Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nemtudja elviselni hogy néha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemtudja elviselni hogy néha rágyujtok?

Figyelt kérdés
Régről maradt meg egy szokásom, ami annyiból áll, hogy rágyújtok egy viccesebb cigarettára este ellazulásképp amikor egyedül vagyok és csak filmezek -régen így tanultam vizsgákra mert jobban fogott az agyam- havonta ezt ha kétszer megcsinálom mondok a mennyiség sem lehet baj hisz alig van benne épphogy ellazítson. És még csak azt se mondhatja, hogy akkor csinálom amikor vele vagyok.Nem is vagyok rászól a szimplán még csak cigizni se cigizek. Ez olyan ritka alkalom amikor szeretnék ellazítani és film maratont tartani. Fél éve vagyunk együtt és mai napig kiveri nálla a biztosítékot és nem értem mire fel ez ha tudom kezelni, nem vagyok egy utolsó lerobbant fószer... Most emiatt meg lemondani erről a kis élvezetről, nos megteszem neki ha nagyon zavarja de én mégis megpróbálnám a tudtára adni ennek nincs sok jelentősége. Szerintetek?

2016. febr. 26. 16:57
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírásomért, barátkozok a telefonommal ami 2 napos.
2016. febr. 26. 17:00
 2/18 anonim ***** válasza:
Már egy szál cigaretta is hosszantartó kémiai változásokat idéz elő az agyban.Ha én le tudom tenni a napi két dobozzal,akkor te is le tudod tenni a havi két szálat.
2016. febr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én előtte cigarettáztam napi egy dobozzal 8 évig. Nagy nehezen letettem -saját magam miatt- De ezt nem érzem hogy lekéne tennem csak ő neki nem tetszik.
2016. febr. 26. 17:04
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja fű,azt tedd le gyorsan.
2016. febr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen éreztem félre olvastad de nem voltam benne biztos. De van valamilyen nagyobb hátránya mint az alkoholnak? Például én nem szoktam inni alkoholt nem ia vagyok oda érte.
2016. febr. 26. 17:07
 6/18 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy a barátnőd tudja-e pontosan, hogy mit nem szeret ebben. Meg tudja ezt mondani? És te meg tudod értetni vele, hogy valóban nincs káros hatással rád ez a szokás (ha tényleg nincs)?

Ha a barátnődnek elfogadható oka van arra, hogy ellenezze ezt a szokást, akkor fontold meg, hogy félreteszed-e a kedvéért. Ha csak annyit tud felhozni, hogy "csak úgy zavar", azt én nem fogadnám el.

2016. febr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen persze beszéltem vele erről, legelső felmordulásánál azthittem csaladjában tragédia történhetett ami miatt ellenzi de semmi ilyesmi. Egyszerűen csak úgy nevelték fel, hogy ez rossz ne csináld meghalsz. Aztán felnőtt fejjel persze berögződött neki és kevés sikerrel taglalhattam, hogy édesem ettől nem lesz bajom és neked sem. De szerinte ez rossz és őt zavarja ha csinálom. Dugiba meg nemfogom mert hazudni sem akarok neki.

Egyszerűen ilyenkor ha megpróbálom tények elé állítani, hogy legalább had ismertessem meg vele hogy mennyivel nem károsabb mint az alkohol akkor befordul és csak annyit tud mondani, hogy márpedig ez rossz.

2016. febr. 26. 17:16
 8/18 anonim ***** válasza:

#7: gondoltam. Én is ilyen voltam. Most sem kedvelem az ilyesmit, de már nem olyan irracionálisan állok hozzá, mint a barátnőd, nem ítélem el, ha nem fajul káros szenvedéllyé.


Sajnos nem tudok túl sok jót tanácsolni neked, mert én is azt csinálnám, mint te: megpróbálnám korrekt, logikus magyarázattal meggyőzni, plusz megpróbálnám rávezetni, hogy igazából alaptalan a félelme és csak a berögződés beszél belőle. De sajnos nem mindenkinél működik ez. Ha a barátnőd nem veszi arra a fáradságot, hogy akár a legkonkrétabb érveket és logikai csapdákat figyelembe vegye, akkor nem nagyon fog menni.

2016. febr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Eddig sajnos eléggé úgy tűnik, hogy ép esz ráhatásokkal nem megyek sokra. Zsarolni nemfogom valamilyen szinten meglesehet érteni félt viszont arról meggyőzni, hogy nincsen mitől azt nem fogja fel lehet nem is akarja. De inkább túlmutatok magamon akkor és ha legközelebbi beszélgetésnél sem tér észre dobom a csikket nincs mese. Remélem majd egyszer azért megérti épp ésszel az egész helyzetet addig pedig türelmes leszek mint mindig. Köszönöm a válaszokat :) Megy a zöld -ide is-
2016. febr. 26. 17:44
 10/18 anonim válasza:
Én is megértettem hogy a baràtom dohányzik,magyaràzd el neki és azt amit én kaptam válaszul anno: egy függőséget csak sajàt belső akaratból lehet csak letenni, a külső ráhatások nemigen befolyásolják pozitiv irámyba ezt:)
2016. febr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!