Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretem, de nem vagyok boldog. Van kiút, vagy itt a vég?

Figyelt kérdés

Elnézést, hosszú leszek. Tanácsoknak örülnék.

Másfél éve vagyunk együtt. Nagyon szeretem, és tudom, hogy ő is engem. Viszont az elmúlt egy-két hónapban egyre több köztünk a vita, veszekedés, sokszor apróságok miatt (pl. hogy mi legyen a vacsora, mikor találkozunk, vagy hogy nem úgy szólunk a másikhoz, mint kéne...). Ő nagyon hirtelen, könnyen felkapja a vizet, mindig is ilyen volt, de mostanában nagyon csúnyán tud velem beszélni. Persze én se vagyok szent, mert ilyenkor én is rögtön visszaszólok...

A lényeg az, hogy a sok apróság miatt azt érzem, hogy eltávolodtunk egymástól. Próbáltuk megbeszélni a dolgot, de miértek helyett csak a megnyugtatást kaptam, hogy ugyanúgy szeret, csak nekem is több türelem kéne. Baj van velünk, de ő se tudja megindokolni, hogy miért.

Tudom, hogy szeret. Én is szeretem. De odáig jutottam, hogy nem tudok mosolyogni, összerezzenek, ha hozzám ér, ösztönösen húzódom el tőle. Ha nincs itt, üresnek érzem magam, hiányzik, de nem akarok találkozni, nem akarom, hogy felhívjon... Bezárkóztam, menekülök tőle.

Felmerült bennem a szakítás gondolata. Elmondtam neki, megbeszéltük, és tudom, hogy ez nem megoldás. Szeretem, és nem akarom elveszíteni - ez kölcsönös. De nem tudom, mi lenne a megoldás.

Volt valaki hasonló helyzetben? Van erre valami tanács, megoldás? Sokszor azt érzem, nem menthető a helyzet, de ha vele vagyok, nem tudom elfogadni, hogy ennyi lett volna...

26N



2016. febr. 27. 20:19
 1/8 VirágésBence ***** válasza:
Talán az lehet a probléma, hogy mindkettőtök személyisége elég erős és együtt valahogy nem működtök, van ilyen, nem is egy, erre sajnos nincs más megoldás, vagy gyökeresen megváltoztok mindketten közös munkával, ha ez nem jön össze akkor szakítotok, vagy szakítotok.
2016. febr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is voltam ilyen helyzetben , szakítottunk. És jó döntés volt.
2016. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Gondolkoztál már azon hogy esetleg nem illetek össze. Beszéld mg vele hogy mt érzel és ha szerintetek a szakítás nem jó megoldás( egyébként attól még simán lehettek negyon jó barátok) keressetek meg egy pszichológust.
2016. febr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem kecsegtetnek sok jóval a válaszok. :(

Persze, hogy eszembe jutott, hogy nem illünk össze. Pont ezért szenvedek.

A kapcsolatunk barátságból alakult, amolyan lelkitárs-félék voltunk egymásnak, ha valaki hisz az ilyesmiben. Ezért is nem értem, hogy romolhat el valami ennyire, ami ilyen szoros kapcsolat volt. :(

Köszönöm mindenkinek a választ.

2016. febr. 28. 17:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ő lenne a lelki társad nrm kapná fel állandóan a vizet, te pedig nem húzódnál el tőle ösztönösen. Nem vagytok jók együtt, ezen nincs mit szépíteni. Nem egyforma az ízlésetek, a szokásaitok, főleg ha ilyen apróságon, hogy mi legyen a vacsora is össze tudtok veszni. Ha már nem akarsz vele találkozni és a szakításon jár az eszed, jobb, ha mielőbb befejezitek, mert így csak a szenvedést nyújtjátok el.
2016. febr. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

PREPARE / ENRICH (Felkészítés / Gazdagítás) egy párkapcsolati diagnosztikai és tanácsadói csomag, amelyet házasulandó, házas és együttélő párok részére dolgoztak ki.


Az eszköztár legfontosabb eleme a 165 kérdésből álló teszt, amely:

- felszínre hozza a párkapcsolat erősségeit és növekedési területeit,

- gazdag diagnosztikai adatmennyiséget szolgáltat a pár kapcsolatáról, szociális és családi hátteréről,

- lehetőséget nyújt a a prevencióra, illetve a gyors és szakszerű intervencióra.

2016. febr. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Velem is volt ilyen. Mi nem találkoztunk, nem beszéltünk egy ideig, és ezalatt mindketten megéreztük, hogy mennyire fontos a másik, és milyen nagyon hiányzik, milyen rossz lenne elveszíteni. Azóta jobban megbecsüljük egymást, újra a régi minden. Szurkolok, hogy sikerüljön nektek is...
2016. márc. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Parkapcsolatban ennyire durva helyzetbe meg nem kerultem, bar azert hullamvolgyek ertelemszeruen vannak. A legjobb baratommal viszont mar hartam ugy, higy egyszeruen elkezdtuk vegletesen idegesiteni egymast. Pl engem az zavart elviselhetetlenul, hogy milyen fura az irrcimpajanak az ive es egyebkent is hogy mer levegot venni ilyen hangosan.... utolag elmondta hogy o hasonloan erzett. Tartottunk par het szunetet egymas tarsasagabol, es minden rendbenott. Csak besokalltumk egymasbol valoszinuleg. Kapcsolatban eleg lehet egy het is, az se baj ha beszeltek neha mindjuk chaten. Talan az a legjobb ha ugy tudtok egyutt lenni hogy nincsenek ott a problemak. Toltsetek kulon egy ket hetet de menjetek el randizni. Felvaltva szervezzezek h hova mentek igy nem lesz vita, lepjetek meg egymast. Ha jol sikerul osszeraknotok a sajat lwlketekben az egeszet, akkor mindketten varni fogjatok nagyon, a meglepit is es azt is hogy milyen jo programot szerveztetek biztos tetdzeni fog neki. Legyen ilyen 2. 3. randi feeling, amikor meg nem beszelgettek a problemakrol. Csak erezzetek jol magatokat. Meglepoen sokat tud segiteni ha kihuzzatok magatokat a hetkoznapokbol.
2016. márc. 1. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!