Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Védekezéssel kapcsolatos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Védekezéssel kapcsolatos probléma, tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Az a "problémám", hogy nem akarok fogamzásgátlót szedni. Tudom, most majd jönnek a válaszok hogy XY embernek bevált és nem lett semmi baja töle. Én ezt aláírom, lehet, de én egyszerüen nem szeretném kitenni a szervezetem ennek a lehetséges rossznak. Persze, eszembe jutott, hogy "kellene", de csak kötelességböl, szívem szerint sose szedném, ha nem "muszáj". És itt a gond, hogy persze, nem muszáj, de a másik oldalon meg folyton rossz érzésem van emiatt, hoy az egész a barátomra hárul, mivel ugye óvszerrel védekezünk. Nem arról van szó, hogy rámeröltetné, soha egy szóval se mondta, hogy nem akar óvszert húzni, csak néha-néha megkérdezi, hogy nem gondoltam-e meg magam a tablettával kapcsolatban. Szóval gondolom, hogy örülne neki abból a szempontból, hogy nem kellene az óvszerrel bajlódni, az az idö kicsit zavaró meg minden. Viszont az az érzésem, hogy nem igazán van tisztában azzal, hogy milyen esetleges hatásai lehetnének a tablettának a szervezetemre, bár próbáltam magyarázni, de ha szóba jön a téma, nehéz beszélnem róla. Szóval, ahogy leírtam, szívem szerint sosem szedném, de mégis eszembe jutott, hogy ha esetleg több alkalomról lenne szó, jobban hajlanék felé, de a másik dolog meg, hogy heti 1-2 alkalomról van szó abból kifolyólag, hogy csak hétvégén tudunk igazán együtt lenni, de ez most mindegy, csak így még feleslegesebb terhelésnek érezném.

Szóval nem tudom, fog-e ez menni hosszútávon, ha tudom, hogy bár nem kényszerít meg nem mondja, hogy nem húz gumit semmi pénzért, de mégis tudom, hogy jobban szeretné, ha én szedném. Nekem meg folyamatos lekiismeret-furdalásom van miatta, hiába tudom az eszemmel, amit tudok. Vagy mégis nekem kéne "feláldozni" magam? Mit lehet ilyenkor tenni? Volt valaki hasonló helyzetben?

(most jutott eszembe, hogy majd ajánlotok "más fogamzásgátlási módszert", de annyit néztem, mi jöhet szóba, ilyen pharmatex meg hasonlók tudjuk mennyire megbízhatók, de azért ha valaki tud mást is, persze leírhatja)


2016. febr. 9. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Íme: [link]


Mi mindketten utáljuk a gumit, élvezhetetlen számukra benne a szex, fogigátlót meg már szedhetek. Ugyanolyan megbízható, mint a gumi, mégis lehet érezni egymást rendesen.

2016. febr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hormonmentes spiral. Gyerek elott is felteszik. Kell par honap mig hozzaszokik a szervezet, de aztan a legjobb (gumiztam is, tablettaztam is, naptarmodszereztem is korabban)

29N

2016. febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az első hozzászólóval!


Ha normális nőgyógyászod van, akkor tőle is kérhetsz tippeket, hogy mit ajánl!

Utánaolvasol neten, és ha valamelyik szimpi, akkor mutasd meg a párodnak, hogy ő mit szól hozzá. :)

2016. febr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

A gumi a legjobb.

Vagy a peniszgyuru plusz pharmatex huvelytabletta.


Soha ne szedj foggatlo tablettat. Egy eletre tonkretesz : szaraz huvely, tizedannyi orgazmus, nem tudsz osztonosen magadhoz illo part talalni. A nemi vagyad is lenullazza. Ha ezeket valaki mondta volna, akkor sohasem szedtem volna. Az egesz eletemet tonkretette.

Mostmar nem szedem es az evekig tarto szenvedes sorozat utan feludules gumit hasznalni.

2016. febr. 10. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 valószínűleg számodra nem megfelelő készítményt próbáltál ki, meg kellett volna mondani a nőgyógyásznak.


Kérdező, neked meg azt tudom mondani, hogy az óvszer elszakadhat, az esemény utáni pedig jóval durvább dolgoknak teszi ki a tested.


Én már régóta szedek és semmi negatív hatás nem volt, illetve ami igen, azt előjátékkal meg lehet oldani. Én szeretem azt a biztonságtudatot, hogy bármi történik, én védve vagyok meg aztán nekem az elég illúzióromboló, mikor abba kell hagyni a dolgokat, hogy felhőzza a gumit.


Egyébként mit értesz negatív hatás alatt? Ez csak egy kis adag hormon, szerintem egyáltalán nem olyasmi, amitől meg kéne ijedni. Nem úgy, mint az eseményutáni.

2016. febr. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Létezik hüvelygyűrű is, ennek is minimális a hormontartalma, mint egyébként már a legtöbb tablettának. Én a Nuvaring és a fogamzásgátló tabletta között vacilláltam, de azért maradtam a tablettánál, mert én nem szeretek magamba dugni mindenféle műanyagot, éppen ezért nem használok tampont se.

Ha valakinek mindenféle problémája van a tablettától, akkor az egyszerűen nem a megfelelő tablettát kapta. Én nem híztam meg a gyógyszertől (sőt, talán kicsit fogytam is), ugyanannyira, ha nem jobban kívánom a páromat, az orgazmus meg a párodon múlik, nem a tablettán. :)))

Nekem sosem mondta a párom, hogy szedjek tablettát, de volt, hogy megszakítással védekeztünk, nem sokszor, de előfordult. Hálistennek sosem volt semmi baj, de ezért döntöttem így, hogy akkor a tabletta még mindig jobb, mint egy gyerek, most.

Ja igen, és eléggé szeretjük a spontán szexet, pl. szeretünk egymásnak esni a zuhanyzóban, most azért valljuk be elég kiábrándító lenne, ha a barátom álló farokkal kiszaladna feloperálni magára az óvszert... Nekem nagyon meg tudja ölni a hangulatot..

2016. febr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, talán mégis jobban utána kellene néznm a többi lehetőségnek :)

A tablettához annyit, hogy tudom, hogy sok nőnek semmi baja tőle, ez tök jó. De én ebben kicsit hipochonder vagyok, egyszerüen zavarna, hogy folyamatosan egy adag hormont tömök magamba, meg amióta tudom,mit is okoz igazából a fog.gátlo, tehát lényegében meggátolja a női szervezt természees müködését, még jobban kiakadtam. Szerintem félnék,hogy mi ha mégis pont nekem nem lenne utána többet peteérésem, stb. Kis eséllyel ugyan, de nagyon sok mindent okozhat a tabi, és én paranoiás vagyok,aza baj :D

2016. febr. 10. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!