Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én pici 4 hetes babám...

Csak az én pici 4 hetes babám ilyen sírós, hisztis? Mindenki másnak csak eszik és alszik?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat sír, ordít a pici lányom már születése óta. A csecsemősök sem bírtak vele, mindig hozták hozzám idő előtt, mert úgy ordított. Szerintük kössem fel a gatyómat, mert egy hisztis, akaratos kis csaj. Igazuk lett. Nagyon sokat sír, ordít. Nem éhes, tiszta a pelus, mindenen végigmegyek és minden ok, de így is sokat sír. Egyedül alig marad el. Felemelem és csend. Utána néha nálam is nyüglődik, sírdogál. Néha már készen vagyok, de mindig próbálok új erőt meríteni. De nagyon elkeseredem, mert mindenki azt hajtogatja a környezetemben, hogy az övé eszik, alszik, kakil vagy már fel sem kel éjszaka. Én nem bánom, hogy sokat kel, csak ne ordítana annyit. Rossz anya vagyok? Valamit nem jól csinálok? Kinövi ezt a hisztit valamikor? Elvisszük sétálni és a babakocsiban is csak ordít. Végül a férjem az ölében viszi és én meg tolom a kocsit. Mások meg nagyokat sétálnak a babájukkal. Kérlek, adjatok tanácsot. Poci fájás is kilőve, mert azt a sírását már ismerem és mióta infacolt kap, semmi baja, mennek rendesen a szelek.

#hiszti #ordítás #sokat sír a baba
2014. júl. 27. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem Te is tudod, hogy nem csak Te vagy vele így.

Még picike nagyon, ilyenko az Ő igényeit kell nézni. Ha ringatni kell, akkor ringasd. :) Majd nagyobb lesz, hálás lesz ezért!

Nyugi, túl lesztek rajta!:)

2014. júl. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Hiszti az meg nincsen, ezt felejtsd el. Kislányom 10hós, na Ő már tud állva ugrálni és idegesen földhöz vágni magát! Sőt még néha harap is!

És ez is még csak a kezdet. Nem hisztizik a babád, csak téged szeretne

. Furcsa neki is, hogy a jó kis pociból moat kint van:))

2014. júl. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez nem hiszti :) Az később jön, rá fogsz jönni. Nekünk is 4 hetes a kislányunk (második baba), olyan, mint a Tied. Annyi a különbség, hogy nem sír sokat, mert ha igényli, ölben van, ha igényli, cicire teszem, bár nem könnyű a 2 éves nagyfiam mellett. A testközelség a babák igénye, úgy érzik magukat biztonságban. Ne aggódj :)
2014. júl. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy 4 hetes baba nem hisztis. Es kozel sem biztos, hogy hasznal az infacol. Az enyemnel is mennek a szelek megis hasfajos. Amiota tejmentes tapszert kap azota van csend.
2014. júl. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
vegyél egy kendőt és hordozd, ha nyűgös + szerezz be egy hintát, az sok babánál használ
2014. júl. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó neki az infakol. Próbáljatok neki ki valami mást. Az én kislányom is ilyen volt. Csak ölben maradt meg. Hasfájós volt. 6 hetes korában kicsit enyhült, de igazából 4 hónaposan tudtuk elhagyni az infakolt. Minden baba más. Most 6 hónapos és eddig mindig volt valami ami miatt nyűgös volt, egy két napot leszámítva :D Hol a foga hol a hozzátáplálás miatt, néha csak úgy. Szóval kitartás! Próbáljatok neki adni coliefet, bio gaiját, köménymagos teát, simogasd a pociját. Én például minden etetés előtt megtornáztattam azt szerette :D Nem fogod el kényeztetni ha ettől félsz. Én ettől tartottam, de hülyeség volt. Órákat el van egyedül, 5-10 perc az altatás és még csak féléves. Pedig ilyen picinek csak rajtam aludt és nem volt meg sehol máshol csak az ölemben.
2014. júl. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

attól hgy az infacolttól jönnek a szelek még lehet hasfájós!lehet a tejcukrot nem igazán tudja megemészteni a pocija!Jól írják előttem próbáld ki a Coliefet vagy a Biogaiat!Ezek tuti jók hasfájásra!

Ja és igen egy rezgős pihiszéket beszerezhetnél ha nincs nállam az iszonyat hasfájós nyűgös sírós babámnál csak az vált be!Az én kisfiam pont most nőtte ki ha gondolod megeggyezhetünk eladóm olcsón!

2014. júl. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4 hetesen már igényli a legtöbb baba az ébrenlétet!!! Arra ügyelj, hogy ne cseréljétek fel a nappalt meg az éjszakát. Annyit súgok, hogy az anyukák szoktak hazudni! Nincs olyan,hogy "mintagyerek". Még csak négy hete vagytok együtt,össze kell még csiszolódnotok. Nem vagy rossz anya! Ne kapd fel rögtön minden nyekkenésre (itt nem a sírásra gondolok, hanem a nyekegésre), de figyelj oda rá. Az infacol nem biztos,hogy használ.Próbáld néha megtornásztatni, illetve este fürdés előtt egy kis babamasszázs. Az esti órákban, hanyagoljátok a tévét, mert túl tudják ezek a zajok fárasztani a babát és akkor tudnak ám nyűglődni! Nincs rossz kisbaba, csak rá kell jönni, hogy mikor miért sír. Tudom miről beszélek, nekem egy 7 hetes babám van, akivel kevés a probléma, de ez nem azt jelenti, hogy nem okozott fejfájást :D. Fel a fejjel! Menni fog!
2014. júl. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, köszönöm a sok választ. Sokat segített. Ha más nem, hát erőt merítek belőle, hogy más is van/volt így.

A hasfájást tényleg kizárom, mert amikor fájt a pocija, akkor nagyon húzgálta a lábát maga alá és sokat tekergett. Ez már nincs hál'Isten.

Én is azzal tudom magyarázni, hogy nagyon igényli a közelséget, mert ha az ölemben vagy a férjem, anyukám karjaiban van, akkor minden baj elszáll egy darabig. Majd újrakezdi és akkor találgatunk, hogy mi lehet a baj...Általában álmos és azt akarja, hogy altassuk el, vagy szomjas, vagy kakilni kell, vagy a pelus nem tiszta. De amikor minden ok és még mindig küszködünk, na akkor jön a kétségbeesés, hogy mit nem csináltam jól. Nem könnyű! :S Igen, félek, hogy elkapatom, mert mindenki ezt mondogatja, hogy nem kell állandóan ölbe lenni, aludjon el magától, nem kell ringatni, de próbáltam és nagyon sír, és nem nyugszik meg. Minden nyekergésre nem kapom fel. De ha sír, akkor nem bírom elhallgatni. Elaludni meg nem tud, csak ölben...

2014. júl. 27. 15:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem fogod elkapatni. Ne aggódj! Én sem kapkodtam fel minden nyekergésre, de nem hagytam sírni. Apósomtól is mindig ezt hallgattam, hogy majd milyen rossz lesz nekünk. Hát nem lett :D És fogadd el hogy vannak nehezen és könnyen elalvó babák. A tied nehezen alszik el az enyém is, de eljutottunk oda hogy 5-10 perc ringatás után lerakom és és alszik. Következetes legyél. Az ilyen károgások meg egyik füleden be a másikon meg ki :D
2014. júl. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!