Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire fontos az, hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire fontos az, hogy egy párkapcsolatban ne legyen politikai ellentét?

Figyelt kérdés

Illetve mennyit szabad a politikáról beszélni egy kapcsolatban ?


Feltételezzük egy jobboldali férfi (vagy akár baloldali is lehet) egy olyan lányba szeret bele, aki pont az ellentétes politikai nézeteket valja. Pl. férfi jobbikos lány mpsz-és vagy férfi kommunista lány fideszes.

Nagy ellentétekről beszélünk és szerintem akármennyire is fontos az, hogy az embernek legyen véleménye, butaság az, hogy az ember elitélje a másikat csak a politikai nézetei miatt, még akkor is, ha a másik párt egy nagyon buta debíl párt.


Nektek mi a véleményetek erről ? Van talán tapasztalatok ? Ha lehetne kérnék kort és nemet is,

köszönöm


F20


2016. márc. 19. 05:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A politika addig érdekes téma ameddig valamelyik fél neki nem áll "kampányolni" . Azt mondjuk nem árt tisztázni hogy jobb=szabadság, bal=egyenlőség, közép=testvériség vegytiszta formában egyik se a legjobb elvégre a szürkének is 50 árnyalata van. Bocsi nem aludtam az este :D. 29/f
2016. márc. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Na jó megkomolyodok. Aki tényleg normálisan áll hozzá, azzal lehet bármennyit politizálni, még ha az "ellentáborhoz" tartozik is. Apám balos volt, én inkább jobbos mégis tudtunk sokat dumálni politikáról is. Az egyik legjobb barátom és exe jobb+közép felállás volt, nem a politika miatt mentek szét. Aki politikai elvek mentén képes összeveszni valakivel, az nem szélsőséges, hanem már agymosott szerintem.
2016. márc. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fontos, hogy ne legyenek komoly ellentétek, mert azért a politikai nézet feltételez egyfajta világnézetet is. Ameddig valaki nem szélsőséges (pl. nem gyűlöli az összes cigányt/nem akar mindenkit ellenőrzés nélkül beengedni), addig beszélgetni, haverkodni bárkivel tudok, de az a tapasztalatom, hogy a jobboldali beállítottságú emberekkel nagyon sok dologban annyira eltér a véleményünk, hogy párkapcsolatot nem tudnék vele kezdeni. Aztán nyílván lehetnek kivételek, ez csak egy tapasztalat.

Szóval ez nem elítélés, tőlem mindenki olyan nézetet vall, amilyet akar egészen addig, amíg nem árt vele másoknak (és ez nagyon fontos!), de párnak világnézetben hozzám hasonlót választok.

22L

2016. márc. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Elég nagy probléma,az utóbbi években házasságok mentek tönkre az árokásás miatt,a narancsos brigád áldásos tevékenysége miatt.

Ha valaki foglalkozik a politikával napi szinten,magyarul sűrűn politizál,komoly gond lehet.

Szerintem komoly probléma,de függ attól,a 2 fél mennyire véresszájú,és mennyire toleráns.


" férfi jobbikos lány mpsz-és"

Részemről fasisztákkal nem foglalkozom,amíg engem nem bántanak,lexarom őket.

Ja,és Mszp-t is rühellem,de....


"férfi kommunista lány fideszes"

Ezen jót röhögtem,már megbocsáss:D

A Fidesznél nagyobb komcsi párt jelenleg nincs Magyarországon:D


27F

2016. márc. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Sztem azon mulik minden,hogy mennyire napi tema a dolog es emelett mennyire tartja tiszteletben a masik erveit,gondolatait ,meggyozodeset a par ket tagja.
2016. márc. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
engem zavar, ha egyáltalán valaki komolyan veszi a politikát.
2016. márc. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A mai politikai helyzet miatt lassan mindenki megutálja a létező összes pártot, így nem sokáig fog szerintem ilyen ellentét fennmaradni.

Am régebben szerintem is probléma volt, +1 konfliktus, ami egy instabilabb kapcsolatot még jobban tönkre tudott tenni.

2016. márc. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Akkor probléma, ha mindketten komolyan veszik és komolyan foglalkoznak vele. Ha az egyiket hidegen hagyja, akkor legfejjebb meghallgatja a másikat, tiszteletből, aztán tovább lépnek. Ha azonban teljesen másként látja a világ dolgait, és ezt ki is mondja, akkor komoly viták lehetnek. Az ilyenből, szerintem, nem is lesz párkapcsolat.
2016. márc. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A párt sztem mindegy, de világlátásban és elvárásban lehetnek zavaró különbségek, pl ha a férfi azt várja el, hogy a nő otthon maradjon örökre a gyerekekkel, a nő meg szeretne a szakmájában is sikeres lenni.

A baj az, hogy ez politikai különbségnek számít mert a pártok belemásztak a családok életébe.

2016. márc. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

nekem nagyon fontos, hogy a párom milyen politikai beállítottságú. főleg mivel szeretek a politikáról beszélgetni, még ha gusztustalan is ami itthon folyik. az mindenképpen kizáró ok lett volna, ha kiderül hogy fideszes. senkivel nem ismerkedek, akiről tudom, hogy fideszes, és még egy barátságot is képes vagyok megszakítani, ha kiderül, hogy akit a barátomnak gondoltam fideszes. lehet, hogy ez néhányaknak túl extrémnek tűnik, de ilyen beállítottságú emberrel egy légtérben sem akarok lenni.

a párom szerencsére nem érdekli a politika de azt belátja, hogy a fidesz szar. így nincsenek problémáink, mivel egyikünk sem támogatja egyik pártot se (ha lenne normális ellenzéki párt, akkor azt támogatnánk), de mindketten fidesz ellenesek vagyunk. 3 éve együtt.

20N és 20F

2016. márc. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!