Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miert nem tud elfogadni? Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert nem tud elfogadni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy vagyok elég jó a páromnak az ő elvárása egy olyan nő, aki határozott, van önbizalma, önálló, talpraesett, mindent megcsinál magától, társaságban jól elvan, jó háziasszony. Én ezek közül egyiknek se felelek meg, egész életemben zárkózott típus voltam, és kevés a gyakorlati érzékem, de annyira, hogy a bèna, ügyetlen kifejezés illene rám. Inkább az a csöndes, álmodozó ember vagyok, de ennek ellenére alkalmazkodó, és a kedvéért hajlandó vagyok változni, és már pl. egèsz házias vagyok, főzök neki, takarítok, ha ott vagyok. Na most a vitáink a felsorolt összes nemlètező tulajdonságomból adódnak, mivel az életben eddig nem volt lehetőségem tapasztalatot szerezni, mert tanultam, viszont ő már egyből azt várja el, hogy mindent tudjak mindenről, és folyamatosan csalódnia kell, ami ugye nekem is csalódás, mert én meg szeretnèm, ha elégedett lenne velem. Ehelyett viszont állandóan azzal kell szembesülnöm, hogy megint nem voltam elég határozott, megint neki kell intèznie a dolgokat vagy megmondani, hogy mi legyen, ès emellett nem akar már velem társaságba se menni, mert ha nem fogalkozik velem, akkor nem találom fel magam, és miattam nem tud úgy kikapcsolódni. De hiába próbálkozok, az ő haverjaival egyszerűen nem tudok miről beszélgetni, de már alapvetően egy társaságban nehezemre esik megszólalni.

Azt mondta, hogy csak azért van velem mert szeret (másfèl éve), amúgy nem lenne velem együtt...

Az önbizalmam már a föld felszíne alá süllyedt ezek miatt a dolgok miatt.

Nekem csak az az egy elvárásom van, hogy legyen kedves és megértő, és beszèljük meg a problémákat szépen, mert én tènyleg azt szeretném, hogy megoldjuk őket, mert szeretem, de ez az egész már kezd egyre jobban elkeseríteni, hogy nem vagyok képes neki megfelelni, szerintem már túl sok az elvárása, azt hiszi, hogy ő tökéletes, és mindenkinek olyannak kéne lenni, mint ő. Mellesleg elég irányítgatós típus, mindenkivel szemben, jó nagy önbizalommal és magabiztossággal. Szóval egy kicsit elnyomva èrzem magam a kapcsolatunkban, amiben én vagyok az, aki alkalmazkodni próbál a másikhoz, de őt mintha nem érdékelnék az èn érzéseim. Egyébkent tisztában van azzal, hogy milyen, és elvileg próbál odafigyelni, hogy én is érvényesüljek, ami sokszor látszik, de amikor ő valamit nagyon akar, abban nem tudok vitatkozni vele.

Ami engem a legjobban zavar, hogy mindig megbánt, ha vitatkozunk, vagy ha valami baja van velem azt másoknak is elmondja az ő nézőpontjából, ami nekem elég megalázó, mert természetesen ha ő adja elő, akkor kinek van igaza...? A vitákból is úgy jövünk ki mindig, hogy ő a szegèny, aki szenved, én meg az önző, buta, életképtelen, antiszociális... mikor én sokkal jobban igyekszem az egészért...

Szerintetek ebből még sülhet ki valami jó? Van erre valami megoldás?

21/L



2016. máj. 2. 15:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Értem. :/

Köszi a válaszokat.

2016. máj. 2. 16:25
 12/15 anonim ***** válasza:
Már a kérdés elején azt gondoltam, hogy minek jön össze az ember valakivel csak azért, hogy megváltoztassa, vagy kritizálhassa. Ahogy végigolvastam, nem szeretnék elhamarkodottan ítélkezni, de kénytelen vagyok: szerintem ő nem elég jó neked. Nekem inkább zárkózott és önállótlan párom legyen, mint egy önimádó bunkó, akinek semmi sem jó, amit csinálok.
2016. máj. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Sajnos nem a párod számodra az igazi. Nem azt szereti aki vagy, ergo nem téged szeret, nem tisztel.

Én teljesen olyan vagyok szinte, mint Te, introvertált, álmodozó, határozatlan és ügyetlen, sokat fejlődtem, de attól még ilyen vagyok (helyette vannak más jó tulajdonságaim , mint ahogyan neked is vannak)

A férjemnek eszébe sincs megváltoztatni, 8 éve vagyunk együtt, ő is határozott,sikeres, önbizalommal teli, amibe tud támogat, ha kell segít. Sose alázna meg mások előtt, mindig elmondja,hogy úgy szeret ahogy vagyok. Mikor nem volt önbizalmam az értékeimre hívta fel a figyelmet, nem a fogyatékosságaimra. Meg arra milyen jól kiegészítjük egymást.

Ezt nem dicsekedésnek szántam, csak leírtam, szerintem ,hogy viselkedik az aki szereti a másikat és igazi, szerető partner.

Elhiszem ,hogy 0 az önbizalmad, de ennél jobbat érdemelsz!

2016. máj. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 aperitif ***** válasza:
100%

Elárulok neked egy titkot. Az ilyen ember, aki "Mellesleg elég irányítgatós típus, mindenkivel szemben, jó nagy önbizalommal és magabiztossággal.", és a párjának folyamatosan szemrehányást tesz, állandóan hangoztatja, hogy nem felel meg neki, az mindent szeretne, de legkevésbé egy határozott nőt. Pont azért választott téged, azért van veled másfél éve, mert téged irányíthat, leuralhat, éreztetheti veled az elégedetlenségét.

Van rá megoldás, de azt neked kell megtalálnod.

2016. máj. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Te egy okos, ertelmes, kedves, szeretheto lany vagy. Aki ilyen levelet tud irni, abban minden lehetoseg megvan! De hova akarsz meg tapasztalatot? 21 eves vagy! Meg szinte semmit nem eltrl a nagybetus eletbol! Jonni fog magatol a fellepes, a hatsrozottssg is!

De ez ferfi egy narcisztikus, kegyetlen es buta alak! Ahogyan vki irta korabban, o nem erdemel meg teged! Soha nem leszel neki eleg jo! Mert neki csak onmaga eleg jo! Mutasd meg neki, hogy tudsz hatarozott lenni, hagydd ott! Ha majd osszejossz egy kedves, elfogado, aranyos fiuval, ki fogsz tudni nyilni, tarsasagban is! Akkor fogod igazan erezni, hogy milyen rossz volt neked ebben a kapcsolatban es mennyit szenvedtel! Igy ahogyan most vagy vele, nem lehet elni! Kedves Folt! Keresd meg a Zsakodat!! Es boldog leszel!

2016. máj. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!