Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen egy átlagos párkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen egy átlagos párkapcsolat? - Mennyire boldog és vidám? Mennyit foglalkoztok a párotokkal? A külvilági (pl. munkahelyi) élmények mennyire hatnak rá?

Figyelt kérdés

Az első barátnőmmel remekül kijöttünk, a többi párkapcsolatom (az utóbbi 6 év alatt) viszont abszolút katasztrófa volt. - Nem tudom, velem van a baj, rossz a hozzáállásom, vagy... nem értem!?

Sokan mondják, hogy az első azért volt tökéletes, mert az volt az első, szerelmesek voltunk, stb.


Az első tényleg tökéletes volt, laza felfogás, jól kijöttünk, rengeteget hülyéskedtünk, extrém helyzetekben is mindig vidámak, és boldogok voltunk. Pl.: Fociztunk a szobában, beleestem az üvegablakba, üvegszilánkok álltak ki a kezemből, és azon röhögtünk, hogy néznek rám az emberek miközben a baleseti osztályra mentünk :) Ahol aztán behoztak egy srácot, aki átvágta a saját torkát, mert borotválkozás közben a barátnője megijesztette... Barátnőm rámnézett, és beszólt "Ahhesztkikellpróbálnunk! :D" Percekig sírtunk a röhögéstől, ezért csináltattak velünk drogtesztet! - Szerintünk vicces volt, de valamiért a nővéreknek felfoghatatlan volt, hogy ez kevés ahhoz, hogy elrontsa a jókedvünket...

Amikor együtt voltunk, a külvilág abszolút nem számított - ha telefonon hívtak, és az illető valamit nyavajgott, azonnal "Nem érdekel!" és kinyomtuk a telefont. Ha egy társaságban valaki elkezdett drámázni, előhozni a problémáit - rendszerint egymásnak beszóltunk "Baj, hogy nem tudok aggódni?" "Szomorú, és idejön, és ezért nekem is annak kéne lennem. Mennyire utálom az ilyen embereket!" Aztán nevettünk :)

Sosem veszekedtünk, negatív élményre abszolút nem is emlékszem, valahogy az a felfogásunk volt, hogy "És ha most szomorú lennék, aggódnék, attól minden jobb lenne, és minden megoldódna!?"

Aztán messzire költöztünk egymástól, és a mi kis világunkban a távkapcsolat nem működhetett...


A többi párkapcsolatomban mindig volt valami probléma... Veszekedtünk valami hülyeségen, (PL. hogy miért nincs itthon tej), ami az egész napot elrontotta. Vagy a barátnőm mikor hazajött, rossz kedve volt (mert a munkahelyén valaki megbántotta, vagy nem sikerült valami), és tőlem várt valamiféle tanácsot, amire én képtelen voltam. Vagy hívják telefonon, és elmegy... - ami nekem felfoghatatlan! Szerintem ha valakivel együtt vagy (és éppen nem haldoklik senki) akkor a párod az első!


Mi a véleményetek? Rossz a felfogásom, és ilyen problémás egy normál párkapcsolat, vagy olyan típusút kell keresni, amilyen az első volt?

25/F


2016. febr. 16. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt vettem észre, 25-26 év körül változik az ember, és sajnos ebben az országban, ha épp nem vagy tehetős esetleg, akkor a negatív irányba. Az élet elveszi a jókedvet az amúgy addig derűs embertől, és többé már semmi sem lesz ugyanolyan. Pl. nézd meg, képes vagy veszekedni már olyanon, hogy miért nincs tej, ahelyett, hogy elsétálnál 1 literért a boltba?


Ez volt az én véleményem erre.

2016. febr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ment a pacsi az elsőnek! Tökéletesen leírta, amikor fiatal vagy es tanulsz, teljesen más az élet, felnőttként osszekoltozve, mar a tejen megy a harc. Szerintem nem veled van a baj, férfiként, en is igyekszek jobban kivenni a részem a házi munkából, hogy legalább egy kicsit tehermentesítsem de mindig lesz tej problema.. Te maradj amilyen vagy, ezáltal majd jönnek olyan csajok akik hasonlóan gondolkodnak mint te, legalábbis en most ezt teszem. 30f
2016. febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, pont a tej a baj... "Miért nincs itthon?" - "Hm, nincs az ajtó előtt, mint a Tom és Jerryben?" De én ezt poénból mondom, és már röhögök is, mert nem tudom tragikusan felfogni. És mennék (vagy mondom, hogy menjünk, vegyünk).

És azt veszem észre, hogy veszekszik velem a barátnőm, és nem értem mi a probléma!?

2016. febr. 16. 15:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor ezt neki címeztem, vedd úgy. Pont ezért, mert lehet meg van keseredve az életébe. Akkor minden apróság csak tovább bosszant.
2016. febr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos nagyon sok ember meg van keseredve, a nők, lányok pedig néha olyan terhek alatt vannak, vagy legalábbis így élik meg a rossz hozzáállás miatt, hogy képesek egy ilyen hülye tej dolgon kiakadni. Én nő vagyok, és kellett a házasságomban 5-6 év, hogy ezt meglássam, és akarjak változtatni, és azóta leszarom a tej-próblémákat. De tudod, közben majdnem meghaltam a második szülésemnél, utána a baba majdnem meghalt, aztán majdnem elvesztettünk 4 millió forintot egy hivatalnok hibájából egy házvásárlásnál, és az ilyen élmények ébresztettek őszintén rá, de tényleg, gyakorlati módon, hogy ki nem szarja le a tej-kérdést.

És én még nem is voltam az az extrém hisztis fajta. És azért éli meg sok nő ezt így, hogy minden kis dolgot hatalmas problémaként kezel, mert a munkaehelyi stresszt pl. nem tudja feldolgozni. De amúgy az is csak hozzáállás kérdése.

2016. febr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1.a tini és fiatalkori kapcsolat szebb, varázslatosabb.lehet, hogy csak ábránd, mert ha együtt éltetek volna, nem lett volna olyan jo, de ez sem egy általános érvényű igazság.


2.keresgélj tudatosan és kitartoan, sztem majdnem mindenkinek lehetne olyan párja, akivel magasabb szinten működik a kapcsolat a tejproblémánál ,csak tudod, a többség várja a sült galambot, megállapodik a társadalmi konvenciok szerint az első-második felnőttkori kapcsolatában és azzal nyugtatgatja magát, hogy mással se lenne jobb. dehogynem. minden ember más világ, általában igaz az, hogy mindenkinél van jobb is, csak a legtöbben beleragadnak huszonévesen vagy koraharmincasként a jelenlegibe. csoda, hogy a házasságok kétharmada válással végződik ?

aztán tapasztalom a 30 körüli ismerőseimnél azt a jelenséget is, hogy fél-1 év ismeretség után gyorsan megházasodnak. aztán jönnek a nagy csalodások.


meg azt is ,hogy sokan beleragadnak az első komoly kapcsolatukba 10.15 évre, merthogy csakis ő lehet az igazi. nem baj, hogy még ha szép szerelem is volt, már 5-8 éve csak vegetálnak.


meg aztán ott a gyerekvállalás-mizéria, azért is kell legkésőbb 30-32 éves koordig házasodni, hogy jöhennesen a gyerek. de van ennek értelme, ha 5 év mulva elváltok ?


igen, a gyerekkori ábrándok, amikor habosbabosnak hiszed az életet, azok egész mások, mint a felnőtt élet. de hidd el, létezik a felnőtt világban is olyan potenciális partner, nem is egy, akivel nincsenek vagy csak minimális mértékben tej-problémák.

2016. márc. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!