Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Meg akarom akadály...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Meg akarom akadályozni hogy ez előforduljon!

Figyelt kérdés
A barátom 26 éves nagyon jóképű pasi, emellett nagyon rendes, intelligens szóval ritka kincs az biztos. Bevallom picit féltékeny vagyok, de nem szoktam kimutatni ezt. Nem vagyok betegesen féltékeny nem hívkálom óránként elmehet bulizni nélkülem is bár ez ritkán fordul elő de megbízom benne. Viszont most előállt egy olyan szituáció hogy angolból szinten akarja tartani magát (van már nyelvvizsgája) és magántanárhoz szeretne járni. Annyit tudok hogy valami fiatal csaj. Megöl a féltékenység. Hogy adjam tudtára hogyha már magántanár akkor jobb lenne valami pasi 40-50 körüli. Én nehezen viselném ha egy fiatal csinos csaj lakására járna magánórákra. Ti mit gondoltok?
2016. márc. 10. 22:18
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

#19


Az hogy valaki makog meg őőőzik nem a tudásán múlik hanem hogy mennyire magabiztos. :) 1000 és 1 ember beszél rosszul (értsd: helytelenül) angolul, de nem zavarja őket, mert meg lehet érteni, és lehet velük beszélgetni. Akinek nem kell a munkájához az angol annak szerintem bőven elég lenne otthon gyakorolni.


(Egyébként van rengeteg honlap/program ahol lehet gyakorolni akár magadban akár másokkal, KIEJTÉST is, de azt hittem ez egyértelmű, ezért nem is akartam ezzel koptatni a billentyűzetet. Ezek szerint le kellett volna írnom. :D)

2016. márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

19-es vagyok

"1000 és 1 ember beszél rosszul (értsd: helytelenül) angolul, de nem zavarja őket, mert meg lehet érteni, és lehet velük beszélgetni."


Jó, nyilván. És mi van, ha valaki nem elégszik meg ezzel a szinttel? ( szerintem nem is szabadna itt megragadni btw) :)

Én is ilyen vagyok/voltam. Nekem nem elég az, hogy jaj, "hát minek helyesen beszélni, meg minek nyelvtan, úgy is megértik" Plusz, nekem munkámnál is néha kell, plusz, nekem ez hobbiként is funkcionál pl. Lehet nála is. ( Harmadrészt szinte minden munkahelyen kérik, de legalábbis előny az angol nyelvtudás)


Persze akár pár szót makogva, kézzel lábbal is meg tudsz értetni külföldivel valamit, de vannak azért törekvő emberek is, akiknek meg igénye van a választékos beszédre, nem csak alap/középfokon.


A kiejtést persze gyakorolhatod, meghallgathatod otthon, én is javarészt egyedül/magamtól tanultam meg angolul középfokig egyébként.

A tanár akkor is 100X hatékonyabb, mert azonnal kijavítja a hibádat, a saját szinteden ezeket te sokszor észre sem veszed.. Se a kiejtésed, se a nyelvtani hibáidat, se azt, ha egy új szót rosszul használsz pl., ha csak nem vagy elég alapos és ellenőrzöd folyton mindig magad.

Plusz, van egy külső motiváló tényező is, hogy munka után nem sz-rok bele angolozni ha épp nincs kedvem ( ez sokszor előfordul munka után fáradtan), tanárral ez is (tényleg) rendszeressé tehető. Én hajlamos vagyok a lustaságra pl.


Szóval azért megvannak az előnyei, butaság hülyeségnek gondolni. Mondom ezt úgy, hogy középfokig én is tanár nélkül jutottam el pl. Viszont van egy szint, ami után jó, ha van, aki kijavít és gyakorolsz.

2016. márc. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!