Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek ha valakit túlzott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ha valakit túlzott alázatosságra nevelnek gyermekkorában, az később milyen formában nyilvánul meg egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Adott egy kislány. A szülei mindig azt sulykolták belé, hogy neki egész életen át meg kell alázkodnia mindenki előtt, legyen az épp a tanára, diákja, barátja/férje, főnöke, beosztottjai, barátnői, munkatársai, ismerősei, szomszédai, akárki, de talán még az utolsó csöves is idesorolható. Őt mindig alázni fogják a főnökei, mindig szívatni fogják a munkatársai. A barátja/barátnője, férje/felesége el fogja hagyni, ha nem alkalmazkodik a partnerhez, viszont arról sosem tájékoztatták, hogy hozzá is alkalmazkodnia kell a partnernek, másoknak. Lehetőleg sose nyissa ki a száját, sose álljon ki magáért, mert abból csak baj származik.


Leegyszerűsített példával élve olyan típusú "kioktatásban" részesült, hogy például sose hallgasson a panellakásban hangosan zenét, mert rá fogják verni az ajtót, fel fogják jelenteni, és akkor bizony nagyon-nagyon nagy baj lesz, viszont ő mindenáron legyen toleráns, türelmes az összes szomszédjával, ha éppenséggel fentről, lentről, balról, jobbról is üvölt a zene, s húzza csak be fülét-farkát, s békességből senkinek ne merjen szólni. Szóval bele próbálták nevelni a túlzott alárendeltséget mindenkivel szemben.


Szerintetek akit ilyen módszerekkel nevelnek, abból mi lesz később? Egyáltalán lesz valaha párkapcsolata, vagy a párkapcsolatban neki jut a diktátorszerep, elkerülvén a szülők jajveszékelését?


2016. márc. 26. 19:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Javítás az első bekezdésben: NEM barátja/barátnője, férje/felesége, HANEM barátja/férje.
2016. márc. 26. 19:43
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem papucs lesz és nagyon ragaszkodó
2016. márc. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Így neveltek, aztán elköltöztem otthonról és elég hamar rájöttem, hogy az életben nem lehet így boldogulni.. Azóta már volt egy pár barátom.
2016. márc. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Engem arra neveltek hogy ne hagyjam magam.


Általánosban összevertük egymást egy fiúval mert kiálltam másért, gimiben olyan képeket vágtam a fiúkra hogy senki nem járt velem, pedig szép lány voltam, a munkahelyemről kirúgtak mert igazat mondtam :D



Összességében nem érte meg, a szelíd, sunyiban lázadó és cselekvő emberek mindig többreviszik.

2016. márc. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Engem is igy neveltek, és az elsőnek igaza van: nagyon ragaszkodó vagyok.

Mostmár pár éve rájöttem, hogy nem minden úgy van, ahogy a szülők mondják, és probalok rajta valtoztatni. Remelem nem késő.

24 L

2016. márc. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Eleinte nagyon visszahúzódóak, de ahogy egyre több pozitív visszajelzést kapnak a másik nemtől, úgy szabadulnak fel.
2016. ápr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nálam úgy nyilvánul meg,hogy amit a férjem kár,igyekszem megtenni.
2016. dec. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!