Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Féltékenység, önbizalom hiány?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékenység, önbizalom hiány?

Figyelt kérdés

39 éves férfi vagyok, a feleségem 27.

10 éve vagyunk együtt, ebből 8 éve élünk együtt és 5 éve házasok. Nincs gyerekünk.


A problémám a következő.


Az elmúlt 1-1,5 évben elkezdtem féltékeny lenni a feleségemre. Azaz nem rá, hanem minden pasira aki körülötte van. Érdekes módon ez a kapcsolatunk elején nem jelentett problémát.

Szóval én ahogy szokták mondani csak egy fokkal vagyok szebb az ördögnél.Cserébe humoros, nyugodt, kiegyensúlyozott, tanult, dolgos ember vagyok.

A feleségem egy nagyon csinos, szép, kedves, intelligens nő és imádom a kezdetektől. Tudom, hogy ilyennek szeret amilyen vagyok, azt is tudom, hogy az évek mellettünk szólnak de rettegek attól hogy egyszer elhagy.

Minden működik a házasságunkban, a szex is.

Mostanában mintha minden második férfi aki a közelébe van "észrevenné". A kollégái közül, volt osztálytársak ( nemrég volt osztálytalálkozón), az én ismerőseim. És bizony bókolnak neki. A feleségem könnyedén kezeli ezeket a dolgokat, és soha nem vettem észre, hogy nagyobb jelentőséget tulajdonítana ezeknek. De bennem van ez a szar érzés és ne hagy nyugodni.

Értem én, ő most van a legjobb korban, lassan 30 éves és baromi jól néz ki, igazából szinte akárkit megkaphatna.


Sokat gondolkoztam mostanában, hogy ez a féltékenységem miből eredhet, de nem jövök rá. Talán tudat alatt az önbizalom hiányom? Vagy rájövök , hogy öregszem? :)


Az igazi probléma az hogy nem bírom ki és ezeknek hangot adok. És a feleségem ezt nehezen tolerálja. Most délelőtt is összevesztünk és fogta magát elment a barátnőjével "csajos napot tartani", mert azt mondta, hogy nem akar velem veszekedni és megbántani engem, de már nem bírja a jeleneteimet. Elég karakán, határozott nő, és tartok tőle, hogy egyszer tényleg összepakol és elmegy.


Hogyan gyógyulhatnék ki ebből? Komolyan, már pszichológuson is gondolkoztam.


Köszi!


2016. máj. 1. 13:23
 1/7 Kenzo Tenma ***** válasza:
100%
Elmehetsz pszichológushoz is akár, ha nem tudod magadban lerendezni.
2016. máj. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 90-ben született F.. ***** válasza:
Azelőtt kell segítséget kérned ebben valakitől (akár szakembertől), mielőtt elhatalmasodik teljesen feletted és elkergeted a feleségedet.
2016. máj. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, több, mint valószínű, hogy az önbizalomhiányod miatt vagy féltékeny. Te magad is leírtad, hogy nem ad semmi okot rá, hogy ne bízz meg benne. Azt is elismerted, hogy csinos, kívánatos nő. Ez ezzel jár, de ettől még nem fog megcsalni. Viszont simán elűzheted magad mellől a hisztiddel és a jeleneteiddel, amiből már láthatóan elege van. Kérj tőle bocsánatot, és vagy rendezd le ezt magadban, vagy menj dokihoz, ez már a te döntésed.
2016. máj. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Nem 12évvel fiatalabb,csinos nővel kell összeállni,hanem egy hozzádvaló,ráncos 40-essel!Ostoba fax!
2016. máj. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem ad rá okot és nem is feltételezem róla, hogy elhagyna. Egészen egyszerűen ez a legnagyobb félelmem, és biztos azért dolgozik ez bennem ennyire.
2016. máj. 1. 13:58
 6/7 A kérdező kommentje:

4-es!


Köszönöm az értelmes kommentet. Eszedhez mérem!

2016. máj. 1. 13:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Hmm, érdekes kérdéscsoport. Sajnos az én párom is féltékeny típus és nem szereti ha más pasik megbámulnak, emiatt a ruhatáram egy részét csak akkor hordom, ha Ő nincs ott (pl.:szerinte túl feszes hosszú farmer vagy kivágottabb felsők). Az is elő szokott fordulni, hogy az ilyen ruháimat bedobja a szekrény mögé :S Én mindenképp leülnék Vele beszélni: " Szeretlek és bízom benned, de fáj/ félelemmel tölt el, ha ilyen helyzet áll elő." Utána pszichológus/ párterápia, hogy tippeket kapj ezen érzés csökkentésére
2016. máj. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!