Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Féltem a gyermekimet!

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Féltem a gyermekimet!

Figyelt kérdés
A párommal megromlott a kapcsolatunk, már egyáltalán nem vagyok boldog. Azonban van két gyermekünk, akik eléggé apásak. Van itt olyan, aki úgy hagyta ott a férjét, hogy a gyerekek ragaszkodtak hozzá? Hogy viselték? Nagyon félek, hogy megviselné őket!
2016. ápr. 25. 09:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
65%
Egy nyitott, őszinte helyzetet fel lehet dolgozni. Egy hazugságokkal teli tizen-huszon évet már sokkal nehezebb. El lehet nekik mondani most az igazat, tisztázni és új életet kezdeni. Sírni fognak, de legalább egyértelmű lesz minden. Ha együtt maradtok még tíz évig, míg nagyobbak lesznek, sokkal több kárt okoztok nekik, mint így. És ez a fontos, szerintem. Az apjukat meg nem veszítik el. Csak ritkábban találkoznak.
2016. ápr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Ha apásak a gyerekek, miért nem lehet közös megegyezés alapján felváltva nevelni a gyerekeket heti-heti vagy kétheti váltásokban? Miért kell mindenképpen elszakítani valamelyik szülőtől is a gyerekeit? Egyáltalán nem biztos, hogy rosszabbul neveli az apa a gyerekeit, sőt!
2016. ápr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom (persze lehet, rosszul), hogy azzal, ha hetente/két hetente felváltva nevelnénk, csak nagyobb kárt okoznánk. Hová alkalmazkodjon a gyerek? Hetente/kéthetente mindig máshoz? Nem akarom minősíteni, de ha tudnád, milyen, te sem emellett lennél. Már sokszor a gyerekeknél is megnyilvánul az, amit velem csinál. Mindent rájuk hagy, hagy csinálják (lehet az én elveim rosszak, de én tanítom nekik, mit szabad és mit nem). Nem veti meg az alkoholt sem(!). Amellett, hogy a pénzt sem tudja kezelni, mert kifolyik a kezéből, minden sz*rságra.
2016. ápr. 25. 09:48
 4/28 A kérdező kommentje:

09:21-es!

Nem igazán értem ezt a mondatot:

"Egyáltalán nem biztos, hogy rosszabbul neveli az apa a gyerekeit, sőt!"

Nem is ismersz minket, de biztos vagy benne, hogy az apjuk jobban nevelné őket? Mesélj még!

2016. ápr. 25. 09:49
 5/28 anonim ***** válasza:
22%

A szüleimnek elég rossz a kapcsolata, szerintem már vagy 15 éve biztos nem szexeltek. Külön szobában is alszanak. (Apa a nappaliban, anya a húgom szobájában, már legalább 10 éve). Előfordul a veszekedés, kiabálás is.


De mégis ezt ezerszer jobbnak tartom, mintha szétmentek volna. Minket szeretnek és velünk jól bánnak. Sőt, ha egy légtérben vannak velünk, még ott is próbálnak normálisan viselkedni. És amúgy van, hogy egymásnak bókolnak, adnak ajándékot egymásnak vagy néha tesznek más gesztusokat egymás felé. A húgom még sokkal jobban apás, mint én és neki még rosszabb lett volna, ha szétmennek, apa elköltözik.


Tisztelem őket azért, amiért a gyerekeik érdekeit előbbre helyezték a sajátjaikénál. Ha már valaki gyereket csinál, akkor bírja ki 20 évig legalább azzal az emberrel, akivel megcsinálta őket. Ha szó szerint verik, ölik, bántják egymást a felek, akkor azt mondom jobb a válás szerintem is. De ha csak "megromlott a kapcsolat", "már nem vagyok szerelmes", "már nem vagyok boldog", akkor a válásnak a gyerekek kárát látják, a szülők pedig előnyét, olyankor tehát a szülő a maga javára döntött a gyerekei ellenében.

22/F

2016. ápr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
A heti/kétheti váltást pszichológusok nem annyira ajánlják. Az is kérdés, hogy a férjed mit szeretne a gyerekekkel. Ha annyira apásak és a férjed igényt formálna rájuk, akkor viszont készülj fel rá, hogy neki is ítélhetik a gyerekeket. Ha az első döntés után fellebbez, akkor másodfokon 50-50% az esélyetek a gyerekekre, ott már nagyon kiegyensúlyozott, hogy kinek ítélnek. Ha a gyerekek annyira apásak, akkor ott figyelembe fogják ezt venni.
2016. ápr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
55%
9.57-es válaszolónak? Azért mert a húgod apás azért maradjanak együtt? Meg mi ez ha megcsinálták akkor húzzanak le huszonvalahány évet? Normális vagy? "15 éve nem szexeltek, külön szobában alszanak" Ez komoly? Így éljem le csak azért az életem mert összehoztunk gyereket? Te nem vagy komplett és rohadt önző is vagy egyben, arra nem gondolsz,hogy a szüleid jobban is leélhették volna ezt a 15 évet? Esetleg mással? Te ez az igazi KDNP-S vagy.
2016. ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
10:00-ás válaszoló! Látom tőlem sokkal jobban "értesz" a témához. A gyermekeink 2 és 4 évesek. A páromnak világ életében nem volt normális munkahelye, mióta együtt vagyunk szó szerint én tartom el, mert a volt feleségével (igen, előttem már egy nő elhagyta, ott nem született gyermek) rengeteg hitelt felvettek, amire nem is elég a fizetése. Jelenleg is csak közfoglalkoztatott. Ezt is figyelembe veszik?
2016. ápr. 25. 10:13
 9/28 A kérdező kommentje:
Illetve azt hozzátenném, hogy már 40 éves. Kétlem, hogy változna bármiben is, ha eddig nem tette.
2016. ápr. 25. 10:15
 10/28 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!


A férjed hozzáállása gáz, hiába apásak a gyerekek, lépj le ettől a szerencsétlentől.

2016. ápr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!