Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Baj, hogy nem támogatom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, hogy nem támogatom a barátomat a külföldi álmaiban?

Figyelt kérdés
27 évesek vagyunk, együtt élünk fel éve. A barátom mindig arról álmodott, hogy Németországban dolgozzon pár évet, így talán nem kell annyi hitelt felvennie itthon, és a lakáspiacon is értékesebb lesz, ha majd hazajon pár év mulva, valamint világot is lát, tapasztalatot szerez. Most is egesz jól keres, mérnökként dolgozik, de nem felejtette el a külföldi almát, zavarja, h a nyelvtudását nem használja ki itthon, az angolt, de a németet, de az oroszt. Én viszont fel éve megtaláltam álmaim munkáját, bár nem fizet sokat, de nagyon tetszik és lehet pár év múlva a ranglétrán lepdesni. Felé annyit keresek mint a baratom,. Szóval én szeretek itthon, és a külföld helyett inkább már saját lakást, pár év múlva pedig családot is szeretnék. Hogy gyozhetnem még a párom, hogy a kalandozó vágyai helyett inkább engem vegyen még komolyabban? Szerintem idehaza is lehet boldogulni, itthon is lehet tapasztalatot szerezni, felesleges ezert kulfoldre menni

2016. ápr. 25. 20:13
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Pontosan megértelek, jelenleg egyedűl vagyok, ismerkedésnél sok làny emlìti a külföldi munkàt célként ami elszomorìt. Lassan 30 vagyok , sajnos szülőkkel élek, bàr fizetem a lakàstakarékot, ha én és pàrom ennyit tudnànk lakàs hitelre fordítani, mnt amennyit most lakàs takarékra én és nem nagyvàros dràga lakó negyedében vennén lakàst működne a dolog. Most van még 2millió hitelem autó és diàkhitel , diplomám nem jött össze 150ezer alatt keresek, de napi 8-16 közt dolgozom csak. Voltam kint külföldön 2 szer, szép volt, jó Nem volt , megérni megérte, de csalàd hàz gyerek kutya pàr esküvő amire vàgyom, mióta pótapuka voltam egy évet azóta főleg(kislànnyal imàdtuk egymàst). De ha nem jön össze , még pàr hónapon belülakkor nemzetközi fuvarozàsba megyek dolgozni.
2016. ápr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

13-as válaszoló, megmondanád kérlek, mi volt az "olcsó kapitalista szöveg" az írásomban? :)


Javasoltam, hogy jussanak kompromisszumra, amit te írtál, a kompromisszum egy tök jó példája.


Amúgy nekem az írásból nem az jött le, hogy a kérdező párja leginkább a kalandvágy miatt menne ki, világot látni, nyelvet fejleszteni, nem is a megélhetés miatt.. Ha ez a kalandvágy pedig benne van az emberben, akkor nem tűnik el egyhamar a tapasztalataim szerint, ;s ha megfosztod ettől az álomtól, esélyes, hogy idővel nagyon neheztelni fog ezért a kérdezőre, ami nem fogja segíteni a kapcsolatukat.


Továbbra is az javaslom, üljetek le, beszéljétek át alaposan, és egyezzetek meg valamiben, ami mindkettőtöknek jó.


#3

2016. ápr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 27 éves srácot nem fogj vissza. Egyrészt ne család meg a gyerek szöveggel, mert csak ellököd, vagy belemegy, de majd akkor nézd meg magad 10-15 év múlva.Kb a válás szélén lesztek. Megbosszulja magát, ha nem hagyod az álmait megvalósítani. Bár aki meg ezt hagyja, az is megérdemli. Másrészt, az ha kinti szakmai tapasztalata lesz, más világ látása, akár csak pár évre is, az később megtérül. Ha meg ennyire mást akartok az élettől, akkor le kell engedni egymást, mert idő kérdése csak és szét mentek.
2016. ápr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem támogatod az ötletet, mert nem éltél még Németországban. És itt most nem csak a pénzről van szó. Itt nem kell attól félni, hogy jön egy senkiházi akit miniszterelnökké tesznek és ellopja emberek százezreinek egy életen át félretett pénzét, attól, hogy ha elmondod a véleményedet a kormányról akkor kirúgnak, nem vagy körülvéve irigy, rosszindulatú emberekkel, nem szakad rád a vakolat a kórházban, nem kell dugdosni a borítékot az orvos zsebébe, nem maradsz ott a műtőasztalon egy vakbélműtét miatt, nem vesz körül irdatlan ótvar, mocsok, kosz, büdös emberek, ha bemész a bankba, hivatalokba, tisztességesen beszélnek veled, az emberek gyorsan és igényesen dolgoznak, és ha spórolós vagy, meg tudsz magadnak és a családodnak alapozni egy jó életet. A 140 ezres netto nagyon jónak számít magyar viszonyok között, de mennyi ebből az albérlet, a rezsi, az étkezés, utazás, ruházkodás, egyéb költségek?

Gondold át, mert ha a párod megfosztja magát ettől a lehetőségtől, míg él, bánni fogja.

2016. ápr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
15ös szóval mondjuk él egy lyukban,és ami extra ami ugye neked is az ahogy észrevettem az lenne hogy utazgat,meg étterembe eszik annyi pénzből(gondolom Meki)?!Ha neked ez jónak számit akkor köpjél fel és álljál be alá...
2016. ápr. 29. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!