saját érzései hiányozhatnak a legjobban, de ezt egy erre érdemesebb emberrel szemben újra átélheted anélkül, hogy fájdalmat okozzon.

Lehet, hogy megjátssza, hogy fontos vagy neki, és ez megnehezíti a dolgod, de ha tudod, hogy szociopata, akkor gondolom tisztában vagy a személyiségzavar mibenlétével. Neki mindegy, hogy kit használ ki, senkihez sem ragaszkodik, számára bárki helyettesíthető, a lényeg, hogy kiszolgálja valaki, és uralkodhasson rajta testileg-lelkileg. Miért ragaszkodnál olyan valakihez, aki csak érdekből volt kedves hozzád, és aki csak szórakozott veled, és aki nem értékelt téged, csak „használt”? Örülj, hogy 9 év után végre szabad leszel. Egy ilyen emberrel nem szabadott volna elpazarolni ennyi évet.

2016. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat olvastam a szociopatak rol, pontosan ra illik minden ... Tudom mar egy ideje... Az első években nagyon boldog voltam mellette, akkoriban szinte belém kódolta hogy soha senki nem fog igy szeretni mint o stb... Most meg fogjam fel hogy ez csak duma volt amiben szentül hittem nem valódi.. Mint egy tárgy el lettem dobva igen elvette az éveim , a büszkeségem totálisan anyagilag is kihasznált ott ahol csak tudott! Ez igy nagyon nehéz. Persze igazatok van es koszonom a válaszokat ! Szeretnek ezen tul lenni valahova eltenni magamban, es valahogy megtanulni ugy élni , h nincs akinek meg kell felelnem
2016. febr. 7. 16:33
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Az elején sem szeretett, hisz az ilyen ember erre képtelen, az csak a „beetető időszak” volt, hogy magához láncoljon, és függőség alakuljon ki benne. Azon a hazug időszakon sincs mit visszasírnod. Egy nagy átverés volt az egész. Ő mindig is ilyen volt, nem változott, csak belefáradt a szerepjátékba, vagy új áldozatra fáj a foga.


Fogd fel úgy, mint egy elvonókúrát. Ha elmúlnak az elvonási tünetek, utána erősnek fogod érezni magad, és örülni fogsz, hogy megszabadultál tőle, mert egy szociopata igazi énje rendkívül taszító. Most még hol gyűlölöd, hol szereted, ami tudom, őrjítő tud lenni, de eljön az idő, amikor közömbös leszel vele szemben, és ez fogja jelenteni igazán a szabadulást.


Magadnak akarj megfelelni. Közhely, de magadat szeresd annyira, hogy ne szorulj rá az ő álságos szeretetére. Fel kellene építened magadban újra azt az ént, aki azelőtt voltál, mielőtt megismerted őt. Vedd számba az értékes tulajdonságaidat, ha kell, menj vissza a gyerekkorodig, lásd magad úgy, mint egy kedves, ártatlan kislányt, aki nem arra született, hogy egy szörnyeteg majdan kihasználja, és elvegye az önbecsülését, és kénye-kedve szerint rángassa, játsszon vele, tönkretegye az életét.

2016. febr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
jav: függőség alakuljon ki benned.
2016. febr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom!!! Remelem igy lesz! :)
2016. febr. 7. 17:14
 10/28 anonim ***** válasza:
60%

Azt mondod sokat olvastál a szociopatákról, meg hogy ő is az.

Olyanokról nem olvastál akik ilyen emberekhez betegesen ragaszkodnak?

Mert szerintem inkább arról kellett volna...

2016. febr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!