Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy ilyen nő menthetetlen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy ilyen nő menthetetlen, szociopata, hulladék ember? 26+N

Figyelt kérdés

Alapvetően szép arcú nőnek tartanak, a külsőmmel nincs baj állítólag.

Vissza utasítok mindenkit, rettegek attól, hogy elhagy, megun, felfedezi a hibáim, megcsal, túl sokat vár tőlem, nem leszek elég. Attól is tartok, hogy valami történik vele, elveszítem, kihátrálok egy komoly kapcsolat elől. Eleve nem igénylem a társaságot, vágyom is arra, hogy szeressen valaki, sokszor elképzelem, hogy együtt sétálok vele, együtt alszunk, mégis menekülök, főleg, ha bele szeretek. A szerelmet súlyos betegségként fogom fel, amiből ki kell gyógyulni. Most is van valaki, akivel kölcsönös, hiányzik, de szó szerint menekülök.


2016. ápr. 24. 16:03
1 2
 11/13 omba ***** válasza:

Pirulákat ne nagyon szedj, olyat már láttam.

Szerintem lazábban kellele kezelned az embereket, mindenkit.

Egy jó csomóval összehoz az élet, az ismerkedés, barátkozás nem vezet semmi rosszhoz.

Aztán meg lehet, hogy pár emberel tovább is fejlődik a dolog, akár a szerelemig is, de ne erre gondolj, - majd ha tényleg úgy lesz, akkor ráérsz azzal foglalkozni, hogy most hogyan tovább?

2016. ápr. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szociopata az totál más, majdnem olyan, mitn a pszichopata, de nem érdeklik az érzések, mások érzelmei, manipulatív (ha kell), hideg, közönyös, távolságtartó, objektív (abszolút nem hatja meg a másik bánata, dühe, stb.)...


Te nem vagy az, szimplán csak félsz (a szocio nem is alakít ki kapcsolatokat, mert nem kell neki - én már inkább annak mondanám magam), hogy mit gondol rólad (ő nem, pont leszrja).


Menthetetlen sem vagy, de egy jó pszichológus tényleg nem ártana - nem töm gyógyszerrel, csak beszélgettek.

2016. ápr. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

# 9: a terápia sikere számos tényezőn múlik. Sok a rossz terapeuta, akik több kárt okoznak, mint hasznot. (Járok egy csoportba, ahol szinte kivétel nélkül mindenkinek volt dolga életében ROSSZ terapeutával, akivel sikertelen volt a terápia, de nem adták fel, kerestek egy jó szakembert, és vele már működött a dolog.)

Ugyanakkor a te személyiségzavaroddal eleve nehezebb kialakítani terápiás kötődést, ami előfeltétele lenne a gyógyulásnak. Ha ettől elzárkózol és kimenekülsz a terápiás kapcsolatból (is), akkor ne számíts javulásra.

A személyiségzavarokra pedig nincs gyógyszer... szép is lenne. Kőkemény önismereti munka, bevonódás a terápiába, a bizalom és a kötődés a terapeutával szemben, a felszín kapirgálása helyett a szembenézés képessége önmagunkkal (akkor is, ha fáj) - ez vezet a sikerhez. Nem ötperces folyamat és nem is fájdalommentes. De elég sok embert láttam már személyiségzavarból kigyógyulni ahhoz, hogy ki merjem jelenteni: aki elkötelezett, az meg tud gyógyulni teljesen.

2016. ápr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!