Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túl sokat kérek? Tényleg én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl sokat kérek? Tényleg én vagyok a hisztis?

Figyelt kérdés

Páromtól megkaptam, hogy akaratos és önző vagyok.

Számomra nagyon fontosak a közös programok. Nem csak kettesben, hanem hogy az életem része legyen. Családdal, barátokkal, stb.

Párom ezeket a közös programokat mindig lemondja valamilyen kifogással - vagy le se mondja, csak mikor mondom, hogy lenne, majd megbeszéljük, aztán mikor rákérdezek, akkor közli, hogy hiszen mondta, hogy nem akar jönni.

Ha erőltetem az ilyet, nem jó, hiszen akkor csak kényszerből jön. Magától viszont soha nem jönne el.

Lesz most egy baráti-családos program, ahova őt is várják. Ugyanez volt most is, az elmúlt hetekben mikor előjön a dolog, hogy majd megbeszéljük, meglátjuk, de igazából nem akarja. Mondtam, hogy nekem fontos lenne, de neki nincs kedve. Kiborultam rajta, kb. sírva kértem, próbáltam elmagyarázni, hogy ez arról szól, hogy szeretném, ha ott lenne, megosztani vele a dolgot.

Kibukott, hogy igazából nem kedveli a barátaimat, rossz véleménnyel van róluk, és nem akar hosszabb időt a társaságukban eltölteni.

Itt lezárult a dolog. Nem jön velem. Én viszont nem tudok túlhaladni rajta. Tényleg akkora dolgot kértem? Ekkora kényszer az, hogy szeretném vele megosztani az élményeimet?

Borzasztó megalázó lesz így számomra az adott program, mindenkinek lesz kísérője, nekem nem. Plusz gyárthatom a kifogásokat páromnak, hogy miért nincs ott, azt csak nem mondhatom, hogy mert rühell mindenkit...

Egyrészről bennem van az, hogy önzőség, másrészről viszont ki vagyok akadva. Mert nekem fontos lenne, és nem érdekli. Fontosabb az egója, büszkesége, mittudoménmije, mint én. Nem azt kértem, hogy ugorjon kútba, csak hogy töltsön el egy napot velem...


Én mindig azt gondoltam, hogy egy kapcsolatban ez is benne van. Hogy boldoggá akarom tenni a másikat. És nem csak addig, amíg ezért nem kell tennem semmit.

Tényleg önző vagyok? Gonosz dolog, hogy azt szeretném, vágjon hozzá jó képet a kedvemért?


(Nem megoldást várok, az kettőnk dolga. Csak külső nézőpontot, hogy más hogy látja.)



2016. máj. 3. 10:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, én sose kezdenék olyan sráccal aki nem akar az életem része lenni. Mert nem akar, hozzád tartoznak a családod, a barátaid. Párom az elejétől kezdve örömmel jött minden családi programra, vagy baráti találkozóra. Mivel szeret ezért érdekli a környezetem is, velem akar lenni. Egy kapcsolathoz ez is hozzátartozik.


Volt ilyen, hogy észrevettem eg exem esetében, hogy nem szívesen találkozok a családjával. Hamar el is maradtunk, szerintem ez fontos dolog. 24/N

2016. máj. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én társasági ember vagyok, a párom inkább magának való. Én elfogadtam ilyennek, nem várom el, hogy társaságba járjon velem, mert TUDOM, hogy nem érezné jól magát. Mivel szeretem őt, nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni. Én vagyok az, aki szereti a társaságot, és nem akarom rákényszeríteni a saját értékrendemet.

Nálunk működik problémák nélkül, én simán megyek nélküle társaságba és jól érzem magam, ő meg elvan a saját világában addig, nincs ebből konfliktus. Volt már, hogy ő is akart velem jönni valamilyen programra, természetesen nem kergettem el, örömmel vettem. De ezt Ő AKARTA.

Én teljes mértékben megértem őt, hogy egy introvertált embernek nehezére esik elviselni egy nagyobb társaságot hosszabb ideig, ő ebben a helyzetben szorong! És én nem várom el tőle, hogy miattam szorongjon! Ha valakit szeretek, hogyan is akarhatnék neki rosszat?

