Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti hogy oldjátok meg azt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy oldjátok meg azt a problémát, ha mondjuk a párotok rokonsága annyira nem "érdekel" titeket?

Figyelt kérdés
Pl. nálunk nem olyan összetartó a rokonság, nincs összejárogatás, köszöntgetések stb, a barátnőméknél pont fordítva, nagyon meg van ez. Viszont engem sokszor zavar, hogy túl sokat kell együtt lenni a nagybácsival, az unokatesóval stb, holott a sajátjaimmal sem olyan szoros a kapcsolatom. Ismeritek ezt a problémát? Mondani nem mertem, mert nem szeretném megbántani, de én igazából vele szeretnék lenni, nem az unokatesókkal stb.
2016. ápr. 19. 16:43
1 2
 11/11 pörölycápa ***** válasza:

A barátom családjában is nagy az összetartás, meg rokoni összeröffenések, egyébként is nagy a család, nálam viszont nincsenek ilyesmik, és én is nehezen ismerkedek, szóval nem különösebben élvezem az ilyen összejöveteleket. A párom tudja is, és nem kötelező mennem, ha nincs kedvem. Viszont ez még mindig jobb, hogy így befogad a családja, mintha nem is vennének rólam tudomást (abban is volt részem az előző kapcsolatom folyamán). Szóval ilyen szempontból örülök, hogy szívesen látnak, és családtagként kezelnek, szóval el szoktam fogadni a meghívásokat. Csak hát azért mégsem az én világom, és egyébként is nekem túl sok ember, aki igazából nem érdekel.Ő is örül neki, hogy így összetart a családjuk, de mivel én külföldön élek, és ő is tervez kiköltözni, ezért kénytelen lesz kiszakadni ebből az állandó családi összejöveteles dologból, amivel ő tisztában is van.

Ami zavar, hogy az egyetlen módja, hogy a párommal töltsem pl a nagy ünnepeket (pl. karácsony), az az, hogyha az ő családjával töltöm, mert ő nem akarja máshol tölteni, én viszont nem akarom nélküle. De most ebből nem fogok olyan nagy problémát csinálni, nagyobb bajunk ne legyen.


Nyugodtan mond meg neki, hogy te vele jársz, nem a rokonságával, és oké, ott vagy ezeken az összejöveteleken, de nem igazán élvezed őket. Valamennyire el kell fogadni a másik fél családját is, alkalmazkodni az ő szokásaikhoz, de alapvetően az lenne a cél, hogy ti alkossatok majd egy családot közösen.

2016. júl. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!