Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy ilyen nő menthetetlen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy ilyen nő menthetetlen, szociopata, hulladék ember? 26+N

Figyelt kérdés

Alapvetően szép arcú nőnek tartanak, a külsőmmel nincs baj állítólag.

Vissza utasítok mindenkit, rettegek attól, hogy elhagy, megun, felfedezi a hibáim, megcsal, túl sokat vár tőlem, nem leszek elég. Attól is tartok, hogy valami történik vele, elveszítem, kihátrálok egy komoly kapcsolat elől. Eleve nem igénylem a társaságot, vágyom is arra, hogy szeressen valaki, sokszor elképzelem, hogy együtt sétálok vele, együtt alszunk, mégis menekülök, főleg, ha bele szeretek. A szerelmet súlyos betegségként fogom fel, amiből ki kell gyógyulni. Most is van valaki, akivel kölcsönös, hiányzik, de szó szerint menekülök.


2016. ápr. 24. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, de aztán valahogy elmúlt. Igaz, hogy barátnőm azóta se volt, de egyébként a csalódások hatására kezd megint visszatérni ez a párkapcsolatoktól való félelem.
2016. ápr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy se menthetetlen, se szociopata, se hulladék, viszont a jelenlegi helyzeteden változtatni kell. Szakember segítségét kellene igénybe venned.
2016. ápr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Elkerülő kötődésnek hívják, annak is egy súlyosabb esete. Az ok minden esetben gyerekkorban keresendő, és szakember segítségével lehet feldolgozni. Nekem is sikerült.
2016. ápr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A szociopata kifejezés szerintem egész mást jelent, mint amit leírtál.

Nem vagy menthetetlen, sem hulladék, de valóban változtatnod kell, ha csak nem akarod egyedül leélni az életed. Próbálj meg először csak barátkozni férfiakkal, ne párként akarj rájuk tekinteni. Ha sikerül összebarátkozni, akkor talán könnyebben tudsz majd rá tényleg férfiként gondolni. Ha így sem megy, akkor valóban segítséget kéne kérned valakitől.


30F

2016. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyébként az már egy óriási dolog, hogy ezt így meg tudod foglalkozni, ugyanis az emberek többségében minden tudattalanul zajlik. Ha te már ki tudod mondani, hogy mi a probléma, akkor abszolút nem vagy menthetetlen.
2016. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichológushoz.
2016. ápr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A volt barátnőm pont ilyen volt és részemről menthetetlen, de egyébként nem az, csak szakember segítségére lenne szükség. Később aztán belefutottam hasonló lányba de nem mertem bevállalni mert amikor minden úgy néz ki, hogy mennyire jó és mindenki szeret mindenkit, akkor aztán hirtelen az a vége, hogy se ok, se magyarázat csak vége meg a távolságtartás. Kis idő múlva újra keres, aztán egyre jobban közelebb kerülünk egymáshoz újra és amikor elérünk egy szintet akkor hirtelen megint vége. Aztán ez megy újra és újra. Én ezt nem bírom néha én éreztem magam kísérleti nyúlnak emiatt.
2016. ápr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
# 7: Amit írsz, az nem elkerülő kötődés, hanem inkább ambivalens. A borderline személyiségzavarosokra jellemző, hogy néhány napig minden szép és jó, utána meg eltaszít, aztán újra rajon, újra eltaszít... mindezt jellemzően néhány napos, vagy hetes váltásokkal, de mindig kiszámíthatóan ismétlődve.
2016. ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sokféle vàlaszt!

Borderline-s nem vagyok. Gyermekkorból adódó elkerülő kötődésem van (szorongó - elkerülő stílusú személyiség zavar), tb-re kezeltek, nem vezetett gyógyuláshoz.

Idegesített a pszichológusom. Őt is elkerülöm azóta.

Pszichoterápiát ajánlottak, azt is tb-re, nem hiszek benne, valszeg az is egy hatalmas IQ-bajnok pszichiáter lesz, akin az 1. perben átlátok, és végig alszom a terápiàt. Sok "újdonságot" tár majd elém, ötlete neki se lesz a gyógyulásra, csak hogy nyissak, meg szedjem a pirulákat, aztán minden megváltozik. Persze..

Talán tényleg szoiopata vagyok...

2016. ápr. 25. 01:15
 10/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért!
2016. ápr. 25. 01:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!