2016. máj. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem erőltetném, hogy jöjjön. Felnőtt nő vagyok, megbeszélem vele, hogy nekem ez fontos, ott szeretnék lenni és semmi gond, ha ő nem jön velem. Még azt is megígérném, hogy csöndbe fogok hazajönni és nem verem fel a házat, nem fogok beállni mint az atom, és reggel találkozunk. Pusszantás, taxit hívnék és ellibegnék.


Ennyi.


Nem erőltetem rá az akaratom.

2016. máj. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#2 Nem introvertált. Nem jobban, mint én. Megvan a saját baráti köre, ott általában ő a társaság középpontja.
2016. máj. 3. 10:23
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a pasid egy partvishaju douchebag
2016. máj. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Neki kényszer a kapcsolat, szerintem jobb ember való hozzád.
2016. máj. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%

Nem csak hisztis vagy, hanem önző is.


"Én mindig azt gondoltam, hogy egy kapcsolatban ez is benne van. Hogy boldoggá akarom tenni a másikat."

Érdekes. Akkor miért ne hagyod, hogy azt csinálja, amit élvez?

2016. máj. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

# 4: nem tudom, mi lehet akkor a gond, de akkor sem tartom jó ötletnek, hogy olyasmit erőltetsz, amihez neki semmi kedve.

Nekem az az idő számít, amit együtt, kettesben töltünk, azt igyekszem a lehető legtartalmasabbá tenni, ezen felül pedig mindkettőnknek megvan a saját élete.

Az exemmel egyébként pont azért romlott meg a kapcsolatunk (többek között), mert mindketten társasági emberek vagyunk, csakhogy egy idő után már CSAK társaságban léteztünk együtt, megszűnt a kettesben töltött idő. Barátokkal jártunk nyaralni, szórakozni, de valójában csak látszat volt, hogy mi párként veszünk részt a közösségi életben, mert a kapcsolat belül üres volt... kettesben nem tudtunk mit kezdeni egymással.

Sokkal többre értékelem a mostani kapcsolatom, ahol (jóval) kevesebb a közösségi élet, de az egymással töltött idő viszont minőségi.

Nekem már egyáltalán nem fontos a kapcsolat kifelé történő megélése, meg hogy társaságban ne legyek egyedül. Inkább társaságban legyek egyedül, mint a kapcsolatomban.

2016. máj. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Én a helyedben nem járnék olyannal, aki "rühelli" a barátaimat és a családomat, akiket szeretek. Nem azt mondom, hogy rajongani kell értük, de az a minimum, hogy nem sértegeti őket. Továbbá, hogy úgy néhanapján azért elkísér a társaságba.

Enélkül nehéz lesz a kapcsolatot tovább folytatni.

27n

2016. máj. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én se szívesen mentem eleinte párom társaságába. Nem azért, mert utálom őket, hanem mert idegenek voltak. Konkrétan a családi ebédek elől is leléptem eleinte, mert gyűlölöm az ilyesmiket.

Párom megértette, szülei is megértették, aztán szépen lassan MAGAMTÓL kezdtem el ezekre járni. Ma már majdnem mindenhova megyek vele, ahova lehet. És látszólag én is társasági ember vagyok, vannak barátaim, gyakran mászkálok el, de ők az ÉN társaságom, akiket már ismerek, szeretek, megszoktam őket. Párom ismerősi köre, rokonai idegenek voltak eleinte, és kellett idő, hogy megszokjam őket. Én egyszerűen ilyen vagyok, és szerintem párod is.

Tényleg ne erőltesd, mert csak ellenállást szül benne a dolog, veszekedések, viták lesznek...stb. Ha nem kedveli őket, akkor meg pláne ne erőlködj. Miért akarod, hogy olyan társaságban legyen, ahol nem érzi jól magát és ez az arcára van írva? Egy ilyen "kísérő" talán jobb lenne?

2016. máj. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!